ورود داوطلبان مبتلا به کرونا به جلسه کنکور بلامانع است، تمهیدات ویژه برای کرونایی ها

به گزارش اخذ ویزا، رئیس سازمان سنجش آموزش کشور با بیان اینکه ورود داوطلبان مبتلا به کرونا به جلسه کنکور بلامانع است، گفت: قبل از توزیع کارت ورود به جلسه آزمون ها از داوطلبان خوداظهاری خواهیم گرفت و داوطلبان مبتلا به ویروس کرونا در حوزه امتحانی در محیطی جداگانه آزمون می دهند.

ورود داوطلبان مبتلا به کرونا به جلسه کنکور بلامانع است، تمهیدات ویژه برای کرونایی ها

ابراهیم خدایی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور در گفت وگو با خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی اخذ ویزا درباره حضور داوطلبانی که مبتلا به ویروس کرونا هستند، گفت: قبل از توزیع کارت ورود به جلسه آزمون ها از داوطلبان خوداظهاری خواهیم گرفت و داوطلبان مبتلا به ویروس کرونا در حوزه امتحانی در محیطی جداگانه آزمون می دهند.

کنکورهای سال 99 بدون تغییر برنامه زمانی برگزار می شوند

براساس این گزارش، پیش از این فاطمه زرین آمیزی سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور به خبرنگار گفته بود که کنکورهای سال 99 بدون تغییر برنامه زمانی برگزار می شوند و تغییر زمان برگزاری آزمون های 99 تکرار نمی شود چرا که این تاریخ ها با هماهنگی ستاد ملی مقابله با کرونا به داوطلبان اعلام شده است.

سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور در خصوص اعمال پروتکل های بهداشتی در کنکورهای 99، نیز گفت: در کنکورهای 99 فاصله بین صندلی ها و تعداد سالن های امتحانی افزایش یافته، تهویه سالن های برگزاری کنکور مورد توجه قرار گرفته است و تلاش کردیم حوزه هایی برای کنکور انتخاب شود که فضای باز داخلی داشته باشند تا ازدحام مقابل درها نداشته باشیم یا به حداقل برسد.

به گفته زرین آمیزی، زمان بندی آغاز فرایند آزمون ها افزایش داده شده است و داوطلبان قبل از آغاز آزمون زمان بیشتری برای حضور در حوزه های کنکور دارند اما تغییر در زمان آغاز کنکور و مدت زمان آن ایجاد نشده است.

زرین آمیزی ادامه داد: عوامل اجرایی برای فاصله گذاری ها، استفاده از ماسک، ضدعفونی کردن درها و صندلی ها توجیه شده اند؛ ضمن اینکه داوطلبان باید ماسک به همراه داشته باشند. در غیر این صورت حوزه های کنکور همکاری لازم را با آنها به عمل می آورند. داوطلبان در طول برگزاری آزمون نباید از وسایل شخصی یکدیگر استفاده کنند که این موارد به عوامل اجرایی اطلاع رسانی شده است.

سخت گیری های بیشتر حوزه های آزمونی برای شهرهای قرمز کرونایی

سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور درباره برگزاری کنکورهای 99 در شهرهای با شرایط قرمز، گفت: تا زمان برگزاری آزمون ها کسی نمی داند شرایط شهرها به چه صورتی خواهد بود؛ اما سازمان سنجش آموزش کشور به محض اعلام اسامی شهرهای قرمز که پیش از این توسط ستاد ملی مقابله با کرونا معین شده بود، سختگیری های بیشتری برای رعایت بهداشت در این شهرها اعمال کرد.

وی افزود: دستورالعمل سازمان سنجش با هماهنگی ارگان هایی مانند پزشکی و انتظامی تهیه و مقرر شده است تا تیم پزشکی اورژانسی در تمام حوزه های امتحانی حضور داشته باشند. تعداد آنها در مقایسه با کنکورهای سال های گذشته افزایش یافته است.

زرین آمیزی در انتها گفت: کنکور دکتری 99 روز پنجشنبه 26 تیرماه جاری، کنکور کارشناسی ارشد روزهای دوم و سوم مردادماه، کنکور سراسری روزهای 30 و 31 مردادماه همچنین کنکورهای فنی و حرفه ای و کارشناسی ناپیوسته روز جمعه 14 شهریورماه برگزار می شود.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 11 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: visaro.ir شناسه مطلب: 1107

به "ورود داوطلبان مبتلا به کرونا به جلسه کنکور بلامانع است، تمهیدات ویژه برای کرونایی ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ورود داوطلبان مبتلا به کرونا به جلسه کنکور بلامانع است، تمهیدات ویژه برای کرونایی ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید