استفاده تبلیغاتی هیلاری کلینتون از سرکوب های اخیر به نفع جو بایدن

به گزارش اخذ ویزا، وزیر خارجه اسبق آمریکا با اشاره به دستور ترامپ در مورد شلیک به معترضان، از مردم خواست برای متوقف کردن این فرایند به بایدن رأی دهند.

استفاده تبلیغاتی هیلاری کلینتون از سرکوب های اخیر به نفع جو بایدن

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری اخذ ویزا، هیلاری کلینتون، دستور ترامپ برای شلیک به معترضان را وحشتناک توصیف کرد.

وی در حساب کاربری خود در توئیتر نوشت: رئیس جمهور ایالات متحده از ارتش آمریکا برای شلیک گلوله های پلاستیکی و گاز اشک آور به شرکت کنندگان در اعتراضات صلح آمیز استفاده می نماید.

وزیر خارجه اسبق آمریکا اضافه کرد: این اقدام، استفاده وحشتناک از قدرت ریاست جمهوری علیه شهروندان خودمان است و در هیچ نقطه ای از دنیا جایی ندارد، چه رسد به آمریکا. به بایدن رأی دهید.

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا صبح دوشنبه (به وقت واشنگتن) در گفت وگو با فرمانداران ایالت های مختلف از ضعف آن ها در کنترل اوضاع پس از قتل جورج فلوید مرد سیاه پوست توسط پلیس آمریکایی انتقاد کرد.

رئیس جمهور آمریکا که در یک ویدئوکنفرانس با فرمانداران صحبت می کرد، گفت که حضور مأموران امنیتی در واشنگتن امروز افزایش خواهد یافت.

بر اساس فایل صوتی که شبکه خبری سی بی اس به دست آورده، ترامپ گفت: واشنگتن تحت کنترل بسیار خوبی قرار گرفته است اما قصد داریم کنترل بیشتری بر آن اعمال کنیم. قصد داریم هزاران نفر را بازداشت نموده و بسیار قوی سرکوب کنیم.

سندرز: پلیس آمریکا نباید مثل ارتش های سرکوبگر عمل کند

روز گذشته نیز برنی سندرز با اشاره به استفاده نیروهای امنیتی از سلاح علیه تظاهرکنندگان، خواهان تغییر ماهیت نظامی پلیس شد تا مانند ارتش های سرکوبگر عمل نکند.

وی به توئیت مجری شبکه ام.اس.ان.بی.سی در مورد اعتراضات اخیر واکنش نشان داد.

سندرز نوشت: وظیفه ما خارج کردن پلیس از حالت نظامی است، به نحوی که مانند ارتش های سرکوبگر به نظر نیایند و عمل نکنند.

سندرز این توئیت را در پاسخ به توئیت مجری شبکه ام.اس.ان.بی.سی نوشت. علی ولشی مجری مسلمان کنیایی الاصل این شبکه آمریکایی از شلیک گلوله پلاستیکی پلیس با پشتیبانی گارد ملی به یک تظاهرات صلح آمیز اطلاع داد. وی در جریان این تظاهرات، از ناحیه پا مجروح شده بود.

4106/

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 13 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: visaro.ir شناسه مطلب: 1047

به "استفاده تبلیغاتی هیلاری کلینتون از سرکوب های اخیر به نفع جو بایدن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استفاده تبلیغاتی هیلاری کلینتون از سرکوب های اخیر به نفع جو بایدن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید