تداوم طولانی مدت کسالت و کوفتگی بدن بعد از بهبودی کووید 19

به گزارش اخذ ویزا، بیتوته/ مطالعه جدید نشان می دهد بیش از نیمی از افراد مبتلا به کووید 19 حاد تا 10 هفته از زمان شروع بیماری دچار خستگی و کوفتگی مداوم هستند.

تداوم طولانی مدت کسالت و کوفتگی بدن بعد از بهبودی کووید 19

به گزارش مهر، کوفتگی و کسالت یکی از شایع ترین مسائل اولیه بیماران مبتلا به کروناویروس است. پیامدهای طولانی مدت بیماری کووید 19 به خوبی موردمطالعه قرار نگرفته و این دغدغه و نگرانی را ایجاد کرده که این ویروس موجب آغاز سندروم کوفتگی پساویروسی می شود.

در مطالعه جدید، محققان کالج ترینیتی دوبلین ایرلند 128 شرکت کننده ای که قبلاً مبتلا به کووید 19 شده بودند را از لحاظ میزان کوفتگی، شدت بیماری، نشانگرهای آزمایشگاهی، سطح نشانگرهای التهابی و شرایط از قبل موجود ردیابی کردند.

محققان بیماران را تا 72 روز بعد از ترخیص از بیمارستان تحت نظر داشتند. در مورد بیمارانی که در بیمارستان بستری نشده بودند، از 14 روز بعد از زمان تشخیص بیماری شأن تا 72 روز بعد تحت نظر داشتند.

بررسی ها نشان داد 52.3 درصد شرکت کنندگان مطالعه حداقل 6 هفته بعد از ابتلاء به عفونت کووید 19، همچان دچار کوفتگی و کسالت بدنی بودند.

نکته دیگر اینکه هیچ رابطه ای بین شدت کووید 19، بستری شدن در بیمارستان یا نشانگرهای التهابی با احتمال تجربه کوفتگی و کسالت بعد از بهبودی از بیماری کووید 19 یافت نشد.

منبع: همگردی
انتشار: 30 آذر 1399 بروزرسانی: 30 آذر 1399 گردآورنده: visaro.ir شناسه مطلب: 1333

به "تداوم طولانی مدت کسالت و کوفتگی بدن بعد از بهبودی کووید 19" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تداوم طولانی مدت کسالت و کوفتگی بدن بعد از بهبودی کووید 19"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید