رسوب گیری کتری با نوشابه

به گزارش اخذ ویزا، برای اطلاع از نحوه رسوب گیری کتری با نوشابه و پوست هندوانه با ما در ادامه همراه باشید.

رسوب گیری کتری با نوشابه

تا حالا به راه های از بین بردن رسوب ضخیم کتری فکر کرده اید؟ چه روش هایی برای از بین بردن رسوب ضخیم کتری وجود دارد؟ نوشابه برای از بین بردن جرم کتری تاثیر دارد؟ از بین بردن رسوب کتری با جوهر لیمو چطور؟ روش از بین بردن رسوب ضخیم کتری برقی چگونه است؟ یا روش از بین بردن رسوب شیر سماور با روش از بین بردن رسوب کتری تفاوت دارد؟ از بین بردن رسوب سماور چگونه است؟ برای پاسخ به این دسته از سوالات در ادامه همراه ما باشید.

چگونه رسوب کتری را از بین ببریم

چگونه رسوب کتری را از بین ببریم؟ این یکی از رایج ترین دغدغه های خانم های خانه دار است. چراکه کتری و سماور از پر استفاده ترین وسایل در آشپزخانه ایرانی هستند. استفاده طولانی مدت از سماور و کتری موجب ایجاد گچ و رسوب در آن ها می گردد. به همین دلیل است که توجه به نگهداری آن ها و اطلاع از ترفند های رفع رسوب کتری و سماور بسیار مهم است. با ما همراه باشید تا چند ترفند برای از بین بردن رسوب ضخیم کتری و رسوب زدایی کتری با نوشابه، سرکه، جوش شیرین و… را به شما یاد بدهیم.

رفع رسوب کتری اگر لایه های رسوب نازک باشد

برای جرم های نسبتا تازه و لایه های نازک آهکی، ابتدا کتری را داغ کنید و سپس اندازهی آب یخ درون آن بریزید با این روش جرم ها به آرامی از جدار کتری کنده می شوند توجه داشته باشید برای این منظور نباید کتری بسیار داغ گردد چرا که موجب از بین رفتن لحیم داخل آن می گردد.

نحوه از بین بردن رسوب سماور و رفع گچ کتری

می توانید اندازهی سرکه درون کتری ریخته و مدت 10 دقیقه بجوشانید و سپس آب آن را خالی کرده و بشویید و دوباره از آب پر کنید و بگذارید بجوشد این کار برای از بردن بوی نامطبوع سرکه از داخل کتری بسیار موثر است.

از بین بردن رسوب ضخیم کتری با نوشابه

یک روش جالب و البته کارآمد، برای از بین بردن رسوب ضخیم کتری نوشابه است. نوشابه به راحتی تمام رسوبات داخل کتری را از دیواره های آن جدا می کند. برای از بین بردن رسوب ضخیم کتری با نوشابه، کافیست یک بطری نوشابه را درون کتری خالی کرده و آن را بجوشانید. بعد از جوش آمدن، کتری را خالی کرده و به خوبی آن را با آب تمیز کنید. نوشابه یک روش عالی برای از بین بردن رسوب سماور، نیز محسوب می گردد.

از بین بردن رسوب ضخیم کتری با جوش شیرین

جوش شیرین علاوه بر نظافت وسایل مختلف خانه، می تواند برای از بین بردن رسوب ضخیم سماور و کتری نیز کارآمد باشد. برای از بین بردن این رسوبات کافیست، اندازهی جوش شیرین را با آب مخلوط کنید، این نسبت باید یک به دو باشد. این ترکیب را درون کتری ریخته و بگذارید روی اجاق تا بجوشد. بعد از جوشیدن محلول، آن را درون سینک خالی کنید و سپس با یک قطعه اسفنج تمیز درون آن را به خوبی تمیز کنید.

از بین بردن رسوب کتری با آبلیمو

یکی دیگر از مواد طبیعی برای از بین بردن رسوب کتری، لیمو است. لیمو در هر خانه ای یافت می گردد و بی ترید ارزان ترین روش برای از بین بردن جرم ضخیم کتری است. یک عدد لیموی طبیعی بردارید و آن را به صورت حلقه ای برش بزنید. درون کتری را با آب پر کنید و چند حلقه لیمو را به آب بیافزائید و کتری را روی اجاق قرار دهید تا آب و لیمو باهم بجوشند. سپس اجاق را خاموش کرده و بگذارید کتری خنک گردد.

از بین بردن رسوب کتری با سرکه

از بین بردن رسوب کتری با سرکه یکی دیگر از روش های مناسب است. برای از بین بردن رسوب ضخیم سماور و از بین بردن جرم ضخیم کتری با سرکه، ابتدا 1 واحد آب و 1 واحد سرکه در کتری بریزید. سپس کتری را روی اجاق گاز قرار دهید تا برای 1 ساعت بجوشد. بعد از گذشت 1 ساعت، کتری را خالی کنید و اجازه دهید خنک گردد.

در ادامه داخل کتری را به خوبی بشویید؛ برای این کار، بهتر است از یک برس نسبتا نرم استفاده کنید تا نه خشی داخل کتری یا سماور افتد و هم به اندازه کافی، مناسب کندن رسوب ها و جرم های باشد.

بعد از اتمام رسوب زدایی سماور و کتری و پیش از استفاده مجدد، می توانید یکبار در کتری آب بجوشانید و سپس از آن استفاده کنید. اینکار باعث می گردد تا کتری شما دیگر بوی سرکه ندهد.

روش موثر دیگر برای رسوب زدایی استفاده از سیب زمینی رنده شده است در ظرف مورد نظر با توجه به اندازه ظرف دو یا سه سیب زمینی رنده کنید و اجازه دهید با آب به مدت نیم ساعت بجوشد، سپس یک تکه زاج سفید کوبیده شده به آن اضافه کنید و نیم ساعت دیگر بجوشانید، آب آن را خالی کنید بشویید و بگذارید با آب تازه بجوشد.

اگر اندازه رسوبات حجیم نیست وکتری مورد نظر شما کوچک است می توانید درون آن آب بریزید و به مدت نصف روز در جایخی یخچال قرار دهید. پس از گذشت مدت مذکور آن را درآورده پس از خارج شدن یخ از آن کتری رسوب زدایی می گردد، آن را بشویید و با آب تازه بگذارید به جوش بیاید.

از بین بردن رسوب سماور با پوست هندوانه

اگر در پی یک روش عالی و کارآمد برای از بین بردن رسوب سماور هستید، پوست هندوانه را به شما پیشنهاد می کنیم. بعد از خوردن هندوانه، پوست آن را دور نیاندازید، از آن هم استفاده کنید. پوست هندوانه را برداشته و آن را به قطعات کوچک تقسیم کنید. درون کتری و سماور را با آب پر کرده و قطعات هندوانه را درون آن بریزید.

برای از بین بردن رسوب ضخیم کتری و رسوب گیری سماور هیچ گاه از چاقو استفاده نکنید

استفاده از چاقو برای رسوب زدایی کتری، روشی بسیار خطرناک است. جدا از آسیب و خسارتی که به کتری وارد می کنید ممکن است دست شما نیز در این فرایند آسیب ببیند. بهتر است برای رسوب گیری کتری، از مواد طبیعی گفته شده استفاده کنید. لیمو، جوش شیرین و پوست هندوانه می توانند به شما برای رسوب گیری شیر سماور و جرم گیری کتری و رسوب زدایی ضخیم کتری به شما کمک کنند.

امیدوار هستیم حداقل یکی از این ترفند های رفع رسوب و جرم گیری کتری و سماور و روش های ساده از بین بردن رسوب ضخیم کتری و سماور و رسوب گیری شیر سماور به شما کمک کرده باشد. همان طور که مشاهده کردید، برای جرمگیری کتری، رسوب گیری کتری، و رسوب گیری سماور نه نیازی به محکم سابیدن است؛ و نه شوینده های صنعتی. این جرم های به ظاهر سرسخت را با ترفند های خاص و موادی که همیشه در خانه موجود هستند، پاک خواهند شد.

منبع: 55online

منبع: فرارو
انتشار: 18 تیر 1402 بروزرسانی: 18 تیر 1402 گردآورنده: visaro.ir شناسه مطلب: 2455

به "رسوب گیری کتری با نوشابه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رسوب گیری کتری با نوشابه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید