رعایت حقوق شهروندی لازمه افزایش اعتماد مردم به پلیس است

به گزارش اخذ ویزا، جانشین انتظامی شهرستان ملکشاهی گفت: رعایت حقوق شهروندی لازمه جلب مشارکت و افزایش اعتماد مردم به پلیس است.

رعایت حقوق شهروندی لازمه افزایش اعتماد مردم به پلیس است

به گزارش خبرنگار از ؛ سرهنگ علی کرمی جانشین انتظامی شهرستان ملکشاهی گفت: رعایت اصل مردم داری، تکریم ارباب رجوع و رعایت حقوق شهروندی از سوی مأموران پلیس باعث عزت و اقتدار نیروی انتظامی در جامعه و تقویت مشارکت همگانی مردم با پلیس می گردد.

او یکی از وظایف عمده نیروی انتظامی را خدمات رسانی به مردم برشمرد و بیان نمود: تکریم ارباب رجوع و ارتقاء سطح رضایتمندی مردم باید در دستور کار باشد.

کرمی با بیان اینکه اخلاق مداری یکی از اصول اساسی فرماندهان و مسئولان در یگان ها می باشد، اظهار کرد: کلانتری ها و پاسگاه ها به جهت اینکه بیشترین ارتباط با مردم را دارند باید اخلاق را در سطح یگان خود نهادینه نمایند.

او همراهی و مشارکت مردم را زمینه ساز استقرار امنیت پایدار در جامعه دانست و بیان نمود: پلیس می تواند با اخلاق حسنه، رعایت حقوق شهروندی و تکریم ارباب رجوع در تامین امنیت و خدمات رسانی به مردم قدم بردارد.

جانشین انتظامی شهرستان ملکشاهی با اشاره به اینکه حسن رفتار در برخورد با مردم از اولویت های کلانتری ها و پاسگاه ها به شمار می رود، عنوان نمود: پلیس جامعه محور و مشارکتی در یک چارچوب مبتنی بر تعامل خلاق با شهروندان در تامین نظم و امنیت جامعه به ویژه در حوزه های فرهنگی، اجتماعی، سیاسی تاثیر بسزایی دارد.

ن

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 22 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: visaro.ir شناسه مطلب: 686

به "رعایت حقوق شهروندی لازمه افزایش اعتماد مردم به پلیس است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رعایت حقوق شهروندی لازمه افزایش اعتماد مردم به پلیس است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید