آب سد کوثر به روستاهای دژ سلیمان رسید

به گزارش اخذ ویزا، خبرنگاران/کهگیلویه و بویراحمد مدیرعامل آبفای کهگیلویه و بویراحمد با اعلام این خبر گفت: پروژه آبرسانی به روستاهای دژ سلیمان به صورت کامل تکمیل و به بهره برداری رسید.

آب سد کوثر به روستاهای دژ سلیمان رسید

فیض اله پاسره در جمع خبرنگاران اضافه نمود: آب روستاهای منطقه دژ سلیمان گچساران به واسطه نبود منابع تأمین آب پایدار در دسترس، از تأسیسات شرکت نفت تامین می شد و اخیرأ مردم این مناطق گلایه هایی از شرایط آب شرب خود داشتند.

وی شرح داد: از سال 96 پروژه آبرسانی به این منطقه را در کنار ایستگاه پمپاژ سعادت آباد به همراه نماینده و مسئولان کلید زدیم تا مسائل موجود را برطرف کنیم.

مدیرعامل آبفای کهگیلویه و بویراحمد اظهار کرد: برای آبرسانی به این روستاها از محل سد کوثر بالغ بر 15 کیلومتر خط لوله و شبکه انتقال و مخزن 300 متر مکعبی را با اعتباری فراتر از 60 میلیارد ریال اجرا کردیم.

پاسره تاکید کرد: این پروژه تاخیراتی داشت که ضمن عذرخواهی بابت این مسأله باید عرض کنم، برای ما مهم بود پروژه باکیفیتی تحویل مردم دهیم از طرفی مجاورت راستا انتقال آب با خطوط لوله نفت نیاز به هماهنگی های گسترده و البته الزامات ایمنی شدیدی داشت، علاوه بر این مسائل مالی و تامین اعتبار هم در جای خود سبب گره خوردن هایی در فرایند کار می شد.

وی اصلاح شبکه آبرسانی امامزاده جعفر و ناصرآباد، تعمیر و نگهداری تاسیسات آب آشامیدنی، آبرسانی به روستاهای سربیشه، بی بی جان آباد، سرآب ننیز، تلخاب شیرین، مظفرآباد لیشتر، هفت چشمه، آب توت به انجیر سیاه، آب انجیر علیا و سفلی و آبرسانی سیار به روستاهای فاقد آب آشامیدنی از مهمترن خدمات اجرا شده سال های اخیر در گچساران مطرح نمود.

به گزارش خبرنگاران، مدیرعامل آبفای کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: حدود هشت هزار و 500 مشترک در مناطق روستایی این شهرستان خدمات رسانی می شوند و در مجموع می توان گفت 92 درصد روستاهای این شهرستان و 100 صددرصد شهرهای این منطقه از نعمت آب شرب پایدار برخوردارند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 20 بهمن 1399 بروزرسانی: 20 بهمن 1399 گردآورنده: visaro.ir شناسه مطلب: 1542

به "آب سد کوثر به روستاهای دژ سلیمان رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آب سد کوثر به روستاهای دژ سلیمان رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید