ترامپ کیف هسته ای را به بایدن نمی دهد!

به گزارش اخذ ویزا، رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا میخواهد در آخرین روز ریاست جمهوری خود کیف هسته ای را از واشنگتن دی سی خارج کند.

ترامپ کیف هسته ای را به بایدن نمی دهد!

به گزارش خبرنگاران از ایسنا، یکی از مهمترین بخش ها در زمان انتقال قدرت از یک رئیس جمهور به رئیس جمهور دیگر در آمریکا انتقال فرماندهی و کنترل اختیارات زرادخانه هسته ای آمریکا است اما به نظر می رسد ترامپ، رئیس جمهور کنونی آمریکا از آنجا که حاضر به شرکت در مراسم تحلیف بایدن، رئیس جمهور منتخب نیست این فرایند را سخت نموده است.

ترامپ گفته است که بیستم ژانویه در مراسم تحلیف بایدن شرکت نخواهد کرد اما نگفته کجا خواهد بود. اما چه بلایی بر سر فوتبال هسته ای یا کیف هسته ای که همیشه همراه رئیس جمهور است خواهد آمد؟ چطور به بایدن تحویل خواهد شد؟

رئیس جمهور تنها قدرتی است که اختیار صدور دستور حمله هسته ای را دارد هر جا که باشد. همیشه یک مشاور نظامی رئیس جمهور را همراهی می نماید که وظیفه اش حمل کیفی است که فوتبال هسته ای نامیده می گردد. این کیف به رئیس جمهور امکان می دهد که دستور حمله هسته ای را حتی در حالی که بطور فیزیکی در مراکز فرماندهی و کنترل نیست صادر کند.

این چمدان حاوی کلیدی است که بلافاصله کلاهک های هسته ای مستقر در پایگاه های موشک های بالستیک بین قاره ای را فعال می نماید، موشک های بالستیک مستقر در زیردریایی ها را فعال می نماید، بمب افکن های استراتژیک را اماده می نماید و همچنین حاوی ابزارهای ارتباطی، کدها و تمامی گزینه ها برای جنگ هسته ای است.

جدای از فوتبال، رئیس جمهور کارتی را با خود دارد که به بیسکویت معروف است و شامل کدهای فعال سازی در درگیرهای هسته ای است رئیس جمهور می تواند این کدها را با ابزارهایی که در کیف وجود دارد فعال کند و به این ترتیب خود را برای فرماندهان ارتش شناسایی نموده و دستور حمله هسته ای را صادر کند.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا هنگامی که در آخرین روز ریاست جمهوری خود واشنگتن دی.سی را ترک کند این کیف را با خودش خواهد برد، اما کدهای مربوط به آن به هنگام فرا رسیدن ظهر غیرفعال خواهند شد. کدهای هسته ای به مجرد اینکه بایدن به عنوان جانشین ترامپ 1000 مایل دورتر از او در روز چهارشنبه تحلیف به جا آورد دیگر فعال نخواهند بود.

مقامها به سی ان ان گفتند، مقامهای نظامی یک فوتبال هسته ای دیگر را آماده خواهند داشت تا به مجرد این که بایدن تبدیل به فرمانده کل قوا گردد او را همراهی نمایند.

ترامپ همچنین بر اساس این گزارش هنوز تصمیم نگرفته به سنت همیشگی نوشتن نامه برای جانشینش و گذاشتن آن برای او در دفتر بیضی کاخ سفید در میز ریاست جمهوری عمل کند.

سی ان ان گزارش نموده، انتظار می رود که ترامپ زمانی که رسما دوره ریاست جمهوری اش به سرانجام برسد در ملک مارالاگوی خود در فلوریدا یا زمین گلف نزدیک به آن باشد.

گزارش ها حاکی از آن بوده اند که ترامپ می خواهد در پایگاه مشترک اندروز در صبح روز مراسم تحلیف بایدن قبل از پرواز به فلوریدا یک مراسم خداحافظی برگزار کند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 2 اسفند 1399 بروزرسانی: 2 اسفند 1399 گردآورنده: visaro.ir شناسه مطلب: 1633

به "ترامپ کیف هسته ای را به بایدن نمی دهد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ کیف هسته ای را به بایدن نمی دهد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید