برهم صالح قانون جدید انتخابات عراق را امضاء کرد

به گزارش اخذ ویزا، به گزارش خبرنگاران به نقل از الفرات نیوز، برهم صالح رئیس جمهور عراق امروز پنجشنبه قانون جدید انتخابات این کشور را امضاء کرد. صالح، قانونی را امضاء کرد که نمایندگان مجلس عراق پیشتر آن را در جریان رایزنی های فشرده به تصویب رسانده بودند.

برهم صالح قانون جدید انتخابات عراق را امضاء کرد

طبق آنچه که در قانون جدید انتخابات عراق آمده است، نحوه توزیع دایره های انتخاباتی دستخوش تغییر شد. بدین ترتیب، در قانون جدید 17 دایره انتخاباتی در بغداد، 8 دایره انتخاباتی در نینوا و 6 دایره انتخاباتی در بصره خواهد بود.

این در حالی است که پیشتر مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق روز 16 خرداد ماه را به عنوان تاریخ برگزاری انتخابات مجلسی زودهنگام معین نموده بود؛ انتخاباتی که بعضی مقامات عراقی در برگزاری آن در موعد مقرر تشکیک نموده اند.

پیشتر بدر الزیادی، نماینده مجلس عراق پیشتر اعلام نموده بود که برگزاری انتخابات زودهنگام مجلسی در موعد معین شده بسیار سخت است. برگزاری انتخابات زودهنگام با توجه به بحران مالی، فنی و امنیتی کار سختی است.

وی گفته بود: فضای کنونی بر تاریخ برگزاری انتخابات زودهنگام تاثیرگذار است. کمیساریایی مستقل انتخابات عراق به قوانین کامل کننده و نیز پول احتیاج دارد و این در شرایط کنونی به علت اختلافات سیاسی و مالی میسر نیست.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 14 آذر 1399 بروزرسانی: 14 آذر 1399 گردآورنده: visaro.ir شناسه مطلب: 1300

به "برهم صالح قانون جدید انتخابات عراق را امضاء کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برهم صالح قانون جدید انتخابات عراق را امضاء کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید