بازیافت آسفالت های قدیمی تهران، ایجاد پلازای 6000 متری در استاد معین

معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران گفت که تا انتها امسال یک میلیون تن آسفالت جدید در خیابان های تهران روکش می شوند.

بازیافت آسفالت های قدیمی تهران، ایجاد پلازای 6000 متری در استاد معین

به گزارش خبرنگاران، صفا صبوری دیلمی عصر امروز در حاشیه دیدارش با خبرنگاران با اشاره به آغاز نهضت آسفالت معابر در شهر تهران گفت: ما در دوره مدیریت شهری جدید به دنبال پروژه های بزرگ نبودیم و رویکردمان را نسبت به حوزه عمرانی تغییر دادیم و دیدید که در این دو سال به دروغ می گفتند که کارهای عمرانی خوابیده است.

وی با بیان این که از اسفند ماه سال گذشته سه کارخانه آسفالت با حداکثر ظرفیت فعال شد و تا انتها سال یک میلیون تن آسفالت در معابر شهر تهران روکش خواهد شد، افزود: تنها در سه ماهه فروردین تا خرداد 16 هزار پیام در حوزه آسفالت در سامانه 137 شهرداری درج شده است . با فعال شدن نهضت آسفالت پایتخت به شدت تماس های مردمی کاهش یافته است چرا که مردم می بینند که ما این روزها دغدغه تعویض آسفالت داریم.

وی با بیان اینکه در گذشته آسفالت های تراشیده شده معابر را در گود آبعلی رها می کردند اما از از آنها خواسته ایم که تراشه های آسفالت را جدا کرده و دوباره بازیافت کنند گفت: این روزها دوران بی پولی شهرداری تهران است و سعی می کنیم روش های مختلف صرفه جویی را انجام دهیم به گونه ای که پروژه گیشا 54.6 میلیارد تومان ارزانتر شد.

معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران با بیان اینکه تاکنون 340 هزار تن آسفالت در معابر شهر تهران پاشیده شده است گفت تا انتها سال جاری میزان آسفالت معابر را به یک میلیون تومان می رسانیم و این در حالی است که تاکنون 37 هزار نقطه تهران لکه گیری شده است و همه این نقاط به سامانه پایش آسفالت منتقل شده است.

صبوری دیلمی با اشاره به ایجاد پارکینگ در حاشیه سینمای پردیس ملت گفت: چندی پیش خبر ناراحت کننده ای از دعوای یکی از شهروندان بر سر جای پارک در این منطقه شنیدم و به همین دلیل، ما عزم مان را جذب کردیم که این مشکل را حل کنیم و بر همین اساس یک زمین 10 هزار متری که دقیقا زیر پل نیایش را شناسایی کردیک که به محل دپوی نخاله تبدیل شده بود و توانستیم با تخلیه زباله های زیر این پل 10 هزار فضای پارک ایجاد کنیم.

وی با بیان اینکه سعی داریم در پروژه های شهری خلاقیت را اضافه کنیم ، گفت: پروژه استادمشخص متوقف شده بود و زمانی که ما برای احیای این پروژه سرکشی کردیم علف های هرز این پروژه به بیش از 2 متر رسیده بود اما حالا کارشناسان ماه درصدد طراحی پلازای 6000 متری بر روی پروژه استاد مشخص هستند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: بروزرسانی: 14 شهریور 1398 شناسه مطلب: 263

به "بازیافت آسفالت های قدیمی تهران، ایجاد پلازای 6000 متری در استاد معین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازیافت آسفالت های قدیمی تهران، ایجاد پلازای 6000 متری در استاد معین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید