کشف ابزار باستانی از عصر سنگ

به گزارش اخذ ویزا، محققان معتقدند ابزار کشف شده سبب ایجاد تغییر بزرگی در زندگی انسان شده است. مجموعه ای از پیشرفت های کوچک و پیوسته در تکنولوژی تولید طناب به انسان این امکان را داد تا استفاده از ریشه ها و شاخه های درختان را برای جابه جا کردن حیوانات شکارشده کنار بگذارند.

کشف ابزار باستانی از عصر سنگ

نیکلاس کونار، از محققان موسسه علوم باستان شناسی دانشگاه توبینگن نخستین فردی بود که کاوش در یکی از غارهای جنوب غربی آلمان را آغاز کرد. تیم تحقیقاتی او در جریان کاوش در این غار به یک تکه استخوان ماموت 40 هزارساله 20 سانتی متری که چهار سوراخ در آن ایجاد شده بود، دست یافت.

بررسی ها بر روی این تکه استخوان نشان داد، هر یک از سوراخ های ایجادشده با دقت و با اندازه گیری تعیین ساخته شده اند.

باستان شناسان معتقدند این ابزار منحصربه فرد توسط یک متخصص ساخت طناب در عصر سنگ ساخته شده است.

بسکمک از موزه های جهان خانه ابزار باستانی هستند که به درستی شناسایی و ارزیابی نشده اند. در تشخیص هدف اصلی استفاده از این تکه استخوان ماموت نیز در ابتدا اشتباهاتی اجرا شده بود. بر اساس گزارشی که توسط گاردین منتشر شده است، باستان شناسان در ابتدا تصور می کردند این ابزار در ابتدا بخشی از یک آلت موسیقی است یا به عنوان وسیله ای در مراسم مذهبی مورد استفاده قرار می گرفته است.

انشنت اوریجینز نوشت،اما محققان در بلژیک با کمک نسخه شبیه سازی شده برنزی این ابزار دریافتند با کمک این وسیله امکان ساخت طناب از گیاهان وجود دارد. و از آن جایی که این استخوان ماموت به عنوان قدیمی ترین ابزار ساخت طناب شناخته می شود، تاثیرات این ابزار در تکامل ابزارهای دیگری همچون قلاب ماهیگیری، تیر و کمان، تله ها و ساخت آسان تر لباس و وسایل نگهداری غذا قابل توجه بوده است.

منبع: گردشبان
انتشار: 5 مهر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: visaro.ir شناسه مطلب: 1156

به "کشف ابزار باستانی از عصر سنگ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف ابزار باستانی از عصر سنگ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید