آغاز واکسیناسیون علیه بیماری کرونا در افراد بالای 80 سال سن در کرمان

به گزارش اخذ ویزا، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت:با شروع گام دوم واکسیناسیون علیه بیماری کووید 19درکشور،واکسیناسیون افراد بالای 80 سال سن از امروز سه شنبه 7 اردیبهشت ماه در سراسر کشور و به تبع آن در دانشگاه علوم پزشکی کرمان شروع شد.

آغاز واکسیناسیون علیه بیماری کرونا در افراد بالای 80 سال سن در کرمان

به گزارش خبرنگاران کرمان :دکتر حسین صافی زاده اضافه نمود: در گام دوم واکسیناسیون سالمندان مورد هدف هستند و در اولویت نخست سالمندان بالای 80 سال مد نظر قرار دارند.

وی ادامه داد:برای جلوگیری از ازدحام، این افرادبرای انجام واکسیناسیون از طریق مراقبان سلامت فراخوان می شوند.

وی گفت: پیش بینی می شود در این مرحله بیش از 19 هزار نفر از جمعیت سالمند 80 سال به بالا در سطح دانشگاه علوم پزشکی کرمان علیه بیماری کووید 19 واکسینه شوند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمان بیان نمود: امیدواریم با همکاری مردم عزیز و با برنامه ریزی اجرا شده بتوانیم افراد بالای 80 سال سن تحت پوشش واکسیناسیون قرار داده شوند و با انتها این گروه سنی، گروه سنی 75 تا 79 سال وارد مرحله واکسیناسیون قرار خواهد گرفت و به تدریج گروه های بعدی نیز مود نظر هستند.

وی تاکید کرد:در حال حاضر سامانه ای برای ثبت نام وجود ندارد بلکه از طریق مراقبان سلامت در هر پایگاه بهداشتی به جمعیت تحت پوشش اطلاع رسانی می شودوافراد بالای80سال سن برای واکسیناسیون فراخوان می شوند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 27 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 27 اردیبهشت 1400 گردآورنده: visaro.ir شناسه مطلب: 1800

به "آغاز واکسیناسیون علیه بیماری کرونا در افراد بالای 80 سال سن در کرمان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آغاز واکسیناسیون علیه بیماری کرونا در افراد بالای 80 سال سن در کرمان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید