احساس ناامنی عامل افزایش روزافزون مجوز حمل سلاح در بین شهروندان آلمانی

به گزارش اخذ ویزا، آمارها حاکی از آن است که مجوز حمل سلاح در سال های اخیر به طرز چشمگیری در بین شهروندان آلمانی افزایش پیدا نموده است.

احساس ناامنی عامل افزایش روزافزون مجوز حمل سلاح در بین شهروندان آلمانی

با تور آلمان از دیدنی ترین کشور اروپایی بازدید کنید.

به گزارش گروه بین الملل اخذ ویزا به نقل از روزنامه دی ولت آلمان، آمارها نشان می دهد که شمار افرادی که مجوز حمل سلاح گرم در آلمان را دارند به طرز چشمگیری افزایش پیدا نموده است. در حال حاضر حدود 640 هزار شهروند در آلمان مجوز حمل سلاح دارند که در سال 2014 تعداد آن ها حدود 260 هزار نفر بود.

این آمارها نتیجه یک نظرسنجی راینیشن پست است که در وزارتخانه های داخلی 16 ایالت آلمان اجرا شده است. تعداد دارندگان مجوز حمل سلاح در 12 ماه گذشته در مقایسه با مدت مشابه سال قبل حدود 9 درصد افزایش داشته است.

در مقایسه با جمعیت ایالات آلمان سهم دارندگان سلاح گرم در ایالات شلسویگ-هولشتاین و سارلند بیشترین است. تعداد دارندگان مجوز سلاح های کوچک در آلمان سال هاست که روند صعودی را طی می نماید.

آمارهای دیگر هم نشان می دهد که تا ژانویه 2016 حدود 300.949 مجوز حمل سلاح در آلمان صادر شده که تا سرانجام سال 2017 تعداد آن به 557.560 مورد افزایش پیدا نموده است. این یک افزایش حدود 85 درصدی را در عرض دو سال نشان می دهد.

اتحادیه پلیس آلمان (GdP) از یک احساس ناامنی پنهانی در بین مردم سخن به میان آورده است. الیور مالچو رئیس این اتحادیه در این باره گفته است که از زمان وقوع حملات و تعرض و آزار جنسی ده ها زن در شهر کلن در جریان جشن های شب سال نوی میلادی در سال 2015 احساس ناامنی روزافزونی در بین مردم شکل گرفته است.

وی تاکید نمود که صعود مسئله ساز مجوز حمل سلاح در بین شهروندان آلمانی نشان می دهد که ما باید در این راستا کار کنیم که یک احساس امنیت در بین شهروندان دوباره ایجاد گردد.

مالچو هچنین تاکید نمود که اولین گام در این راستا حضور پررنگ تر پلیس در خیابان ها است.

در مجموع در حال حاضر حدود 5.4 میلیون سلاح از دسته های مختلف در مالکیت خصوصی شهروندان آلمانی قرار گرفته است که شامل حدود 66 سلاح برای هر هزار شهروند آلمانی است.

وزیر دادگستری آلمان چندی پیش بیان کرد که می خواهد قانون حمل سلاح در این کشور را تشدید کند. با توجه به قتل والتر لوبکه، فرماندار شهر کاسل در اوایل ماه ژوئن دولت آلمان تصمیم گرفته است از این پس کسی که با گروه های راست افراطی در ارتباط باشد اجازه حمل سلاح نداشته باشد.

والتر لوبکه در نیمه شب 12 خرداد (دوم ژوئن) در بالکن خانه مسکونی اش به ضرب گلوله کشته شد. دفتر دادستانی فدرال آلمان این جرم را به عنوان یک ترور سیاسی از سوی فردی با پیشینه راست افراطی طبقه بندی نموده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 8 مهر 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: visaro.ir شناسه مطلب: 328

به "احساس ناامنی عامل افزایش روزافزون مجوز حمل سلاح در بین شهروندان آلمانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احساس ناامنی عامل افزایش روزافزون مجوز حمل سلاح در بین شهروندان آلمانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید