گزارش دیده بان حقوق بشر درباره شکنجه روزنامه نگار یمنی توسط مزدوران امارات

به گزارش اخذ ویزا، دیده بان حقوق بشر از شکنجه یک روزنامه نگار یمنی در بند نیروهای موسوم به شورای انتقالی جنوب یمن وابسته به امارات توسط این نیروها پرده برداشت.

گزارش دیده بان حقوق بشر درباره شکنجه روزنامه نگار یمنی توسط مزدوران امارات

با ما همراه باشید و درباره ساعت اینترنتی بیشتر بدانید.

به نوشته روزنامه القدس العربی، دیده بان حقوق بشر در بیانیه ای مشترک با سازمان موسوم به مواطنه، یک نهاد غیردولتی یمنی فعال در زمینه حقوق بشر فاش کرد که نیروهای شورای انتقالی جنوب یمن مورد حمایت امارات به شکل خودسرانه عادل الحسنی، روزنامه نگار یمنی را از 17 سپتامبر 2020 بازداشت نموده اند.

در این بیانیه به نقل از یک منبع نزدیک به الحسنی آمده است: نیروهای شورای انتقالی جنوب یمن این روزنامه نگار را با زنجیر بسته و با تهدید او را مورد ضرب و شتم قرار دادند تا اعتراف کند که به عنوان روزنامه نگار برای کشورهای خارجی جاسوسی نموده است.

دیده بان حقوق بشر در ادامه خواهان آزادی فوری و بدون شرط الحسنی شد.

این سازمان در این بیانیه همچنین خواهان انجام تحقیقات و انجام اقدامات لازم علیه کسانی شده است که این روزنامه نگار را شکنجه نموده اند.

به همین دلیل، افراح ناصر، محقق دیده بان حقوق بشر در امور یمن گفت: تعداد قابل توجهی از روزنامه نگاران در یمن تنها به دلیل انجام کارهای خود و پوشش دادن اخبار یمن مورد تهدید، ارعاب، خشونت یا بازداشت قرار می گیرند.

وی اضافه کرد: رفتار فاجعه بار شورای انتقالی جنوبی یمن با عادل الحسنی بیانگر سابقه وحشتناک حقوق بشر این شورا و حامیان اماراتی آن است.

شورای انتقالی جنوب یمن تا بدین لحظه هیچ واکنشی نسبت به این بیانیه نشان نداده است.، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 30 اسفند 1399 بروزرسانی: 30 اسفند 1399 گردآورنده: visaro.ir شناسه مطلب: 1691

به "گزارش دیده بان حقوق بشر درباره شکنجه روزنامه نگار یمنی توسط مزدوران امارات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گزارش دیده بان حقوق بشر درباره شکنجه روزنامه نگار یمنی توسط مزدوران امارات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید