چگونه مکعب روبیک را حل کنیم؟

به گزارش اخذ ویزا، روش های زیادی در خصوص چگونگی حل مکعب روبیک وجود دارد. همه این روش ها حتی برای حل چشم بسته مکعب ، دارای مسائل مختلفی هستند. افراد معمولاً پس از تکمیل صورت اول در حل مکعب گیر می نمایند و پس از آن به یاری احتیاج دارند. در مقاله زیر می خواهم ساده ترین راهکار مکعب را با استفاده از روش مبتدی به شما نشان دهم.

چگونه مکعب روبیک را حل کنیم؟

به گزارش خبرنگاران ،روش ارائه شده در اینجا مکعب را به لایه ها تقسیم می نماید و می توانید هر لایه را با استفاده از یک الگوریتم تعیین حل کنید و قطعات موجود را بهم نزند.

  1. به علاوه سفید

بیایید با صورت سفید آغاز کنیم. ابتدا باید یک به علاوه سفید بسازیم و به رنگ قطعات مرکز جانبی توجه کنیم. می توانید این کار را بدون خواندن دستورالعمل ها انجام دهید.

از این مرحله بهره ببرید تا با معما آشنا شوید و ببینید بدون یاری چقدر می توانید پیش بروید. این مرحله نسبتاً شهودی است زیرا هیچ قطعه حل نشده ای برای مراقبت وجود ندارد. فقط تمرین کنید و به راحتی تسلیم نشوید. سعی کنید لبه های سفید را به مکان های خود منتقل کنید و لبه های ثابت شده را بهم نزنید.

  1. گوشه های سفید

در این مرحله باید قطعات گوشه سفید را مرتب کنیم تا چهره اول به انتها برسد. اگر بسیار پیگیر هستید و توانستید به علاوه سفید را بدون یاری انجام دهید ، می توانید این کار را نیز انجام دهید. اگر صبر ندارید من به شما سرنخی می دهم.

لایه زیرین را بچرخانید تا یکی از گوشه های سفید مستقیماً زیر نقطه ای قرار بگیرد که قرار است روی لایه بالایی قرار بگیرد. اکنون یکی از سه الگوریتم را با توجه به جهت قطعه ، مستعار انجام دهید. برچسب سفید به کدام سمت رو به جلو است. اگر قطعه گوشه سفید جایی است که به آن تعلق دارد اما اشتباه شده است ، ابتدا باید آن را بیرون بیاورید.

  1. لایه دوم

تا این مرحله روش کاملاً رو به جلو بود اما از این به بعد ما باید از الگوریتم ها استفاده کنیم. ما می توانیم صورت سفید کامل شده را فراموش کنیم بنابراین بیایید مکعب را زیر و رو کنیم تا روی ضلع حل نشده تمرکز کنیم.

در این مرحله ما در حال تکمیل دو لایه اول هستیم. در این مرحله دو الگوریتم متقارن وجود دارد. الگوریتم های راست و چپ نامیده می شوند. این الگوریتم ها قطعه لبه را از لایه بالایی به لایه میانی وارد می نمایند در حالی که صورت سفید حل شده را بهم نمی ریزند.

  1. به علاوه زرد

آغاز حل آخرین لایه و ایجاد یک به علاوه زرد در بالای مکعب.

مهم نیست که قطعات در مکان های نهایی خود نباشند بنابراین مجبور نیستیم به رنگ اضلاع توجه کنیم.

پس از ایجاد به علاوه زرد در بالای مکعب ، شما باید قطعات لبه زرد را در مکان های نهایی آنها قرار دهید تا با رنگ قطعات مرکز کناری مطابقت داشته باشد.

  1. گوشه های زرد روی جای آنها

سه قطعه گوشه را عوض کنید.

فقط گوشه های لایه آخر حل نشده باقی مانده اند. ابتدا باید آنها را به جای درست برسانیم ، بنابراین نگران جهت گیری در این مرحله نباشید.

قطعه ای را پیدا کنید که از قبل در جای مناسب قرار گرفته است ، آن را به گوشه سمت راست و بالا حرکت داده سپس برای تغییر (چرخه) سه قطعه اشتباه اعمال کنید.

  1. گوشه های زرد مشرق

همه قطعات در مکان های مناسب خود قرار دارند شما فقط باید گوشه های زرد را جهت دادن به پازل جهت دهید. ثابت شد که این گیج نماینده ترین مرحله است ، بنابراین دستورالعمل ها را بخوانید و مراحل را با دقت دنبال کنید.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 21 بهمن 1399 بروزرسانی: 21 بهمن 1399 گردآورنده: visaro.ir شناسه مطلب: 1600

به "چگونه مکعب روبیک را حل کنیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه مکعب روبیک را حل کنیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید