آسمانی ترین قله های دنیا را بشناسید

به گزارش اخذ ویزا، سفر به بلندترین قله های جهان عشق یا جنون؟

در دید اول شاید سفر به بلندترین قله های جهان کاری دیوانه وار به نظرتان برسد، اما اگر بدانید در آخر با رویایی ترین منظره عمرتان و بهترین حس جهان روبرو می شوید چه؟ در طبیعت و ذات انسان یا حداقل بیشتر آدم ها حس مالکیت و فتح و پیروزی وجود دارد و اینکه دنبال تصاحب چیزی باشد، موضوع خیلی شگفت انگیزی نیست. اما اگر آن چیز بلندترین قله جهان باشد کمی موضوع فرق می کند. در اینجا خبرنگاران می خواهد شما رابا بلندترین قله های جهان آشنا کند، همراهمان باشید:

آسمانی ترین قله های دنیا را بشناسید

قله البروس در روسیه

البروس روسیه (Mount Elbrus, Russia) مانند دیده بان کوه های کاکاسوس بین اروپا و آسیا است. این کوهستان، آتش فشانی بزرگ با دو مخروط است که قله های آن حدود 20 متر با هم اختلاف دارند. افرادی که در کوهنوردی مهارت میانه یا معمولی مایل به خوبی داشته باشند، صعود به این کوه زیبا برایشان سخت اما بسیار ارزشمند و پر از تجربه است. موقعیت قرارگیری این کوه، فرصت عالی ای برای بازدید کنندگان است تا با ترکیب جالبی از گروه های قومی مثل ترک، گرجستانی، آذری و روسی آشنا شوند.

خویتن در مغولستان

قله خویتن (Mount Khuiten, Mongolia) در مغولستان، گردشگران ماجراجو را عاشق استپ های سبز بی پایان، صمیمیت عشایر مغول و کوچ نشینان قزاق و منظره های بسیار زیبای کوه های آلتای می کند. جالب است بدانید این کوه، کشورهای روسیه، چین و مغولستان را در بر گرفته است.

افرادی که می خواهند به این کوه سفر کنند و منظره ها زیبای آن را با تمام وجود لمس کنند باید از یکی از دور افتاده ترین منطقه ها دنیا رد شوند. البته جای نگرانی نیست چون این گردشگری با مهمان نوازی عشایر مغول و کوچ نشین ها همراه است.

کلیمانجارو در تانزانیا

مگر می توان بلندترین قله های دنیا را معرفی کرد و اسمی از کلیمانجارو نبرد؟ کلیمانجارو (Kilimanjaro, Tanzania) با قله های مسطحش، مرتفع ترین کوه آفریقا است. این کوه که در مرز شمالی تانزانیا با کنیا واقع است، از سه آتش فشان خاموش تشکیل شده است. بلندترین قله کلیمانجارو یعنی اوهورو (Uhuru)، 5899 متر ارتفاع دارد. رسیدن به نوک قله کلیمانجارو با هیچ کلمه ای در دنیا قبال توصیف نیست. برای رفتن باید جهت ماکامه (Machame) به سمت بالا را بروید تا بتوانید حیوانات و پرنده های خارق العاده این منطقه را ببینید.

بعد جهت را در فلات شیرا از دره گرند بارانکو (Grand Barranco) طی کنید و به قله برسید.

آند در پرو

آند در پرو (The Andes, Peru) با جهت صعود اینکا از دشت ها تا بیابان ها و جنگل های ابری استوایی مسافران را به حیرت وا می دارد. از منظره ها کوهستان های پربرف و رودخانه های خروشان عبور خواهید کرد.

در اینجا آنچه باید دید، ماچو پیچو است، شهر گمشده مشهور اینکاها که در سال 1911 از طریق حیرام بینگام کشف شد. بعد جهت خود را به سمت جایی تغییر دهید که روح امپراتوری اینکاها است: کوزکو.

اورست آرزوی سفر کوه نوردان

کوه اورست در نپال (Mount Everest, Nepal) در ارتفاع 8856 متر بالاتر از سطح دریا، مرتفع ترین قله روی زمین است. طی دهه ها، رسیدن به قله این کوه بزرگ، یکی از بزرگ ترین توفیقات کوه نوردی محسوب شده است.

سر ادموند هیلاری و تنسینگ نورگای در سال 1953 به این پیروزیت دست یافتند، یعنی زمانی که در امتداد جهت ساوت کول به قله رسیدند. از آن پس بیش از 2000 نفر دیگر از این طریق صعود کرده اند. این جهت تا به امروز پیروز ترین جهت صعود این کوه بوده است.

منبع: nationalgeographic.com

منبع: الی گشت
انتشار: 2 تیر 1401 بروزرسانی: 2 تیر 1401 گردآورنده: visaro.ir شناسه مطلب: 2261

به "آسمانی ترین قله های دنیا را بشناسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آسمانی ترین قله های دنیا را بشناسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید