اروپا برای 6G خیز برداشت

به گزارش اخذ ویزا، طبق اطلاعات ارائه شده نسل ششم شبکه تلفن همراه می تواند 50 برابر سریع تر از فن آوری های نسل پنجم باشد. سامسونگ از تابستان سال گذشته تحقیق و توسعه روی نسل ششم شبکه تلفن همراه را شروع نموده است.

اروپا برای 6G خیز برداشت

با ما سفر کنید و با تور بهار 1400 اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

کمیسیون اروپا اعلام نموده است که رقم 900 میلیون یورو را برای گسترش نسل پنجم شبکه تلفن همراه (5G) و تحقیقات نسل ششم (6G) در برنامه افق اروپا اختصاص خواهد داد.

این اقدام به عنوان بخشی از راهبرد تحقیقی و توسعه ای در فناوری های جدید در بودجه بلند مدت اتحادیه اروپا که سال های 2021 تا 2027 را شامل می گردد، معرفی شده است.

این طرح پیشنهادی دو هفته پیش در کمیسیون اروپا به تصویب رسید و طبق برنامه ریزی های اجرا شده، پاییز سال جاری در شورای اروپا بین کشور های عضو اتحادیه اروپا به بحث گذاشته می گردد. طبق اطلاعات ارائه شده نسل ششم شبکه تلفن همراه می تواند 50 برابر سریع تر از فن آوری های نسل پنجم باشد. سامسونگ از تابستان سال گذشته تحقیق و توسعه روی نسل ششم شبکه تلفن همراه را آغاز نموده است.

پیتر استاکمان، معاون بخش شبکه های آینده در کمیسیون اروپا، سیاست های این نهاد اروپایی درباره سیستم های ارتباطی پنج جی (5G) و برنامه های تحقیقاتی و نوآورانه مرتبط را مدیریت می نماید. وی در مطلبی که سایت کمیسیون اروپا منتشر نموده است توضیحاتی را درباره تحقیقات در حوزه نسل ششم (6G) شبکه تلفن همراه ارائه نموده است. خلاصه از نوشته او پیش روی شماست:

بحران کووید-19 اهمیت زیرساخت های ارتباطی انعطاف پذیر و پر سرعت را نشان داده است. با کشف مزایای آن، اعتماد و پذیرش جامعه در زیرساخت های اتصالی افزایش یافته است. در همین حال دنیای تجارت، اهمیت حیاتی شبکه ها و فن آوری های پرسرعت را در حفظ عملیات و فرآینده ها درک نموده است.

اکنون شاهد هستیم که توانایی شبکه های نسل پنجم باید زمینه را برای یک بازیابی دیجیتال و سبز در کوتاه مدت تا میان مدت فراهم کند و احتیاج به ایجاد ظرفیت ها در حوزه فن آوری برای نسل بعدی -نسل ششم- در بلند مدت ایجاد گردد.

فن آوری و استاندارد های نسل پنجم با استقرار بیشتر آن در چند سال آینده توسعه می یابد. اپراتور ها در 23 کشور عضو اتحادیه اروپا شبکه های نسل پنجم تجاری را در شهر های عظیم راه اندازی نموده اند. انتظار می رود فن آوری نسل پنجم به سمت شبکه های هسته ای مستقل جدید نسل پنجم حرکت کند.

این برنامه ها نخستین گام به سمت دیجیتالی کردن و سبزتر کردن کل اقتصاد اروپا است. زیرساخت های پیشرفته نسل پنجم نیز یک نقطه آغاز مهم برای فن آوری های نسل ششم در اروپا است. پتانسیل رشد در فعالیت های مالی فعال شده از سوی نسل پنجم و ششم تا سال 2030 حدود 3 تریلیون یورو تخمین زده می گردد.

سیستم های نسل ششم ما را از ظرفیت گیگابیت به ظرفیت ترابیت و سرعت عمل زیر هزارم ثانیه سوق می دهند. تحقیقات و نوآوری های در زمینه فن آوری های نسل ششم هم اکنون در سراسر دنیا آغاز می گردد و انتظار می رود نخستین محصولات و زیرساخت ها در خاتمه این دهه ارائه گردد.

نخستین گام نسل ششم در اروپا پروژه ای به ارزش 60 میلیون یورو تحت 5G-PPP است که نوکیا در طرح هگزا-ایکس آن را اجرایی می نماید.

موفقیت در نسل ششم به میزان موفقیت اروپا در ایجاد زیرساخت های نسل پنجم قوی بستگی دارد؛ بنابراین ایجاد بازار های پرآوازه نسل پنجم از اهمیت کلیدی برخوردار است.

به منظور بهره برداری از فرصت ها، اروپا باید به یک تنظیم نماینده استاندارد در نسل ششم (6G) و زمینه های مرتبط تبدیل گردد. این کار را می توان در سه مرحله انجام داد. در مرحله نخست، بازیگران اروپایی می توانند اطمینان حاصل نمایند که استاندارد های نوظهور فن آوری شبکه از ارزش های اروپایی پیروی می نمایند.

در مرحله بعد باید آن ها استاندارد های اصلی فن آوری را تعریف نمایند و خاتمه بازیکنان اروپایی برای اینکه رقابت بین تامین نمایندگان اروپایی باقی بماند و از ارائه خدمات پیشرفته اطمینان حاصل نمایند باید ساختار شبکه نسل بعدی را شکل دهند.

موضوعات مورد بحث احتیاجمند یک نقشه راهبردی تحقیق و توسعه استراتژیک برای اروپا و یک کار مشترک با بخش صنعت و کمیسیون با مشارکت نزدیک کشور های عضو است.

ما هم اکنون پیشنهاد را برای مشارکت اروپایی در شبکه ها و خدمات هوشمند ارائه داده ایم تا بازیکنان اروپایی را قادر به ایجاد ظرفیت تحقیق و توسعه برای سیستم های نسل ششم و توسعه بازار های پیشرو برای زیرساخت های نسل پنجم به عنوان مبنای تحول دیجیتالی و سبز کنیم.

منبع: یورونیوز

منبع: فرادید
انتشار: 9 فروردین 1400 بروزرسانی: 9 فروردین 1400 گردآورنده: visaro.ir شناسه مطلب: 1711

به "اروپا برای 6G خیز برداشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اروپا برای 6G خیز برداشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید