اخبار اقتصادی

نقش حیاتی آب های زیرزمینی

زمین در درون خود بیش از مجموع همهی رودخانهها و دریاچههای جهان آب شیرین دارد. ما برای استفادهی بهتر از این منبع با ارزش باید جای آن را درچرخهی آب دریابیم. آب یکی از معمولترین ترکیبات موجود در جهانست. با این همه،

18 مهر 1400

سخنرانی لاوروف در مجمع عمومی: به وحدت احتیاج است تا شکاف نو، آمریکا مدل خود را تحمیل نکند

ایسنا نوشت:سرگئی لاوروف در سخنان خود برای هفتاد و ششمین مجمع عمومی سازمان ملل گفت که همکاری گسترده در سازمان ملل به ویژه در حال حاضر، هنگامی که مسائل در دستور کار بین المللی در حال افزایش است، بسیار مهم است.

17 مهر 1400

کرونا؛ گردشگری و آمپاس درآمدزایی

خبرنگاران/خراسان جنوبی اکنون کرونا و یا دیر شروع کردن واکسیناسیون و همچنین سردرگمی فعالان گردشگری، این حوزه را در یک آمپاس عمیق فروبرده است.

15 مهر 1400

تور ارزان استرالیا: دوازدهمین نشست اتحادیه اروپا با استرالیا به تعویق افتاد

به گزارش خبرنگاران به نقل از اسپوتنیک، در پی بروز اختلاف های دیپلماتیک میان فرانسه با کشورهای امضاکننده توافقنامه امنیتی سه جانبه آکوس (آمریکا، انگلیس و استرالیا) بر سر کنار گذاشته شدن پاریس از قرارداد ده ها میلیارد دلاری ساخت زیردریایی با کانبرا،...

14 مهر 1400

جوجه ریزی شهریور به 117 میلیون قطعه می رسد، نرخ هر قطعه جوجه 7 هزار و 500 تومان

نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی گفت: برآوردها حاکی از آن است که جوجه ریزی تا سرانجام شهریور به 117 میلیون قطعه برسد.

5 مهر 1400

ویزای کانادا: چگونه در کانادا کار پیدا کنم؟

پیدا کردن کار در کانادا آرزوی بسیاری از افراد است. کانادا به نرخ اشتغال بالا شهره است و به همین دلیل است که خیلی از افراد از کشورهای مختلف کانادا را برای مهاجرت انتخاب می نمایند. پیدا کردن کار در کانادا به ویژه برای تازه واردان گاهی سخت است. باید قبل از...

27 شهریور 1400

ارزش سهام عدالت هفته گذشته چقدر شد؟

به گزارش خبرنگاران، بازار سرمایه در روزهای گذشته تحرکات منفی را از خود نشان داد. گروه های کوچک و عظیم بازار روندی منفی را پشت سر گذاشتند و روز چهارشنبه بازار بعد از وقفه ای چند روزه تحرکات مثبتی را به ثبت رساند.

19 شهریور 1400

15پیشنهاد به شهردار تهران

دوره جدیدی در شورا و شهرداری تهران شروع شده و در چهار سال آینده سکانداران دیگری غیر از مدیران دوره گذشته راهنمایی جهت را عهده دار خواهند بود.

18 شهریور 1400

مصوبه مهم سازمان بورس، الزام تمامی ناشران به افشای لیست زمین و ساختمان

ناشران ثبت شده نزد سازمان بورس و اوراق بهادار ملزم به افشای لیست زمین و ساختمان های خود شدند.

16 شهریور 1400

عیدی سال آینده؛ فعلا یک میلیون و 650 هزار تومان

تهران (پانا) - اعلام سازمان برنامه و بودجه در بخشنامه بودجه شرکت های دولتی، بانک ها وموسسات انتفاعی وابسته به دولت از مشخص عیدی یک میلیون 650 هزار تومانی برای سال بعد حکایت دارد که البته علی الحساب است.

15 شهریور 1400

آیا می دانستید؛ یک تئوری توطئه درباره فروش نوکیا به مایکروسافت وجود دارد

روز گذشته سالگرد فروش بخش موبایل نوکیا به مایکروسافت بود که در سال 2013 طی قراردادی با ارزش 5.4 میلیارد یورو (بیش از 7 میلیارد دلار) این واگذاری انجام شد. همان طور که احتمالا می دانید، نوکیا یکی از مهم ترین شرکت های تاریخ موبایل محسوب می شود و مایکروسافت با...

14 شهریور 1400

استاندار: نگرانی برای بستری بیماران در تهران وجود ندارد

استاندار تهران گفت: در حال حاضر مراجعان سرپایی در استان کاهش داشته است، نگرانی برای پذیرش و بستری بیماران در تهران وجود ندارد.

3 شهریور 1400

دستاورد پویش هم نفس با سیستان و بلوچستان در اولین مرحله

پویش هم نفس با سیستان و بلوچستان گزارش اولین مرحله از کمک های خود به این استان برای مقابله با موج پنجم شیوع کرونا را منتشر کرد.

25 مرداد 1400

بازداشت رئیس شورای بخش مرکزی کرمان به اتهام اخذ رشوه

بازرس کل استان کرمان از بازداشت رئیس شورای بخش مرکزی کرمان به اتهام اخذ رشوه اطلاع داد.

23 مرداد 1400

بهرامی: اعتبار بیمه قالیبافان و بافندگان از بودجه سال جاری حذف شد

رئیس اتحادیه تعاونی های فرش دستباف کشور از حذف اعتبار برای پوشش بیمه قالیبافان و بافندگان در قانون بودجه امسال اطلاع داد.

19 مرداد 1400

برترین پرچم داران مالی؛ چطور با پول گوشی میان رده، پرچم دار بخریم؟

در این مطلب به معرفی 10 گوشی میان رده اما قدرتمند می پردازیم که گاهی به آن ها لقب قاتل پرچم دار یا پرچم داران مالی هم داده می گردد؛ گوشی هایی با قیمت به نسبت کم که تجربه ای نزدیک به پرچم داران را در اختیارتان می گذارند.

11 مرداد 1400

گمرک اسلام قلعه در مرز ایران به دست طالبان افتاد

خبرنگاران : بر اساس اعلام منابع خبری، گروه طالبان لحظات پیش گمرک مرزی اسلام قلعه در مرز با جمهوری اسلامی ایران را تصرف کرد.

8 مرداد 1400

قیمت اتریوم امروز 20 خرداد 1400

اتریوم با نماد اختصاری ETH یک ارز دیجیتال یا شکلی از دارایی دیجیتال است که با ارزش بازار حدود 294.78 میلیارد دلار، در رتبه 2 بازار قرار داشته و سهم 17.54 درصدی از کل بازار را در اختیار دارد . هر واحد از اتریوم در این لحظه با قیمت 2,536.06 دلار، با احتساب نرخ تتر 24,100...

7 مرداد 1400

اجرای 4 طرح گردشگری در استان کرمان آنالیز شد

اجرای چهار طرح گردشگری استان کرمان شامل تمدن جیرفت و ثبت جهانی کنار صندل، ساخت مستند قبه سبز کرمان، راه اندازی سایت صنایع دستی و گردشگری سیرجان و عرضه تولیدات صنایع دستی کرمان در جام جهانی 2022 قطر در نشستی با حضور رئیس اتاق کرمان، رئیس کمیسیون گردشگری...

5 مرداد 1400

کانون های تفکر دانشگاه های علوم پزشکی بستر مناسبی برای حل مسائل است

مشاور علمی و فناوری وزارت بهداشت گفت: تاسیس و فعالیت کانون های تفکر در دانشگاه های علوم پزشکی بستر مناسبی برای شناخت دقیق مسائل و تصمیم گیری مبتنی بر شواهد برای حل مسائل است.

4 مرداد 1400
تعداد: (525)