درودگر: 45 میلیون دلار پرونده بدهى در فیفا داریم، یکى از باشگاه هاى خصوصی 10 پرونده باز در فیفا دارد

به گزارش اخذ ویزا، عضو هیات رئیسه سازمان لیگ گفت: ما در حال حاضر 45 میلیون دلار پرونده در فیفا داریم و این شکست اقتصادی در فوتبال محسوب می شود.

درودگر: 45 میلیون دلار پرونده بدهى در فیفا داریم، یکى از باشگاه هاى خصوصی 10 پرونده باز در فیفا دارد

به گزارش گروه ورزشی خبرنگاران، عضو هیات رئیسه سازمان لیگ فدراسیون فوتبال در خصوص برنامه ریزی لیگ برتر فوتبال و اعتراض تیم ها به این برنامه ریزی گفت: مرجع پاسخگویی سهیل مهدی هستند و نکته ای که باید عرض کنم که مهم است این است که در گذشته با دو عامل بازی های تیم ملی و لیگ قهرمانان باشگاه های آسیا روبرو بودیم و برای برنامه ریزی به مشکل می خوردیم و همیشه جلساتی با سرمربیان تیم های حاضر در جام باشگاه های آسیا و تیم ملی جلساتی برگزار می شد و در نهایت لیگ برگزار می شد.

وی اضافه نمود: امسال با چند موضوع مختلف روبرو شدیم که یکی از آن ها کرونا بود که برگزاری مسابقات را تحت تاثیر قرار داد و بعد از آن ابتلای بازیکنان ذوب آهن به کرونا برگزاری مسابقات را تحت تاثیر خود قرار داد و باعث بی نظمی در مسابقات شد که البته می شد بهتر در این حوزه تصمیم گیری کرد. وظیفه ما در هیات رئیسه سازمان لیگ این است که بیشتر کمک کنیم به رییس کمیته مسابقات تا بتواند نظم و شکلی به برگزاری رقابت های لیگ بدهد. از مردم، باشگاهها، مربیان و بازیکنان عذرخواهی می کنم، چون این مسئله تکدر خاطر برای آن ها بوجود آورده و تمام تلاش خود را می کنیم مقداری دقت خود را بیشتر کنیم و کسی که می آید و مسئولیتی را می پذیرد در برگزاری مسابقات و مدیریت فوتبال کشور حتما وظیفه پاسخگویی دارد و آن چه نیاز باشگاه ها است را باید تامین کند و تمام سعی خود را می کنم که برگزاری لیگ آنچنان که شایسته لیگ ایران است برگزار شود.

صادق درودگر در خصوص تعلق خاطر فدراسیون و سازمان لیگ به حمایت از یک تیم خاص که اسم آن پرسپولیس است را قبول دارید، مطرح نمود: نتیجه مسابقات در سال های اخیر هیچ منافعی برای هیچ فردی در سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال ندارد و نخواهد داشت، اما حوادث به نفع تیمی است که به فینال لیگ قهرمانان آسیا صعود می کند و سال های قبل نیز این اتفاق برای سپاهان، ذوب آهن و همین پرسپولیس که به فینال آسیا راه پیدا کرده بودند افتاده بود و تیمی که به عنوان کننده کشور به فینال آسیا راه پیدا می کند خودش به عنوان کننده کشور در هر رنگ و لباسی که ظاهر می شود همانند قهرمانی در جام ملت های آسیا است و طبیعی است که تمامی افراد حوزه برگزاری مسابقات سعی می کنند تیم کننده کشورمان در آسیا با بهترین شکل راهی مسابقات شود البته این ناهماهنگی در برگزاری مسابقات به پرسپولیس آسیب هم وارد کرد و نه تنها کمکی نکرد بلکه اگر پرسپولیس یک بازی تدارکاتی داشت چه بسا قهرمان آسیا می شد.

عضو هیات رئیسه سازمان لیگ ادامه داد: اگر بازیکنان پرسپولیس با نساجی بازی می کردند باتوجه به سختی زمین شهید وطنی قائمشهر احتمال اینکه دچار مصدومیت شوند بسیار زیاد بود و این تصمیم گیری کلان برای فوتبال ملی ایران بود نه فقط تیم پرسپولیس. امیدوارم هرچه حمایت مسئولین مازندران باعث شود زودتر زمینی در خور شان باشگاه نساجی ساخته شود که مسائل بازی در زمین چمن مصنوعی قائمشهر مرتفع شود.

درودگر در خصوص ممنوعیت جذب بازیکنان خارجی و با توجه به حضور چهار تیم در لیگ قهرمانان آسیا این امکان وجود دارد که به دلیل جذب نکردن یار کمکی تیم های ما متضرر شوند مطرح نمود: قطعا متضرر خواهند شد، اما سوالی که از شما دارم این است مسئله دارو مهمتر است یا فوتبال؟ ما برای واردات دارو در کشور دچار مشکل هستیم شما در زمان گذشته شاهد بودید مهمترین کمپانی های دنیا در کشور ما کنندگی داشتند و کار و اشتغال بوجود می آوردند تا اینکه شرایط تحریم ما را به سمتی برد که مجبور شدیم شرکت ها در ایران تعطیل شدند. با این شرایط که نمی توانیم پول جابجا کنیم، حتی دریافت طلب از فیفا و AFC مقدور نیست و ارز آوری نداریم و رقم قرارداد سرمربی خارجی تیم ملی به صورت ریالی است آیا مسئولانه است در چرخه محکومیت های قضایی در فیفا اسیر بشیم؟ ما در حال حاضر 45 میلیون دلار پرونده در فیفا داریم و این شکست اقتصادی در فوتبال محسوب می شود به دلیل پرونده های در جریانی که در فیفا داریم. تنها یک مورد آن یکی از باشگاه های خصوصی ما است که 10 پرونده در فیفا دارد.

عضو هیات رییسه سازمان لیگ در پاسخ به اینکه امکان دارد این قانون برای 4 کننده ایران در جام باشگاه های آسیا تغییر کند ادامه داد: اگر این قانون برداشته شود به نظرتان این باشگاه ها می توانند بازیکن خارجی جذب کنند؟ ما باید بر اساس یک نیاز تصمیم گیری کنیم و بر اساس شرایط تصمیم گیری کنیم. آیا شرایط اجازه می دهد ما چنین اقدامی انجام دهیم؟

درودگر در انتها در خصوص حضور در انتخابات فدراسیون فوتبال به رادیو ایران گفت: شما به عنوان اولین رسانه ای که این سوال را مستقیم از من می پرسید. من دوست ندارم دروغ بگویم و به یک شکلی در انتخابات شرکت می کنم که در این لحظه مجری برنامه پرسید: هیات رییسه یا ریاست که درودگر پاسخ داد: اجازه دهید ببینم چه کسانی ثبت نام می کنند و بعد از آن اظهار نظر می کنم و واقعا تصمیم نگرفتم و نمی خواهم دروغی بگویم و این را یادآورشوم اگر کسانی باشند که بتوانند کمک کنند به فوتبال ایران این خودخواهی در من وجود ندارد و در گذشته نیز اعلام کرده ام دوست دارم یک آدم بزرگی بیاید در فدراسیون ثبت نام کند و به او کمک کنیم و کسی که بتواند با تمام دستگاه ها ارتباط موثر داشته باشد و ماهم بتوانیم به او کمک کنیم، ولی اگر همچین آدمی نیاید قطعا وارد عرصه انتخابات می شوم.

وی در پاسخ به این سوال که علی کریمی برای نامزدی در ریاست فدراسیون فوتبال اعلام حضور کرده و دوست شما علی کفاشیان اعلام کرده که حضور پیدا نمی کند که درودگر گفت: کفاشیان نمی توانند بیایند به این دلیل که سه دوره در هیات رئیسه بوده اند و در اساسنامه جدید کسی که سه دوره در هیات رئیسه باشد نمی تواند در انتخابات حضور پیدا کند، و ایشان هم آدم موثری بودند (با خنده)، ولی دیگر نمی توانند حضور پیدا کنند، ولی کسی که بیرون باشد می تواند هم فکری کند. بنظرم هرکسی که رییس فدراسیون می شود چه خوب است که تمام روسای 20 سال اخیر را دعوت کند در اتاق فکری که بتواند تصمیمات کلان فوتبال را در آن جا بگیرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 16 بهمن 1399 بروزرسانی: 16 بهمن 1399 گردآورنده: visaro.ir شناسه مطلب: 1421

به "درودگر: 45 میلیون دلار پرونده بدهى در فیفا داریم، یکى از باشگاه هاى خصوصی 10 پرونده باز در فیفا دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درودگر: 45 میلیون دلار پرونده بدهى در فیفا داریم، یکى از باشگاه هاى خصوصی 10 پرونده باز در فیفا دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید