آمریکا، مادورو را به کوشش برای خرابکاری در انتخابات آینده متهم کرد

به گزارش اخذ ویزا، دولت آمریکا، رئیس جمهوری ونزوئلا را به تشکیل غیر قانونی یک شورای انتخابات ملی جدید برای نظارت بر انتخابات پارلمانی این کشور آمریکای لاتین که قرار است سال جاری برگزار گردد، متهم کرد.

آمریکا، مادورو را به کوشش برای خرابکاری در انتخابات آینده متهم کرد

به نقل از خبرگزاری رویترز، دیوان عالی ونزوئلا که در کنترل وفاداران نیکولاس مادورو، رئیس جمهوری ونزوئلاست، به تازگی تشکیل این شورا را بیان کرد. خوان گوآیدو، رهبر اپوزیسیون، تشکیل این هیات انتخاباتی را غلط دانسته و گفته اپوزیسیون آن را به رسمیت نمی شناسد.

براساس قانون اساسی ونزوئلا، اختیار انتصاب اعضای شورای انتخاباتی به مجمع ملی که تحت رهبری گوآیدوست، می رسد اما این دیوان عالی این کشور حکم داد که این مجلس در اجرای آن ناکام مانده است.

مایک پامپئو، وزیر امور خارجه آمریکا در بیانیه ای گفت، مادورو قانون اساسی ونزوئلا را دستکاری می نماید و این شورای جدید از اجرای شرایطی که لازمه برگزاری انتخاباتی آزاد و منصفانه است، ناکام می ماند.

پامپئو گفت: بدون اجرای این فرایند، انتخاباتی که بیانگر اراده این مردم باشد، غیر ممکن می گردد. برداشتن این گام از سوی این رژیم و دیوان عالی آن، ونزوئلا را بیشتر از یک گذار دموکراتیک دور می نماید.

این شورای انتخاباتی جدید روز دوشنبه اولین جلسه خود را برگزار کرد اما جزئیاتی از فرایند انتخاباتی آینده ارائه نکرده است.

دیوان عالی ونزوئلا دوشنبه شب با صدور حکمی، رهبران جدیدی برای حزب اپوزیسیون اقدام دموکراتیک معرفی کرد؛ اقدامی که مخالفان از آن به عنوان تلاشی برای فلج کردن دشمنان مادورو در انتخابات آینده یاد کردند. گوآیدو در پیامی گفت: این کار طرح این رژیم برای مناسب سازی سمبل ها و لوگوهای این نیروهای دموکراتیک برای مشروع سازی نمایش انتخاباتی آن ها را افشا می نماید.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 24 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: visaro.ir شناسه مطلب: 1071

به "آمریکا، مادورو را به کوشش برای خرابکاری در انتخابات آینده متهم کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا، مادورو را به کوشش برای خرابکاری در انتخابات آینده متهم کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید