نحوه احتساب نمره آزمون دستیاری اعلام شد، فردا آخرین مهلت ثبت نام

به گزارش اخذ ویزا، مهلت ثبت نام چهل و هشتمین دوره آزمون پذیرش دستیار تخصصی پزشکی فردا (شنبه، 13 دی ماه) انتها می پذیرد.

نحوه احتساب نمره آزمون دستیاری اعلام شد، فردا آخرین مهلت ثبت نام

به گزارش خبرنگاران، ثبت نام چهل و هشتمین دوره آزمون پذیرش دستیار تخصصی پزشکی که از روز شنبه، 6 دی ماه به وسیله سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی به نشانی Sanjeshp.ir شروع شده است فردا شنبه، 13 این ماه خاتمه می پذیرد. داوطلبان دراین مهلت فرصت دارند تا نسبت به ثبت نام جدید و یا ویرایش فرم ثبت نام و تکمیل مدارک خود اقدام نمایند.

آزمون کتبی چهل و هشتمین دوره آزمون پذیرش دستیار تخصصی پزشکی رأس ساعت 9 صبح روز پنجشنبه، 7 اسفند به طور همزمان در دانشگاه های علوم پزشکی کشور برگزار می گردد.

کارت ورود به جلسه آزمون فوق در هفته منتهی به آزمون به وسیله سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی در اختیار داوطلبان قرار خواهد گرفت. برای حضور در جلسه آزمون همراه داشتن کارت شرکت در آزمون و کارت شناسائی معتبر عکس دار الزامی است.

تعداد سئوالات آزمون 200 سوال تستی چهار گزینه ای است، برای هر سوال باید تنها یک گزینه که در میان گزینه های ارائه شده بهترین پاسخ ممکن انتخاب گردد. همچنین به هر سوال با پاسخ صحیح 3 نمره مثبت و هر سوال با پاسخ اشتباه یک نمره منفی تعلق می گیرد و به سوالات بدون پاسخ نمره ای تعلق نمی گیرد. به هر سوال که بیش از یک گزینه پاسخ داده شده باشد یک نمره منفی تعلق می گیرد.

دانشگاههایی که مجموع تعداد فارغ التحصیلان آنها اعم از روزانه، پردیس و خودگردان از تاریخ اول مهر 99 تا 31 شهریور کمتر از 100 و بیشتر از 49 باشد می توانند یک نفر را به عنوان رتبه اول، یک نفر به عنوان رتبه دوم و یک نفر را به عنوان رتبه سوم معرفی نمایند.

چهل و هشتمین دوره آزمون پذیرش دستیار تخصصی پزشکی در 5 گروه آموزشی شامل (آسیب شناسی، پوست، فارماکولوژی، نورولوژی، روانپزشکی و اخلاق پزشکی)، (ارتوپدی، گوش و حلق بینی، اورولوژی، چشم، آمار و اپیدمیولوژی و رادیولوژی)، (بچه ها و عفونی)، (داخلی و قلب) و (جراحی عمومی، زنان) برگزار می گردد. نمره هر گروه درسی فوق، مطابق با روش های علمی تراز سازی تراز علمی شده و به درصد محاسبه خواهد شد.

بر اساس مصوبات شورای آموزش پزشکی و تخصصی تنها داوطلبانی که بدون لحاظ کردن تراز بندی و ضریب دهی نمرات، حداقل نمره 150 از 600 نمره کل آزمون را کسب نموده باشند، مجاز به انتخاب رشته هستند و می توانند رشته محل های مورد علاقه خود را در فرم انتخاب رشته محل که در سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی همراه کارنامه به آنها ارائه می گردد، انتخاب نمایند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 20 بهمن 1399 بروزرسانی: 20 بهمن 1399 گردآورنده: visaro.ir شناسه مطلب: 1569

به "نحوه احتساب نمره آزمون دستیاری اعلام شد، فردا آخرین مهلت ثبت نام" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نحوه احتساب نمره آزمون دستیاری اعلام شد، فردا آخرین مهلت ثبت نام"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید