صندلی های عجیب این هواپیمای مسافربری!

به گزارش اخذ ویزا، صندلی های عجیب و راحت که شرکت هواپیمایی استرالیایی به ایرباس سفارش داده تا در پرواز های طولانی 22 ساعته خود نصب کند یکی از پرکلیک ترین اخبار هفته اخیر بوده اند. چون شرکت ها در بخش اکونومی خود معمولا صندلی هایی در هم فشرده دارند!

صندلی های عجیب این هواپیمای مسافربری!

به گزارش خبرآنلاین، شرکت هواپیمایی کانتاس به عنوان بخشی از پروژه طلوع آفتاب (Sunrise) برای پرواز های بین المللی فوق العاده طولانی خود، صندلی های تجاری و فرست کلاس نوی را که در ناوگان ایرباس A 350-1000 آینده اش نصب می شوند را به نمایش گذاشت. با نصب این صندلی ها اتاق های فرست کلاس به اتاق خواب های کوچکی به منظور قابل تحمل کردن 22 ساعت پراوز تبدیل می شوند.

تا زمانی که طرح ساخت هواپیما های مسافربری مافوق صوت دوباره مطرح شود، تنها با تلاش برای دستیابی به برد بلندتر برای هواپیما های زیر صوت، می توان فضای واقعی برای بهبود در پرواز های بین المللی ایجاد کرد. پروژه طلوع خورشید که از طریق آلن جویس، مدیرعامل کانتاس، آخرین مرز هوانوردی جهانی نامیده می شود، این طرح، پرواز های بین اقیانوسی از ساحل شرقی استرالیا، به اروپا و آمریکای شمالی را هدف قرار می دهد که 18 تا 22 ساعت طول می کشد.

از نقطه نظر مهندسی، این یک هدف کاملا معقول است و ایرباس A 350-1000 دو موتوره با برد 16.000 کیلومتر آن را امکان پذیر می کند. با این حال، از دیدگاه مسافران، پرواز های بدون توقف که یک روز کامل طول می کشد، می تواند کمتر سفری لذت بخش و بیشتر یک آزمایش استقامت باشد.

در گذشته، چنین پرواز های طولانی در اختیار کشتی های هوایی (از جمله زپلین ها) بود که به قدری کند حرکت می کردند که بین پنج تا 10 روز طول می کشید تا از اقیانوس اطلس عبور کنند. نشستن در صندلی مسافری مدرن برای مدت طولانی احتمالا امروز به حدی کاری طاقت فرسا و به شدت خسته کننده است که می توان آن را به عنوان یکی از مصادیق نقض حقوق بشر ارزیابی کرد، کشتی های هوایی که در گذشته میزبان مسافرانی برای انجام سفر هوایی چند روزه بودند، دارای فضای زیادی در داخل هواپیما هستند که می تواند به اتاق های خواب، اتاق های غذاخوری، گالری ها و حتی سالن های استراحت اختصاص داده شود.

اما ایر لاین های امروزی جایی برای آن نوع تجملات ندارند، بنابراین باید در پی گزینه جایگزین برای ایجاد فضایی مطلوب تر جهت استراحت مسافران خود باشند. گزینه جایگزین طراحی هوشمندانه تر صندلی های مختص پرواز های طولانی است. 52 صندلی نو فرست و بیزنس کلاس که در A 350-1000 نصب خواهند شد، با همکاری و طراحی استودیو کائون و مرکز چارلز پرکینز (CPC) ساخته شده اند. این صندلی ها فضای استراحت بهتری را در کابین های کوچک هواپیما فراهم خواهند کرد.

منبع: فرارو
انتشار: 10 فروردین 1402 بروزرسانی: 10 فروردین 1402 گردآورنده: visaro.ir شناسه مطلب: 2413

به "صندلی های عجیب این هواپیمای مسافربری!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صندلی های عجیب این هواپیمای مسافربری!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید