درخواست دیه از بیت المال بعد از خودکشی قاتل

به گزارش اخذ ویزا، خانواده زن جوانی که به دست شوهرش کشته شده بعد از خودکشی قاتل دخترشان از دادگاه درخواست دریافت دیه از بیت المال کردند که دیوان عالی کشور با این درخواست موافقت کرد.

درخواست دیه از بیت المال بعد از خودکشی قاتل

به گزارش گروه حوادث خبرنگاران از خبرنگاران، آخرین روز های سال 96 گزارش دو قتل فجیع به پلیس گزارش شد. مرد جوانی که با پلیس تماس گرفته بود گفت: همکارم به نام کیوان دقایقی پیش برایم پیامکی ارسال کرد که شوکه شدم. او نوشته بود همسر و پسر 8 ساله اش را کشته و می خواهد خودکشی کند.

با این تماس مأموران پلیس به خانه کیوان رفتند و با جسد پسر هشت ساله اش به نام زرتشت روبه رو شدند که شواهد نشان می داد بر اثر برق گرفتگی جان سپرده است. کیوان نیز خونین و نیمه جان روی زمین افتاده بود که به بیمارستان منتقل شد. اما وی به مأموران گفت همسرش را نیز کشته است. بدین ترتیب مأموران به خانه سیما که در نزدیکی خانه کیوان بود رفتند و جسد وی را پیدا کردند.

با بهبود حال متهم وی در بازپرسی ها گفت: من و سیما سال 85 ازدواج کردیم و زندگی خوبی داشتیم. همسرم آرایشگر بود مدتی بعد خدا به ما یک پسر داد. مسئله ای نداشتیم تا اینکه به ارتباط همسرم با دوست صمیمی ام مسعود مشکوک شدم. وقتی خودش نیز این موضوع را تأیید کرد از هم جدا شدیم. با این حال به خاطر پسرمان همدیگر را می دیدیم و من سعی داشتم او را به زندگی مشترک برگردانم. مدتی بعد هم پیروز شدم و رجوع کردیم، اما چند ماه بعد او دوباره به من گفت که می خواهد با مسعود ازدواج کند. از شنیدن این حرف خیلی عصبانی شدم و او را کشتم. تصمیم به خودکشی داشتم، اما چون نمی دانستم پسرم بدون پدر و مادر چه زندگی خواهد داشت به خانه رفتم و پسرم را هم کشتم. بعد هم اقدام به خودزنی کردم، اما زنده ماندم.

پنج روز از این جنایت گذشته بود که کیوان هنگام انتقال به بازداشتگاه اداره آگاهی در حالی که دستبند داشت خودش را از راهرو طبقه سوم به پایین پرت کرد و جان سپرد.

با مرگ متهم به قتل، خانواده سیما درخواست دیه از بیت المال کردند. اما شعبه 10 دادگاه کیفری این درخواست را رد کرد و پرونده با اعتراض اولیای دم به دیوان عالی کشور رفت. با این حال دیوان عالی کشور اولیای دم را مستحق دریافت دیه دانست. به این ترتیب پرونده یکبار دیگر برای رسیدگی به دادگاه کیفری استان تهران برگشت. هیأت قضات نیز پرونده را به اداره آگاهی ارسال کردند و خواستار گزارش دقیق مرگ کیوان شدند تا درباره پرونده تصمیم گیری کنند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 21 بهمن 1399 بروزرسانی: 21 بهمن 1399 گردآورنده: visaro.ir شناسه مطلب: 1605

به "درخواست دیه از بیت المال بعد از خودکشی قاتل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست دیه از بیت المال بعد از خودکشی قاتل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید