لندن: مهم است که طالبان تعهدات خود را عملی کنند

به گزارش اخذ ویزا، دومنیک راب وزیر خارجه انگلیس امروز شنبه و پس از امضای توافقنامه میان آمریکا و طالبان و بی اشاره به نقض مکرر تعهدات واشنگتن در عرصه بین الملل در پیامی توییتری گفت: خبر امروز پیشرفت قابل ملاحظه و امیدوارکننده ای برای همه افغانستانی هایی است که از جنگی بلند مدت رنج برده اند.

لندن: مهم است که طالبان تعهدات خود را عملی کنند

از وبسایت دولت جمهوری اسلامی ایران دیدن نمایید.

وزیر خارجه انگلیس در این باره ادامه داد: مهم است طالبان تعهدات خود را عملی کند. امیدواریم که این شرایط تداوم پیدا کرده و گفتگو میان طالبان و حکومت افغانستان هم آغاز شود.

این درحالیست که زلمای خلیل زاد کننده ویژه آمریکا برای صلح افغانستان و ملا عبدالغنی برادر معاون سیاسی گروه طالبان در دوحه قطر توافقنامه صلح میان آمریکا و گروه طالبان را امضا کردند.

بر اساس این توافق نظامیان آمریکایی و ناتو ظرف 14 ماه از افغانستان خارج می شوند.

جزییات کامل این توافقنامه هنوز در اختیار رسانه های قرار داده نشده است.

گفتنی است که قبل از امضا توافقنامه، دولت آمریکا و دولت افغانستان اقدام به انتشار یک بیانیه مشترک در ارتباط با توافق و تعهدات دوجانبه کرده بودند.

در بیانیه مشترک کابل و واشنگتن، آمریکا اعلام کرده که نیروهایش در افغانستان را طی 135 روز از زمان امضای توافق صلح با طالبان به 8600 تن کاهش خواهد داد.

آمریکا همچنان متعهد شده نیروهای نظامی خارجی و ناتو طی 14 ماه از افغانستان عقب نشینی کنند.

کابل در مقابل متعهد شده تا 29 ماه می سال جاری، فرایند حذف نام گروه طالبان از فهرست گروه های تروریستی از طریق قطعنامه شورای امنیت را دنبال کند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 28 فروردین 1399 بروزرسانی: 22 مهر 1399 گردآورنده: visaro.ir شناسه مطلب: 825

به "لندن: مهم است که طالبان تعهدات خود را عملی کنند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لندن: مهم است که طالبان تعهدات خود را عملی کنند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید