آشنایی با آب و هوای اسپانیا بر اساس فصل و ماه

به گزارش اخذ ویزا، شاید به طور رسمی فصل ها در اسپانیا هم به سه ماه مساوی تقسیم شوند اما در واقعیت همواره هم این تقسیمات مساوی نیستند. در زمستان ها شرایط بسیار متغیر خواهد بود. معمولاً هوا خشک است اما در شمال غرب معمولاً آفتاب و سرما را در کنار هم تجربه خواهید کرد.

آشنایی با آب و هوای اسپانیا بر اساس فصل و ماه

به همین دلیل می توان اسپانیا را یکی از برترین کشورهای اروپایی برای سپری کردن زمستان دانست اما با این وجود باز هم نباید انتظار آب و هوای آفتاب گرفتن را داشته باشید. بهار اسپانیا فصل افت گردشگری به حساب آمده و زمان مناسبی برای بازدید است. در جنوب کشور می توانید خود را برای آفتاب گرفتن و شنا آماده کنید.

این شرایط با نزدیک شدن به تابستان تشدید هم می گردد. در تابستان تمام کشور گرما را تجربه می نماید و پاییز در اینجا نسبتاً طولانی تر از کشورهای دیگر است که همین امر سبب ایجاد موقعیتی برای سفرهای ساحلی تا دیرترین حالت ممکن یعنی اکتبر می گردد.

اسپانیا در تابستان معمولاً آفتابی است و به ویژه در جنوب کشور این آب و هوا بیشتر به چشم می خورد. هر چند باز هم نمی توان این شرایط را تضمین کرد. البته بد نیست بدانید که در ماه های جولای و آگوست در بعضی شهرها هوا می تواند بسیار گرم و آزار دهنده گردد. در این راهنما اطلاعاتی مفید و کاربردی بر اساس ماه، درباره آب و هوای اسپانیا در اختیارتان خواهیم گذاشت.

ژانویه

در ژانویه بیشتر نواحی اسپانیا سرد است و می توانید به سراغ تفریحات زمستانی مانند اسکی بروید. قطعاً این ماه برای سفر به اسپانیا برای آفتاب گرفتن مناسب نیست و باید انتظار بارش باران را داشته باشید. البته هوا خیلی هم قابل پیش بینی نیست و ممکن است یک سال ژانویه ای سرد و گزنده و سال بعد آب و هوایی متعادل تر داشته باشید. معمولاً میانه دمای هوا در این ماه بین صفر تا یازده درجه است.

فوریه

فوریه ماه افت گردشگری در اسپانیا محسوب می گردد، اما اگر دوست داشته باشید کمی پول پس انداز کنید، یکی از برترین زمان های سفر به شمار می رود زیرا پروازها و هتل ها مقرون به صرفه تر از فصل های دیگر هستند. فوریه اسپانیا هم می تواند سرد باشد اما روزهای نسبتاً متعادل تری دارد. آب و هوا در جنوب کشور بهتر بوده و حتی پیشنهاد می کنیم در ماه های سرد روی نواحی اندلس حساب کنید.

مارس

بهار از راه رسیده است! در ماه مارس دمای هوا رو به گرمی می رود ولی چون هنوز به اوج خود نرسیده یکی از برترین زمان ها برای سفر به اسپانیا به شمار میرود. در دو ماه آینده بعضی شهرها مانند مادرید شاهد رگبارهای بهاری خواهند بود اما فعلاً آب و هوا خنک و دلپذیر است. به هر حال این راهنما درباره میانه های دما و شرایط صحبت می نماید و پیشنهاد می کنیم قبل از سفر از شرایط آب و هوا مطمئن شوید.

آوریل

چه مقصدتان بارسلون در شمال غرب اسپانیا باشد یا به سواحل جنوبی سفر می کنید، آوریل یکی از برترین زمان ها برای برنامه ریزی تعطیلات در اسپانیا است. اگر چه این شرایط آب و هوایی بر اساس منطقه اندکی تفاوت می نماید. در نواحی اندلس ممکن است هوای گرم تری انتظارتان را بکشد. فصل بارش ها در این ماه آغاز شده و باید حتماً بارانی و چتر با خود به همراه داشته باشید. پیشنهاد می کنیم در این ماه لباس های چند لایه به همراه ببرید تا در برابر تغییرات آب و هوایی به مشکل نخورید.

می

در ماه می دمای هوا کمی بالا می رود اما با وجود بارش ها هنوز هم نمی توانید خیلی به فکر آب و هوای تابستانی باشید! در اوایل ماه آب و هوا متغیر و بارانی است اما هر چه بیشتر به انتهای آن نزدیک می شوید حال و هوای تابستانی بیشتر نمایان می گردد. در بارسلون بارش کمتری انتظارتان را می کشد.

ژوئن

با آغاز تابستان مردم شهرهای مرکزی به سمت سواحل هجوم می برند. این به خاطر بالا رفتن غیر قابل تحمل دمای هوا در این شهرها بوده و به ویژه در مادرید و سویل دما به 45 درجه هم می رسد. با وجود این جمعیت از مردم بومی که شهرها را رها نموده اند، جهانگرد ها می توانند از خلوتی جاذبه ها و نواحی گردشگری استفاده نمایند اما به هر حال بسیاری از مغازه ها و کافه ها بسته هستند. البته در بارسلون هنوز دمای هوا تا این حد آزار دهنده نشده است و می توانید با یک نوشیدنی در ساحل ریلکس کنید.

ژوئیه

کم کم به گرم ترین نقطه سال در اسپانیا نزدیک می شوید. به طور کل باید در سواحل جنوبی و شرقی انتظار گرمایی غیر قابل تحمل را داشته باشید و حتی در نواحی مرکزی شرایط بدتری انتظارتان را می کشد. در نواحی شمالی و شمال غربی می توانید چند روز خنک را هم تجربه کنید. سواحل بارسلون پر از مردم اروپای شمالی می گردد که تمام کوشش خود را به کار می گیرند رنگ پوستشان را چند درجه ای تیره تر نمایند.

آگوست

در این ماه، گرمای اسپانیا در مادرید و سویل به اوج آزاردهندگی خود می رسد پس بسیاری از مردم به سمت سواحل سرازیر می شوند. با توجه به تمام مواردی که قبلاً هم ذکر کردیم این ماه برای بازدید از مادرید اصلاً مناسب نیست و بارسلون گزینه بهتری به شمار میرود؛ اما در این شهر هم خیلی خبری از مردم بومی نیست.

سپتامبر

در ماه سپتامبر مردم اسپانیا به سر کارشان بازگشته اند و جوانان اروپایی هم با رنگ پوست های دلخواهشان روانه کشور خود شده اند. اسپانیا دوباره دمایی دلپذیرتر از ماه قبل را تجربه می نماید اما نباید فکر کنید که این ماه به معنی پاییز است، چون در اسپانیا سپتامبر هنوز هم بوی تابستان را می دهد. با این حساب کماکان می توانید به سراغ سواحل بروید.

اکتبر

اگر روزهای آفتابی و دلپذیر را دوست دارید، برترین زمان سفر به اسپانیا برای شما اکتبر است. این ماه زمان تغییر آب و هوا و اندازه بارش ها است. همینطور که به سمت اواخر اکتبر پیش می روید، دمای هوا افت نموده و روزهای بارانی و ابری افزایش می یابند. پس اگر می خواهید اندکی از حال و هوای تابستان را تجربه کنید، باید اوایل اکتبر برسید.

نوامبر

نوامبر ماهی است که پاییز کم کم به سمت زمستان تغییر شکل می دهد. البته این تغییرات را در شمال کشور بیشتر لمس خواهید کرد. پیشنهاد می کنیم لباس گرم و مناسب فصل با خودتان به همراه داشته باشید زیرا دمای هوا بین چهار تا 15 درجه متغیر خواهد بود.

دسامبر

اگر در ماه دسامبر به اسپانیا سر می زنید قطعاً برای سواحل آفتابی اش به اینجا نیامده اید؛ اما به هرحال می توانید به سراغ تفریحات زمستانی بروید. برای فرار از زمستان روی اسپانیا هم نمی توانید حساب کنید؛ هر چند زمستان های متعادل تری دارد.

منبع: گردشبان
انتشار: 13 دی 1402 بروزرسانی: 13 دی 1402 گردآورنده: visaro.ir شناسه مطلب: 2492

به "آشنایی با آب و هوای اسپانیا بر اساس فصل و ماه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آشنایی با آب و هوای اسپانیا بر اساس فصل و ماه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید