پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا دوشنبه 21 تیر 1400

به گزارش اخذ ویزا، خبرنگارانـ بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران آنالیز داده ها و نقشه های پیش یابی هواشناسی طی روز های آینده شرایط جوی استان تهران، آسمانی صاف و آفتابی پیش بینی می گردد.

پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا دوشنبه 21 تیر 1400

فردا دوشنبه 21 تیرماه 1400 هوای تهران آفتابی خواهد بود و شاخص آلودگی هوا هم در شرایط زرد خواهد بود.

به گزارش خبرنگاران، طبق پیش بینی های هواشناسی امروز آسمان تهران صاف و آفتابی حداکثر و حداقل دما در تهران 37 و 27 درجه است. نقشه های هواشناسی از تداوم هوای گرم تا اواخر هفته در مرکز خبر می دهند. بعلاوه دمای هوا در مرکز تا انتها هفته تقریبا یکسان خواد بود.

کمترین و بیشترین دمای امروز تهران

امروز آسمان تهران آفتابی است و دمای امروز تهران در طول شب از بیست و هفت درجه به مرور و در طول روز به سی و هفت درجه می رسد.

پیش بینی دمای هوای تهران در چند روز آینده؛ فردا دما 37 درجه سانتیگراد خواهد بود

اداره کل هواشناسی استان تهران گفت: از امروز (یکشنبه) و به تدریج تا اواخر هفته با ثبات نسبی دمای هوا روبرو خواهیم بود.

بعلاوه آسمان تهران فردا (21 تیر ماه) آفتابی با حداقل دمای 28 و حداکثر دمای 37 درجه سانتیگراد و طی روز سه شنبه (22 تیرماه) هم آفتابی و با حداقل دمای 26 و حداکثر دمای 38 درجه سانتیگراد پیش بینی می گردد.

جدول دمای هوای تهران تا سه روز آینده را ببینید:

شرایط شاخص آلودگی هوای تهران امروز و فردا

پیش بینی های صورت گرفته در شرکت کنترل کیفیت هوای تهران هم حاکی از آن است که صبح امروز (21 تیر ماه) در برخی منطقه ها پرتردد کیفیت هوا در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار خواهد گرفت که ناشی از عدم وزش باد مؤثر طی ساعات گذشته و افزایش ترافیک صبحگاهی است.

افزایش تندی باد طی روز پراکندگی آلاینده ها را تسهیل خواهد نمود و باعث بهبود کیفیت هوا خواهد شد، اگرچه با حضور عوامل کافی جهت فراوری آلاینده ازن غلظت این آلاینده در برخی منطقه ها افزایش پیدا خواهد نمود و می تواند باعث کاهش کیفیت هوا در برخی ساعات بعدازظهر گردد.

با استمرار شرایط مساعد جوی تا اواخر وقت انتظار می رود که در بیشتر منطقه ها پرتردد از غلظت آلاینده ها به ویژه ذرات معلق کاسته گردد و کیفیت هوا در محدوده قابل قبول قرار بگیرد.

وزش باد مؤثر تا صبح فردا (21 تیرماه) از تجمع ذرات معلق جلوگیری خواهد نمود و کیفیت هوا در شرایط قابل قبول باقی می ماند. تداوم این شرایط جوی طی روز باعث پراکندگی آلاینده ها خواهد شد، با این حال فراوری و افزایش غلظت آلاینده ازن می تواند در برخی منطقه ها موجب کاهش کیفیت هوا گردد.

با کاهش تندی باد تا ساعات انتهای فردا (21 تیر ماه) و افزایش ترافیک شامگاهی پراکندگی آلاینده ها محدود خواهد شد و برقراری شرایط ناسالم برای گروه های حساس در منطقه ها پرتردد دور از انتظار نخواهد بود.

پیش بینی شرایط آب و هوای کشور تا چند روز آینده

براساس آخرین خروجی مدل های هواشناسی، طی پنج روز آینده در کشور جوی پایدار و آسمان صافی حاکم است. امروز برای برخی منطقه ها سواحل دریای خزر، اردبیل، زنجان و خراسان شمالی افزایش ابر و بارش پراکنده پیش بینی می گردد.

بعلاوه از امروز تا اواخر هفته به تناوب در برخی نقاط جنوب سیستان و بلوچستان و ارتفاعات شمال شرق و شمالی هرمزگان و جنوب کرمان در بعد از ظهر و اوایل شب رشد ابر، رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقتی پیش بینی می گردد.

نقشه شرایط جوی کشور طی امروز

لازم به ذکر است، از امروز تا اواخر هفته در شرق کشور به ویژه در شمال سیستان و بلوچستان و خراسان جنوبی وزش باد شدید همراه با گرد و خاک و کاهش دید افقی پیش بینی می گردد.

از امروز تا سه شنبه در برخی نقاط خوزستان و جنوب ایلام در برخی ساعات با افزایش سرعت باد احتمال وقوع گرد و خاک دور از انتظار نیست. طی امروز و فردا دریای عمان و شرق تنگه هرمز و دوشنبه و سه شنبه غرب خلیج فارس مواج است.

منبع: فرارو
انتشار: 12 مرداد 1400 بروزرسانی: 12 مرداد 1400 گردآورنده: visaro.ir شناسه مطلب: 1930

به "پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا دوشنبه 21 تیر 1400" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا دوشنبه 21 تیر 1400"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید