رشد چشمگیرحملات اسلام هراسی در فرانسه درسال 2020

به گزارش اخذ ویزا، رئیس یک گروه نظارتی امروز (آدینه) گفت، در میان جنجال بر سر موضع دولت فرانسه در قبال مسلمانان، حملات اسلام هراسی در این کشور در سال 2020 افزایش قابل ملاحظه ای داشت.

رشد چشمگیرحملات اسلام هراسی در فرانسه درسال 2020

با ما همراه باشید و با تور فرانسه از کشور عشاق دیدن کنید و در شهرهای پاریس، مارسی بگردیم و برج ایفل ، موزه لوور و دیگر جذابیت های این شهر زیبا را ببینیم

عبدالله ذکری، رئیس گروه نظارت ملی بر اسلام هراسی در بیانیه ای اظهار داشت: در سال گذشته میلادی 235 مورد حملات اسلام هراسی در فرانسه رخ داد که 154 مورد بیشتر از سال قبلتر بود و رشد 53 درصدی داشت.

وی ادامه داد، بیشتر این حملات در ایل دو فرانس، رون-آلپ و پروانس-آلپ-کوت دازور رخ دادند. حملات علیه مساجد نیز در همین سال رشد 35 درصدی داشتند.

این مقام مسئول با بیان اینکه 70 نامه تهدیدآمیز هم به مقر شورای فرانسوی کارگروه مسلمانان یا مدیران آنها در سال گذشته میلادی ارسال شده، گفت: هشدارها درباره اشاعه دروغ مربوط به اسلام و مسلمانان و همچنین ایمیل هایی که انزجار علیه مسلمانان را تحریک می نماید، افزایش داشته است.

وی اضافه کرد: مسلمانان در فرانسه نگران دیدگاه های منفی بعضی از اعضای جامعه این کشور درباره اسلام هستند. بین اسلام و تروریسم ارتباطی وجود ندارد و مسلمانان در فرانسه باید بتوانند به صورت آزادانه مانند دیگر اعضای فرقه ها و گروه های مذهبی، عبادت نمایند.ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 18 بهمن 1399 بروزرسانی: 18 بهمن 1399 گردآورنده: visaro.ir شناسه مطلب: 1425

به "رشد چشمگیرحملات اسلام هراسی در فرانسه درسال 2020" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رشد چشمگیرحملات اسلام هراسی در فرانسه درسال 2020"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید