کشته شدن 67 نفر در اعتراضات اتیوپی

به گزارش اخذ ویزا، پلیس اتیوپی از کشته شدن 67 نفر در اعتراضات دو روز گذشته در منطقه اورومیا این کشور اطلاع داد.

کشته شدن 67 نفر در اعتراضات اتیوپی

به گزارش گروه بین الملل اخذ ویزا، در پی کشته شدن 67 نفر در اعتراضات مردمی طی دو روز گذشته در منطقه اورومیا اتیوپی، ارتش این کشور نیروهای خود را به منظور آرام کردن اوضاع در این منطقه مستقر کرد.

منابع خبری گزارش دادند که ارتش اتیوپی نیروهای خود را در منطقه أورومیا واقع در مرکز این کشور مستقر کرد تا هر گونه اعتراضات را سرکوب نمایند.

خبرگزاری فرانسه گزارش کرد که این اعتراضات پس از آن شروع شد که جوهر محمد یکی از فعالان معارض دولت گفت که نیروهای امنیتی حراست از منزل او را ترک نموده و جان او در خطر است.

وی گفته بود که آبی احمد نخست وزیر اتیوپی که بتازگی جایزه صلح نوبل را کسب نموده است، همانند دیکتاتور رفتار می نماید.

بنابر این گزارش، خشونت ها از روز چهارشنبه گذشته ابتدا در آدیس آبابا پایتخت اتیوپی شروع شد و سپس به منطقه اورومیا کشیده شد و طرفداران این معارض دولت به خیابان ها آمده، لاستیک های خودروها را آتش زده و خیابان های چندین شهر را مسدود کردند.

رادیو اتیوپی نیز به نقل از محمد تسمیه مسئول روابط عمومی وزارت دفاع این کشور گزارش داد که ارتش به منظور بازگردان حیات طبیعی به منطقه أورومیا در این منطقه مستقر شده است.

وی اضافه نمود که ارتش در تعدادی از شهرک های اورومیا مستقر می گردد و تا بازگشت ثبات به این منطقه در آنجا خواهد ماند.

یک پژوهشگر سازمان عفو بین الملل نیز گفت که خانه های بعضی از شهروندان به آتش کشیده شد و از چماق و سلاح گرم در این اعتراضات استفاد شد.

وزارت دفاع اتیوپی روز آدینه (دیروز) از استقرار نیروهای ارتش در هفت منطقه پرتنش این کشور اطلاع داد و به دنبال آن جوهر محمد با انتقاد از این اقدامات دولت آن را مقدمه ای برای ایجاد دولت دیکتاتوری خواند.

جوهر محمد در تظاهرات مخالفت دولت که به سرنگونی دولت قبلی در سال 2018 منجر شد، نقش اساسی داشت.

ص

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 23 آذر 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: visaro.ir شناسه مطلب: 543

به "کشته شدن 67 نفر در اعتراضات اتیوپی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشته شدن 67 نفر در اعتراضات اتیوپی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید