آیا دوج کوین زنده می ماند؟

به گزارش اخذ ویزا، دوج کوین به واسطه سرمایه گذاری ایلان ماسک، به محبوبیت زیادی رسید. این رمزارز تنها در سال 2021 توانست رشدی در حدود 17 هزار درصد ثبت کند، اما بعد از آن در جریان روند نزولی بازار رمزارزها این میم کوین بیش از 90 درصد ارزش خود را از دست داد.

آیا دوج کوین زنده می ماند؟

بر اساس گزارش منتشر شده در نوبیتکس، این رمزارز محبوب ترین ارز دیجیتال، در بین کاربران ایرانی بود و درصد زیادی از سبد سرمایه گذاری افراد را تشکیل داده است. قسمت جالب توجه این است که که محبوبیت این رمزارز در سطح دنیا نیز بسیار بالا بوده است و توانسته بود رتبه برتر را از این لحاظ کسب کند.

دوج در کمتر از پنج ماه پس از این خبر به 0.73 دلار رسید. تعداد انگشت شماری از سرمایه گذاران با دوج کوین سودهای زیادی به دست آوردند و در جست وجوی میم کوین جادویی بعدی بودند. این زمانی است که امثال شیبا اینو، فلوکی اینو و بیبی دوج کوین، در میان دیگران، پیشتاز شدند و وعده بازگشت سرمایه مشابه را دادند.

در واقع بعد از دوج کوین شیبا به واسطه خالق اتریوم، به معروفیت رسید و سود هنگفتی را نصیب عده ای از سرمایه گذاران کرد. درواقع علاقه به این میم کوین ها از سود هنگفت و معرف آنه نشات می گیرد و نه ارزش بنیادی آنها.

در سال 2022، میم کوین های زیادی از بین رفت و انتظار می رود همین احساسات در سال 2023 ادامه یابد؛ زیرا بخش بزرگ تر کامیونتی سرمایه گذاران با میم کوین ها مخالف هستند.

آیا میم کوین ها می توانند از رکود در سال 2023 جان سالم به در ببرند؟

با توجه به شرایط اقتصاد کلان و افزایش نرخ بهره، زمزمه هایی از رکود مالی در سال 2023 شنیده می شود که می تواند سهام و ارزهای دیجیتال را به پایین ترین سطح خود برساند.

در حال حاضر و با توجه به شرایط موجود، احتمالاتی در مورد سقوط بیت کوین به زیر مرز 10 هزار دلار و سقوط اتریوم به 600 دلار شنیده می شود. اگر رکود بخش مالی را تحت کنترل خود درآورد، میم کوین ها نخستین پروژه هایی هستند که کاهش می یابند و ریزش بیشتری می کنند.

در طی رکوردهایی که در بازار کریپتوکارنسی رخ داده است، رمزارزهای زیادی از بین رفته اند که بعضا برخی از آنها از لحاظ بنیادی بسیار قوی بوده اند. این موضوع در مورد میم کوین ها قوی تر است.

صدها میم کوین در سال 2022 در بازارهای نزولی حتی قبل از رکود مالی احتمالی ناپدید شدند. بیشتر این کوین ها در سال 2021 پس از موفقیت دوج کوین مانند قارچ رشد کردند و سال بعد در هاله ای از ابهام فرو رفتند. مواردی که موجود هستند تقریباً 90٪ از بالاترین رکورد خود کاهش یافته اند و فاقد استفاده کاربردی هستند.

بنابراین، اگر یک رکود به بازارها تحمیل شود، دور دیگری از میم کوین ها ممکن است ناپدید شوند و سرمایه میلیون ها نفر را در این غوغا از بین ببرند. به طور کلی میم کوین ها هیچ مورد استفاده و کاربردی ندارند و هیچ مسئله ای را در دنیای واقعی حل نمی کنند. پول در دنیای واقعی یک میم (Meme) نیست و همین علت احتمال از بین رفتن آنها را شدت می بخشد.

منبع: فردای اقتصاد

منبع: فرارو
انتشار: 24 دی 1401 بروزرسانی: 24 دی 1401 گردآورنده: visaro.ir شناسه مطلب: 2381

به "آیا دوج کوین زنده می ماند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیا دوج کوین زنده می ماند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید