با وایتکس هزار کار کنید!

به گزارش اخذ ویزا، تکتینک های زیادی برای رنگ کردن پارچه وجود دارد که می تواند لباس های کهنه را دوباره قابل استفاده کند. همه شما می دانید که می توان برای این کار از رنگ پارچه استفاده کرد. اما مایع سفید کننده، تاثیر عجیب و خیره کننده ای دارد!

با وایتکس هزار کار کنید!

از طریق وایتکس می توانید یک طرح روی تی شرت خود به وجود آورید و یا شلوار جین خود را دوباره دیزاین کنید! بعلاوه می توانید طرحی را روی لباس تان بگذارید و سفید نماینده را به اطراف آن اسپری کنید تا سایه این طرح روی لباس بیافتد. خلاصه دست تان، برای خلاقیت به خرج دادن، حسابی باز است!

به چه چیزهایی نیازداریم؟

- پارچه (یا لباس)

- وایتکس (مایع سفید نماینده)

- بطری اسپری

- 1 عدد سطل

- کاتر (تیز بر)

- دستکش ظرف شویی

دست به کار شویم!

مرحله اول

نکته: می توانید برای تمرین از یک تکه پارچه و یا لباسی که دیگر آن را نمی پوشید بهره ببرید.

پارچه ای که می خواهید رنگ بزنید را انتخاب کنید. سعی کنید از پارچه نخی بهره ببرید. اگر رنگ پارچه تان، رنگی روشن و شاداب باشد خیلی بهتر است. البته پارچه هایی با رنگ های تیره هم انتخاب های مناسبی هستند و اثر وایتکس بر آن بسیار زیبا خواهد شد.

مرحله دوم

پارچه را بر سطحی صاف پهن کنید. بهتر است قبل از آغاز به کار در زیر دست تان چند روزنامه و یا سفره ای پلاستیکی پهن کنید تا سطحی که بر آن کار می کنید آسیب نبیند. بعلاوه بهتر است از مکانی با تهویه مناسب بهره ببرید و جلوی بینی و دهان خود را بپوشانید. برای حفاظت از دست ها هم از دستکش ظرف شویی بهره ببرید.

2 فنجان مایع سفید نماینده را در درون بطری اسپری بریزید.

مرحله سوم

طرحی که می خواهید بر روی لباس تان ایجاد کنید را انتخاب کنید. می توانید این طرح را از اینترنت دربیاورید و سپس بر کاغذ پرینت بگیرید، و بعد هم آن را بر روی یک مقوا درآورید. حتی می توانید از طرح هایی که خودتان در فکر دارید بهره ببرید. این طرح ها را روی مقوا بکشید و سپس آنها را از طریق کاتری تیز ببرید. بسته به طرحی که می خواهید ایجاد کنید، درون و یا بیرون طرح تان را ببرید. یعنی اگر می خواهید طرح را به صورت یک سایه روی لباس بیندازید، اطراف طرح را ببرید. اما اگر می خواهید خود طرح را دربیاورید، درون آن را ببرید.

طرح های ساده ای مانند اشکال هندسی، در ترکیب با هم بسیار زیبا می شوند. برای اینکه ایده بگیرید، تعدادی از طرح ها را به شما معرفی می کنیم: برگ، گل، حروف، ستاره، حیوانات و … .

مرحله چهارم

جای طرح را روی پارچه معین کنید. اگر چند طرح کوچک درآورده اید، آنها را روی پارچه قرار دهید و از ترکیب شان دیزانی زیبا ایجاد کنید. گاهی طرح های ساده زیبا تر از دیگر طرح ها هستند، پس برای آغاز به خودتان سخت نگیرید و از یک طرح ساده بهره ببرید.

مرحله پنجم

حالا قسمت هیجان انگیز ماجرا! اسپری مایع سفید نماینده را بردارید. طرح را بر روی پارچه ثابت کنید و مایع سفید نماینده را روی آن بپاشید. مایع را به خوبی بر همه جای طرح اسپری کنید و گوشه های آن را هم از قلم نیاندازید. توجه داشته باشید که نباید پارچه را خیلی خیس کنید، اسپری پاشی را سبک انجام دهید. چند دقیقه صبر کنید تا رنگ پارچه تغییر کند.

مرحله ششم

بعد از چند دقیقه صبر کردن، اگر رنگ پارچه به مقدار دلخواه تان تغییر نکرده بود، باز هم مایع سفید نماینده بر آن اسپری کنید. بعد از آن، مقوا را از روی پارچه بردارید، و پارچه را درون سطل یا یک سینک حاوی آب تمیز قرار دهید. پارچه را کاملا بشویید تا سفید نمایند متوقف گردد. حالا پارچه را در جایی قرار دهید تا خشک گردد.

- برای ایجاد طرح می توانید از قلمو هم بهره ببرید و به این ترتیب که قلمو را درون مایع سفید نمایند فرو ببرید و به آن آغشته اش کنید. خیسی قلمو را بگیرید و با کشیدن آن بر روی پارچه، طرح دلخواه تان را ایجاد کنید. با این روش دست تان در انتخاب طرح و نقاشی باز تر است.

منبع: فوت و فن / ehow.com
انتشار: 18 مرداد 1401 بروزرسانی: 18 مرداد 1401 گردآورنده: visaro.ir شناسه مطلب: 2303

به "با وایتکس هزار کار کنید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با وایتکس هزار کار کنید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید