با تور مجازی از دریاچه هیبارا در ژاپن بازدید کنید

به گزارش اخذ ویزا، مثلث باندای منطقه ای کوهستانی با سه دریاچه بی نظیر است که در منطقه تاریخی فوکوشیما قرار گرفته است. دریاچه هیبارا، مهم ترین دریاچه این منطقه تلقی می شود.

با تور مجازی از دریاچه هیبارا در ژاپن بازدید کنید

متاسفانه، منطقه فوکوشیمای ژاپن با بمباران هسته ای جنگ جهانی دوم به یاد آورده می شود؛ با این حال، در این تور مجازی بر آن شدیم تا تصویر تازه ای را از این منطقه آسیایی، در فکر شما به وجود آوریم؛ چراکه فوکوشیما، سرزمینی زیبا و محل تلاقی کوه ها، جنگل ها و دریاچه های سحرانگیز است. در سفر به این منطقه، همراه ما باشید.

در قسمت شمالی جزیره هونشو، پارک ملی Bandai-Asahi قرار گرفته که در مساحتی به اندازه 18,600 هکتار گسترده شده است. این پارک رویایی که یکی از جاهای دیدنی ژاپن به شمار می رود، محل تلاقی قله های آتشفشانی، جنگل های انبوه، دریاچه ها، تنگه ها، گودال ها و کوه های سربه فلک کشیده محسوب می شود. قله بندای که 1819 متر ارتفاع دارد، از طریق سه دریاچه هیبارا، آنوگاوا، آکیموتو احاطه شده است. فوران این قله آتشفشانی با فوران خود در سال 1888، علاوه بر خلق منظرهی منحصربه فرد، جهت رودخانه را تغییر داد و سبب ایجاد دریاچه ها شد.

میزوهارا شائوشی، با شعری هایکو به نام در تصور دریاچه هیبارا، منظره این دریاچه را چنین تفسیر می کند:

در زمینی پست و خیال انگیز

و میان تاریک و روشنِ کوهستان یخ زده

دریاچه ای اندوهگین نفس می کشد.

به نظر می رسد که شعر وی، مرثیه ای برای روستای مدفون پایین دست، پس از فوران آتشفشان است.

دریاچه هیبارا حدود 30 کیلومتر عمق دارد و طول خط ساحلی آن نیز به 31 کیلومتر می رسد. همچنین مساحت کل این دریاچه 10.7 کیلومتر مربع برآورد شده است. هیبارا بزرگ ترین دریاچه مثلث باندای محسوب می شود و آنوگاوا کوچک ترین آن ها است. آب دریاچه هیبارا از آبشار کوچکی در همان حوالی تامین می شود. این آبشار که در دامنه کوهستان قرار گرفته است، بنا بر عقیده مردمان محلی، خوش طعم ترین آب ژاپن را دارد.

دریاچه های باندای از جمله مقاصد محبوب در میان گردشگرانی است که برای لذت بردن از منظره ها وصف ناشدنی، تنفس در هوای تازه کوهستان، قدم زدن در جنگل، قایق سواری یا ماهیگیری سفر می کنند. بارزترین ویژگی هیبارا، لحظات طلوع خورشید است که منظره ای تکرارنشدنی را رقم می زند.

اکنون شما را از طریق پنجره ای که در ابتدای این مطلب تعبیه شده است، به دیدن سرزمین شگفت انگیز فوکوشیما دعوت می کنیم. خبرنگاران روزانه مطالب مختلفی را با موضوع تورهای مجازی و سفرهای تصویری به اشتراک می گذارد. اگر به این دست از مطالب علاقه مندید، بازدید روزانه را از خبرنگاران از قلم نیاندازید.

منبع: کجارو / airpano.com
انتشار: 18 فروردین 1401 بروزرسانی: 18 فروردین 1401 گردآورنده: visaro.ir شناسه مطلب: 2191

به "با تور مجازی از دریاچه هیبارا در ژاپن بازدید کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با تور مجازی از دریاچه هیبارا در ژاپن بازدید کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید