سر و کله مار غول پیکر پس از زلزله پیدا شد، عکس

به گزارش اخذ ویزا، مجسمه باستانی ماری که بیش از یک تن وزن دارد در پی زلزله مکزیکوسیتی از دل زمین بیرون آمد و بخشی از تاریخ آزتک ها را پیش روی پژوهشگران قرار داد.

سر و کله مار غول پیکر پس از زلزله پیدا شد، عکس

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران ، مار حجاری شده 1.8 متر طول، 0.85 متر عرض و 1 متر ارتفاع دارد و وزن آن حدود 1.3 تن است. بعلاوه چندین رنگ از جمله قرمز، آبی، سیاه و سفید بر روی حدود 80 درصد از سطح مجسمه حفظ شده است. برای حفظ آن، یک تیم سر مار را با جرثقیل از زمین بلند کردند و یک محفظه در اطراف مجسمه ساختند. گفته می گردد این اتاق به مجسمه اجازه می دهد تا رطوبت خود را به تدریج از دست بدهد و رنگ آن حفظ گردد.

به گفته کارشناسان، در حالی که مجسمه های دیگری از سر مار در تنوچتیتلان پیدا شده است، این مجسمه به علت رنگ های حفظ شده آن بسیار مهم است. به لطف زمینه ای که این قطعه در آن کشف شد و بعلاوه به یاری مداخله خیره کننده مرمتگران و نگهبانان، امکان تثبیت رنگ ها و حفظ آن تقریباً در تمام مجسمه ها فراهم شده است.بعلاوه گفته می گردد این یافته بسیار مهم است، زیرا رنگ ها یاری نموده اند تا هنر پیش از استعمار اسپانیایی از منظر دیگری نمایان گردد.

استاد بازنشسته انسان شناسی در دانشگاه ایالتی کالیفرنیا، سن برناردینو که در این حفاری دخالتی نداشت، گفت:میزان این مجسمه و بعلاوه هنر به کار گرفته شده در آن چشمگیر است و بقای رنگ ها قابل توجه است. او گفت:بقای رنگ های سیاه، سفید، قرمز، زرد و آبی به طور ویژه ای جالب است، از تأثیر بصری چنین مجسمه هایی که در مرکز شهر چیده شده اند، تصویر خوبی به دست می آید.

ماجرای این اتفاق را اینجا بخوانید.

5858

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 8 آبان 1402 بروزرسانی: 8 آبان 1402 گردآورنده: visaro.ir شناسه مطلب: 2484

به "سر و کله مار غول پیکر پس از زلزله پیدا شد، عکس" امتیاز دهید

3 کاربر به "سر و کله مار غول پیکر پس از زلزله پیدا شد، عکس" امتیاز داده اند | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سر و کله مار غول پیکر پس از زلزله پیدا شد، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید