خروج شبه نظامیان کُرد از الدرباسیه و عامودا در مرز سوریه و ترکیه

به گزارش اخذ ویزا، مرکز موسوم به دیدبان حقوق بشر سوریه گفت که شبه نظامیان کُرد موسوم به نیروهای دموکراتیک سوریه از مواضع و مقرهای خود بین الدرباسیه و عامودا خارج شدند.

خروج شبه نظامیان کُرد از الدرباسیه و عامودا در مرز سوریه و ترکیه

بهترین تجربه سفر را با تور ترکیه در خاطراتتان ثبت کنید.

به گزارش گروه بین الملل اخذ ویزا، رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه و ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه 30 مهر ماه جلسه ای در سوچی برگزار کردند و به توافقی بر سر سوریه دست یافتند.

بر اساس این توافق، یگان های کُرد در طول 150 ساعت، 30 کیلومتر از مرز ترکیه و سوریه عقب نشینی می نمایند و نیروهای امنیتی ترکیه و روسیه گشت زنی های مشترکی را در این منطقه انجام می دهند.

مرکز موسوم به دیدبان حقوق بشر سوریه -نزدیک به معارضان- امروز (چهارشنبه) گزارش داد که در پی این توافق، نیمه شب گذشته در منطقه شرق فرات، آرامش نسبی حکمفرما بوده است.

دیدبان به نقل از منابعی که آنان را موثق می خواند، اطلاع داد که شبه نظامیان کُرد موسوم به نیروهای دموکراتیک سوریه از مواضع و بعضی مقرهای خود بین الدرباسیه و عامودا خارج شدند.

موقعیت الدرباسیه و عامودا

این دو منطقه در استان حسکه واقع در شمال شرق سوریه و در نواری مرزی سوریه و ترکیه واقع شده است.

موقعیت الدرباسیه در مرز سوریه و ترکیه

دیدبان همچنین گزارش داد که احتمالا بعضی از غیر نظامیان بخواهند به شهر رأس العین بازگردند. بازگشت غیر نظامیان به منازلشان در الدرباسیه و عامودا نیز ادامه دارد.

این در حالی است که به گفته این مرکز، نیروهای دموکراتیک در بعضی مناطق در عین عیسی و در استان رقه و تل تمر در استان حسمه به صورت پراکنده با تروریست های تحت حمایت ترکیه درگیر شدند.

منابع خبری روز گذشته اطلاع دادند که نظامیان روس روند گشت زنی در شرق فرا را شروع نموده اند. سخنگوی پلیس نظامی روسیه هم گفت که راستا گشت زنی چندین کیلومتری، در طول خطوط مقدم مواضع نیروهای مسلح دولت سوریه از روستای قیراطه تا رودخانه ساجور ادامه دارد.

این مقام روس شرح داد که مناطق گشت زنی پلیس نظامی این کشور، دقیقا همان مناطقی است که نظامیان آمریکایی پیش از شروع عملیات ترکیه و عقب نشینی به سمت مرزهای عراق، در آن حضور داشتند.

بر این اساس، رودخانه ساجور به عنوان خط انفصال میان نیروهای مسلح دولتی سوریه و گروه های تروریستی و معارض تحت حمایت ترکیه در شمال شرق فرات عمل می نماید.

وزارت دفاع روسیه نیز با صدور بیانیه ای اطلاع داد که طبق توافق با ترکیه، پلیس نظامی روس به شهر عین العرب وارد شده و در حال هماهنگی با شبه نظامیان کُرد یگان های مدافع خلق (ی.پ.گ) است.

ق

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 19 آذر 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: visaro.ir شناسه مطلب: 532

به "خروج شبه نظامیان کُرد از الدرباسیه و عامودا در مرز سوریه و ترکیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خروج شبه نظامیان کُرد از الدرباسیه و عامودا در مرز سوریه و ترکیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید