دفاع ارتش آمریکا از حملات هوایی علیه طالبان

به گزارش اخذ ویزا، ارتش آمریکا از حملات هوایی چند روز پیش خود علیه شبه نظامیان طالبان پس از آنکه این گروه واشنگتن را به نقض توافق امضا شده بین دو طرف متهم نموده و به آن نسبت بروز تبعاتی در صورت ادامه این اقدامات هشدار داد، دفاع کرد.

دفاع ارتش آمریکا از حملات هوایی علیه طالبان

به نقل از خبرگزاری رویترز، شبه نظامیان طالبان چند روز پیش حمله بزرگی را در استان هلمند در جنوب افغانستان با هدف تصرف مرکز این استان اجرا کردند که موجب حملات هوایی آمریکا در حمایت از نیروهای امنیتی افغان شد.

قاری محمد یوسف احمدی، سخنگوی طالبان در بیانیه ای اعلام داشت: نیروهای آمریکایی توافق دوحه را به اشکال مختلف با اجرای حملات هوایی افراطی بعد از تحولات جدید در استان هلمند نقض نموده اند.

بر اساس توافقی که آمریکا و طالبان در شهر دوحه قطر امضا کردند، نیروهای خارجی خاک افغانستان را در ازای تضمینهای امنیتی و تعهد شبه نظامیان طالبان به نشستن پای میز مذاکره با دولت کابل با هدف یافتن راه حلی برای چند دهه جنگ در این کشور ترک می نمایند.

احمدی اظهار کرد: مسئولیت و تبعات تداوم یک چنین اقداماتی مستقیما به دوش طرف آمریکایی است. او گفت، حملات پهپادی و هوایی همچنین در دیگر استانها نیز به اجرا در آمده اند.

سرهنگ سانی لگت، سخنگوی نیروهای آمریکایی این که این حملات هوایی ناقض توافق بوده باشند را رد کرد.

لگت در توئیتی ضمن تاکید بر درخواستش از همه طرفها برای کاهش خشونت نوشت: کل دنیا شاهد عملیات تهاجمی طالبان در هلمند بوده است - حملاتی که باعث مجروح و آواره شدن هزاران غیرنظامی بی گناه افغان شد. ، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 14 آذر 1399 بروزرسانی: 14 آذر 1399 گردآورنده: visaro.ir شناسه مطلب: 1301

به "دفاع ارتش آمریکا از حملات هوایی علیه طالبان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دفاع ارتش آمریکا از حملات هوایی علیه طالبان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید