رئیس اف بی آی درباره ترامپ:اطلاعات بسیار بسیار جدی، ویژه و غیرقابل انکاری وجود دارد، آیا ترامپ حقیقتا انگیزه انتشار این اطلاعات را در سر دارد؟

به گزارش اخذ ویزا، ایسنا نوشت: مدیر موقت سابق اف بی آی هشدار داد، اطلاعات محرمانه به دست آمده از تحقیقات این سازمان درباره روابط کمپین انتخاباتی 2016 میلادی رئیس جمهور کنونی آمریکا با روسیه می تواند شامل اطلاعاتی باشد که سبب گردد اعتماد مردم به رئیس جمهور به شدت کاهش یابد.

رئیس اف بی آی درباره ترامپ:اطلاعات بسیار بسیار جدی، ویژه و غیرقابل انکاری وجود دارد، آیا ترامپ حقیقتا انگیزه انتشار این اطلاعات را در سر دارد؟

به نوشته روزنامه ایندیپندنت، اندرو مک کیب، مدیر موقت سابق اف بی آی در مرکز یکی از نشست های کمیته قضایی سنا واقع شده است که در آن یک هیات تحت کنترل جمهوری خواستار تجدید نظر اف بی آی برای شروع این تحقیقات را آنالیز می نماید.

وی روز سه شنبه در مقابل این هیات شهادت داد و به قانون گذاران گفت: مقامات وظیفه داشتند بر مبنای اطلاعاتی که جمع آوری نموده بودند این تحقیقات را انجام دهند.

مک کیب شخصا این تصمیم برای تحقیق درباره مانع تراشی احتمالی دونالد ترامپ، رئیس جمهور کنونی آمریکا بر سر راه اجرای عدالت را تایید نموده بود.

از مک کیب در جریان مصاحبه آدینه شب با شبکه سی ان ان سوال پرسیده شد که خطرات انتشار اطلاعات بیشتر از این تحقیقات پیرامون روابط کمپین انتخاباتی 2016 میلادی ترامپ با روسیه چه خواهد بود.

وی در پاسخ گفت: اطلاعات بسیار بسیار جدی، ویژه و غیرقابل انکاری وجود دارد که منتشر نشده اند. اگر این اطلاعات منتشر می شدند، دسترسی ما به این نوع اطلاعات در آینده را به خطر می انداختند.

مک کیب اضافه نمود: فکر می کنم انتشار این اطلاعات همچنین این خطر را به همراه دارد که اعتماد مردم به ترامپ به شدت کاهش یابد. بنابراین آیا ترامپ حقیقتا انگیزه انتشار این اطلاعات را در سر دارد؟ برای من که تقریبا غیرقابل درک است که او بخواهد این اطلاعات را منتشر کند. نمی دانم که او چطور می خواهد این اطلاعات را به نفع خود تغییر دهد چرا که صریحا بگویم این اطلاعات هیچ جوره به نفع ترامپ نیست و هیچ تحسینی برای او به همراه نخواهد داشت.

در پاسخ به این سوال که آیا چیزهای بدتر دیگری نیز درباره ترامپ وجود دارد که منتشر نشده باشد یا خیر، مک کیب گفت: همواره اطلاعات بیشتری وجود دارد. در ارزیابی های جامعه اطلاعاتی بیش از آنچه که برای عموم منتشر می گردد، وجود دارد. نسخه اصلی آن گزارش در بالاترین سطحی که تا به امروز به چشم دیده ام طبقه بندی شده است. ما درباره موضوعات بسیار مهم و محرمانه صحبت می کنیم چیزهایی که کدگذاری شده اند و برای مجموعه اطلاعات آمریکا فاجعه بار خواهد بود که این منابع در معرض خطر قرار بگیرند.

اف بی ای از سوی کمیته قضایی سنا به داشتن رفتار متغیر، خطرناک و وسواس گونه با تحقیقات درباره ارتباط کمپین 2016 ترامپ با روسیه متهم شده است و یکی از سناتورهای این کمیته روز سه شنبه این موضوع را به عنوان عظیم ترین رسوایی در تاریخ اف بی ای توصیف کرد.

این در حالی است که ترامپ بارها اف بی آی را به خاطر این تحقیقات سرزنش نموده و تاکید دارد که هیچ تبانی میان کمپین 2016 وی با روسیه وجود نداشته است.

در جریان جلسه روز سه شنبه مک کیب تاکید نمود، ترامپ در سال 2017 میلادی جیمز کومی، مدیر وقت اف بی آی را اخراج کرد آن هم پس از آنکه وی از بستن تحقیقاتی درباره امنیت ملی رئیس جمهور در آن موقع یا گفتن علنی اینکه ترامپ شخصا در این تحقیقات قرار ندارد، امتناع کرد.

وی گفت: برای ما کاملا معین بود که ترامپ نمی خواهد ما به تحقیقاتمان درباره کارهایی که روس ها انجام داده اند، ادامه دهیم. در آن موقع دلایل بسیاری داشتیم که باور داشته باشیم اگر اخراج جیمز کومی و دیگر موارد در جهت توقف تحقیقاتمان درباره فعالیت های روسیه انجام شده، احتمالا ترامپ شخصا خطری برای امنیت ملی به وجود آورده و در مانع تراشی بر سر اجرای عدالت دخیل بوده است.

310310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 26 آذر 1399 بروزرسانی: 26 آذر 1399 گردآورنده: visaro.ir شناسه مطلب: 1325

به "رئیس اف بی آی درباره ترامپ:اطلاعات بسیار بسیار جدی، ویژه و غیرقابل انکاری وجود دارد، آیا ترامپ حقیقتا انگیزه انتشار این اطلاعات را در سر دارد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رئیس اف بی آی درباره ترامپ:اطلاعات بسیار بسیار جدی، ویژه و غیرقابل انکاری وجود دارد، آیا ترامپ حقیقتا انگیزه انتشار این اطلاعات را در سر دارد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید