حضور احسان علیخانی در دورهمی

به گزارش اخذ ویزا، ویژه فصل چهارم این برنامه تلویزیونی که احسان علیخانی میهمان این برنامه است، روز 30 اسفندماه مقارن با لحظه سال تحویل این برنامه روی آنتن خواهد رفت؛ بنابراین بعد از سال تحویل، ویژه برنامه شبکه نسیم، قسمت آخر و ویژه دورهمی مهران مدیری خواهد بود

حضور احسان علیخانی در دورهمی

خبرنگاران| باتوجه به خاتمه یافتن روز های آخر سال، شبکه نسیم برنامه هایی برای تحویل سال در نظر گرفته که دورهمی یکی از برنامه های مورد نظر این شبکه است. درواقع در این قسمت از برنامه که بعنوان آخرین قسمت برنامه دورهمی در سال 99 خوانده می گردد، از احسان علیخانی مجری مطرح کشور خواسته شده تا بعنوان مهمان در این برنامه حضور یابد.

به گزارش خبرنگاران، مدتی پیش محمد احسانی مدیر شبکه نسیم در حاشیه بازدید از پشت صحنه برنامه های نوروزی شبکه نسیم اعلام نموده بود که احسان علیخانی مهمان آخرین قسمت این فصل دورهمی می گردد. این ویژه برنامه دورهمی روز 30 اسفند و بعد از تحویل سال جدید از شبکه نسیم پخش خواهد شد و مخاطب می تواند ساعاتی بعد به تماشای این برنامه بنشیند.

محمد احسانی می گوید که همان طور که قبلاً اشاره نمودم عید نوروز دورهمی نداریم، اما قسمت آخر و ویژه فصل چهارم این برنامه تلویزیونی که احسان علیخانی میهمان این برنامه است، روز 30 اسفندماه مقارن با لحظه سال تحویل این برنامه روی آنتن خواهد رفت؛ بنابراین بعد از سال تحویل، ویژه برنامه شبکه نسیم، قسمت آخر و ویژه دورهمی مهران مدیری خواهد بود.

همچنین مدیر شبکه نسیم به پخش برنامه خندوانه که از چهارشنبه 20 اسفند شروع می گردد اشاره نمود و گفت که این برنامه به صورت هفتگی ادامه پیدا می نماید.

طبق گفته های او خندوانه در حضور تماشاگران ضبط شده و در این برنامه شیوه نامه ها رعایت شده و تماشاگران ماسک دارند. احسانی می گوید که قسمت اول برنامه خندوانه را دیده و اعتقاد دارد که برنامه خوبی شده است. در فصل جدید، خنداننده شو یکی از بخش های خندوانه است.

احسانی به فیلم هایی که برای شبکه نمایش در ایام نوروز 1400 در نظر گرفته شده است اشاره نمود و گفت: در شبکه نمایش فیلم های خوبی از طرف اداره کل تأمین و رسانه بین الملل صداوسیما تهیه شده است. 15 فیلم جدید از کشور های مختلف را برای پخش در نظر گرفته ایم. همچنین بخش ویژه فیلم های نوستالژیک (خاطره انگیز) ایرانی هر روز ساعت 13 از شبکه نمایش پخش می گردد.

البته مدیر شبکه نسیم از پشت صحنه برنامه های نوروزی این شبکه که شامل هوش برتر، شوتبال و کودک شو می شوند نیز بازدید به عمل آورده بود.

دورهمی نام یک برنامه تلویزیونی با اجرا و کارگردانی مهران مدیری است که اولین پخش های آن از 27 اسفند 1394 با تهیه نمایندگی حمید رحیمی نادی و هاشم رضایت در شبکه نسیم شروع شده بود.

ابتدا قرار بود که مهراب قاسم خانی کارگردانی این برنامه را بر عهده داشته باشد و 13 قسمت را نیز کارگردانی کرد، اما پس از مدتی به دلیل بعضی مسائل مهران مدیری مسئولیت کارگردانی را عهده دار شد.

طبق ادعای عوامل ساخت برنامه دورهمی، در شروع کار هدف سازندگان ارائه مجموعه ای تلویزیونی با ساختاری کاملاً متفاوت نسبت به سایر آثار نمایشی پیشین تلویزیون بوده است که با گذشت زمان، این ادعا عملی نشده بود.

دورهمی بعنوان یکی از پرمخاطب ترین برنامه های تلویزیون کشور شناخته می گردد که علاوه بر مهران مدیری در مقام طراح، کارگردان، مجری و بازیگر؛ بازیگران مطرحی نظیر سیامک انصاری، شقایق دهقان، رامین ناصرنصیر، الیکا عبدالرزاقی، محمد نادری، مهران رنجبر، سروش جمشیدی، مه لقا باقری، سحر ولدبیگی نیز در این برنامه حضور داشته اند.

گروه نویسندگان برنامه دورهمی عبارتند از امیر وفایی، الهه زارع نژاد، محمد صفاجویی، هدی ایزدی، سعید هوشیار، احسان ابراهیمی، زهرا افشار و فاطمه راست گفتار که بجز آن ها فرهاد مدیری (فرزند مهران مدیری) نیز بعنوان آهنگساز در این برنامه حضور داشته است.

در فصل های اول برنامه دورهمی بازیگران ثابتی به ایفای نقش می پرداختند و در هر قسمت یک مهمان نیز به برنامه دعوت می شد که با حضور در مقابل دوربین سعی داشت تا همراه با سایر بازیگران یک فضای شیرین و کمدی را ایجاد نمایند.

اما در فصل های بعدی تعداد بازیگران بخش های نمایشی به تدریج کمتر شد و در فصل های اخیر، آیتم نمایشی که پر هوادار ترین آیتم این برنامه بود به کلی حذف و برنامه منحصر به استندآپ های مجری، مصاحبه با مهمان یا تماشاگران و خواندن نظرات تماشاچیان منزل (کامنت ها) جایگزین آن شد.

احسان علیخانی کیست؟

احسان علیخانی متولد 15 آبان 1361 در تهران، تهیه نماینده، مجری مطرح تلویزیون، دستیار کارگردان و کارگردان است. او فارغ التحصیل رشته مدیریت بازرگانی از دانشگاه تهران بوده و نخستین برنامه زنده علیخانی به عنوان مجری، سال 1380 پخش شد.

این مجری جوان برنامه هایی همچون صبح آمد، ماه عسل، سه ستاره، بهار نارنج، عصر جدید و… را اجرا نموده. او نخستین بار در برنامه تلویزیونی پسر های ایرونی، به عنوان مجری، مقابل دوربین نهاده شد و پس از آن نیز با اجرای برنامه جزر و مد و ماه عسل به چهره رشناس کشور تبدیل شد.

احسان علیخانی در حال حاضر به عنوان کارگردان، تهیه نماینده و مجری برنامه استعدادیابی عصر جدید فعالیت می نماید، تا به امروز دو فصل ازاین برنامه ساخته و پخش شده است. او در دفتر یکی از فیلمسازان به عنوان یکی از اعضای گروه صحنه و دستیار کارگردان فعالیتش را شروع نموده بود، اما پس از مدتی سپس به تلویزیون وارد می گردد و به ساخت کار های تبلیغاتی، تیزرسازی و مستند های کوتاه مشغول می گردد.

او در سریال پرونده های مجهول به کارگردانی جمال شورجه هم کار بازیگری را برعهده داشت و هم دستیار کارگردان بود. می گوید نقش خیلی بدی داشتم و به عنوان مواد فروش پارک، نقش اول های سریال را معتاد می کردم.

از فعالیت های احسان علیخانی می توان به عصر جدید مجری و تهیه نماینده برنامه (شبکه 3)، استودیو عصر جدید مجری و تهیه نماینده برنامه (شبکه 3)، هشتگ عصر جدید مجری و تهیه نماینده برنامه (شبکه 3)، عصر جدید مجری و تهیه نماینده برنامه (ویژه برنامهٔ تحویل سال 1398 شبکه 3)، مستند عصر جدید مجری، تهیه نماینده و کارگردان مستند (شبکه 3)، عصر جدید آنلاین تهیه نماینده برنامه (روبیکا)، بهار نارنج مجری و تهیه نماینده برنامه (ویژه برنامه تحویل سال 1397 شبکه 3)، تهیه نمایندهٔ فیلم سینمایی (بدون تاریخ، بدون امضاء) - 1395، ماه عسل (1386، 1387، 1388، 1390، 1392، 1393، 1394، 1395، 1396، 1397)، طراح، تهیه نماینده و مجری برنامه ماه عسل (ویژه برنامه ماه رمضان شبکه سه) سال های 1392، 1393، 1394، 1395، 1396، 1397 اشاره نمود.

از دیکگر فعالیت های او می توان سه ستاره مجری و تهیه نماینده برنامه (1393)، تهیه نماینده و مجری ویژه برنامه تحویل سال شبکه سه از سال 1387 تا 1398، پشت صحنه (1391، 1392)، بهار نارنج (ویژه برنامه تحویل سال 1394)، دو نیمه سیب (1390، 1391، 1392)، جزر و مد (1384، 1385)، صبح آمد (1383)، صبح بخیر ایران، پسرای ایرونی (تابستان 1383)، قله های افتخار، باشگاه مهرورزان، تهیه نماینده برنامه های محرمانه - عطر بارون - مثل هیچ کس - نور بالا - لطفاً ملاحظه گردد، کارگردانی مستند های شیخ بهایی - المپیاد فیزیک اصفهان، کارگردانی 2 دورهٔ جشن سالگرد شبکه سه و کارگردانی 2 دورهٔ جشن قهرمان قهرمانان، بیستمین جشن حافظ (مجری مراسم) را نام برد.

منبع: فرادید
انتشار: 24 فروردین 1400 بروزرسانی: 24 فروردین 1400 گردآورنده: visaro.ir شناسه مطلب: 1742

به "حضور احسان علیخانی در دورهمی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حضور احسان علیخانی در دورهمی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید