زنان فریادخواه در کتابفروشی ها

به گزارش اخذ ویزا، تهران (پانا) - نمایشنامه زنان فریادخواه نوشته اوریپید با ترجمه غلامرضا شهبازی به همت نشر بیدگل به چاپ رسید.

زنان فریادخواه در کتابفروشی ها

به گزارش صبا، نمایشنامه زنان فریادخواه نوشته اوریپید با ترجمه غلامرضا شهبازی به همت نشر بیدگل منتشر شد.

در قسمتی از متن این نمایشنامه می خوانیم: پیک تبایی: هم امید را فراموش کن!

امید مردمان را می فریبد. بدان دلخوش مباش! امید در میان ایشان، میان شهرهاشان، و در برابر یکدیگر آتش خشم می افروزد. امید برای شهرها جنگ به ارمغان می آورد. و هنگامی که مردم در باب جنگ بگومگو می نمایند و رای خود را آشکار می نمایند، یکی از ایشان بر این گمان نیست که در آن جنگ خواهد مرد. همواره این یکی دیگر است که می میرد، یعنی او امیدوار است که چنین شود! اما اگر همانگاه که می خواست رای خود را در باب جنگ آشکار

نماید، هادس به یکباره در برابر چشمانش نمایان می شد، آنگاه یونان با جنون زوبین ها و سپرها ویران نمی شد.

هنوز، مردم می دانند کدام گفتار بهتر است. تمامی ایشان نیک را از بد بازمی شناسند. آنها همه می دانند که سازش بسیار بهتر از جنگ است. آن ها خیلی خوب می دانند که الاهگان هنر، سازش را دوست می دارند و ارواح کین ستان از او بیزارند. سازش، از دیدن بچه ها زیبا و شکوه کامیابی، خرسند می شود.

اما ما، میرایان ابله، تمامی این چیزهای نیک را رها می کنیم و در آتش جنگ ها می دمیم. از مردی ناتوان تر از خود برده می سازیم و از این رو مردی داریم که دیگری را بردۀ خود می کند و شهری که شهر دیگر را به زانو درمی آورد!

پیش تر از این نمایشنامه نویس کتاب های الکترا، زنان تروا، مده آ، زنان فنیقی، سیکلوپس و اورستس با ترجمه غلامرضا شهبازی به چاپ رسیده است.

کتاب زنان فریادخواه در نوبت چاپ اول در 98 صفحه با قیمت 36 هزار تومان روانه بازار کتاب شد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 16 مهر 1400 بروزرسانی: 16 مهر 1400 گردآورنده: visaro.ir شناسه مطلب: 2005

به "زنان فریادخواه در کتابفروشی ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زنان فریادخواه در کتابفروشی ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید