سیاست فشارحداکثری آمریکا علیه ایران فاقد دستاورد است

به گزارش اخذ ویزا به نقل از فارن پالیسی، وندی شرمن، دیپلمات آمریکایی که مسئولیت تیم مذاکره کننده آمریکا در مذاکرات برجام را برعهده در دولت اوباما برعهده داشت، در یادداشتی با عنوان نابودی کامل سیاست خارجی آمریکا در دوره ترامپ، سیاست خارجی فعلی این کشور را زیر سوال برد.

سیاست فشارحداکثری آمریکا علیه ایران فاقد دستاورد است

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات تحصیل در آمریکا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی آمریکا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی آمریکا، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های آمریکا انتخاب کنید.

شرمن در این ارتباط با بخش های مختلفی از سیاست خارجی آمریکا در دوره ترامپ می پردازد و بطور کلی آنان را شکت خورده و بن بست رسیده توصیف می نماید.

مذاکره کننده آمریکا در برجام در ارتباط با سیاست ترامپ درباره ایران می نویسد: نگاه و موضع ترامپ به ایران از دیگر نمونه های پرهزینه و تأسف بار است. طی سه سال گذشته بعد از خروج آمریکا از توافق هسته ای، ایران اورانیوم بیشتری را برای غنی سازی کرد، تأسیسات هسته ای بیشتری راه اندازی کرد و با تکنولوژی پیچیده تری زمان دستیابی به سلاح هسته ای را کوتاه تر کرد.

وندی شرمن در یادداشت خود همچنین به تأثیر سیاست های ترامپ بر افزایش ناامنی ها از جمله در خاورمیانه نیز اشاره نموده و به طور کلی سیاست فشارحداکثری آمریکا علیه ایران را فاقد دستاورد عنوان می نماید.

سیاست خارجی ترامپ در برابر ایران تا کنون با نقدها زیادی روبرو شده و پیش از این نیز برت مک گورک که از مقامات ارشد امنیت ملی در زمان ریاست جمهوری جرج بوش، باراک اوباما و همچنین دونالد ترامپ بوده و اکنون از اساتید معروف دانشگاه استنفورد و همچنین از اعضای غیردانم اندیشکده کارنگی است، در مقاله ای با عنوان هزینه سیاست خارجی نامتجانس نتیجه گیری نموده بود که سیاست خارجی دولت فعلی آمریکا فاقد اهداف سازگار، یکپارچگی درونی و سنجش کافی پیش از تصمیم سازی های مهم است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 8 مهر 1399 بروزرسانی: 8 مهر 1399 گردآورنده: visaro.ir شناسه مطلب: 1162

به "سیاست فشارحداکثری آمریکا علیه ایران فاقد دستاورد است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سیاست فشارحداکثری آمریکا علیه ایران فاقد دستاورد است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید