اخبار سیاسی

سند تمدن ایرانی در موزه شهر هرار اتیوپی

موزه عبدالله علی شریف در شهر هرار (زادگاهش) کشور اتیوپی افتتاح شد، تا نسخ خطی باستانی، زیور آلات، شمشیر و سایر اشیا قدیمی و تاریخی و همچنین اسنادی که توسط مردم به موزه اهدا می گردد را جمع آوری و حفظ گردد. عبدالله علی شریف در حال جمع آوری آهنگ های سنتی نیز...

26 مهر 1399

تبلیغات نامزدهای مرحله دوم انتخابات از پنجشنبه 13 شهریور آغاز می گردد

سخنگوی ستاد انتخابات وزارت کشور با اشاره به اینکه نامزدهای انتخابات مرحله دوم مجلس، ستاد تبلیغاتی نخواهند داشت گفت: تبلیغات نامزدهای مرحله دوم انتخابات از پنجشنبه 13 شهریور آغاز می گردد.

25 مهر 1399

بریتیش کلمبیا برای نخستین بار از مرز 1000 مورد فعال کووید-19 عبور کرد

طی آخر هفته ای که گذشت نزدیک به 300 مورد جدید ابتلا به کووید-19 شناسایی شد که تعداد موارد کل ابتلای فعال به این ویروس را از 1000 مورد فراتر برد.

19 مهر 1399

آمریکا نمی تواند از مکانیسم ماشه علیه ایران استفاده کند

به گزارش خبرنگاران به نقل از یورو نیوز، جوزف بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در بیانیه ای با اشاره به درخواست آمریکا از سازمان ملل برای فعال سازی مکانیسم ماشه تاکید نمود که ایالات متحده نمی تواند از این سازوکار استفاده کند.

17 مهر 1399

خبرنگاران آینده بسیار درخشانی برای استان قزوین قابل ترسیم است

قزوین - خبرنگاران - معاون امور مالی استاندار قزوین گفت: با توجه به طرح های قابل اجرا در بخش خصوصی و دولتی استان، آینده بسیار درخشانی برای استان قابل ترسیم است.

15 مهر 1399

واکنش هلال احمر به حواشی ارسال کمک های دارویی ایران به لبنان

رئیس جمعیت هلال احمر درباره حواشی مربوط به ارسال کمک های دارویی ایران به لبنان توضیحاتی داد.

9 مهر 1399

سیاست فشارحداکثری آمریکا علیه ایران فاقد دستاورد است

به گزارش خبرنگاران به نقل از فارن پالیسی، وندی شرمن، دیپلمات آمریکایی که مسئولیت تیم مذاکره کننده آمریکا در مذاکرات برجام را برعهده در دولت اوباما برعهده داشت، در یادداشتی با عنوان نابودی کامل سیاست خارجی آمریکا در دوره ترامپ، سیاست خارجی فعلی این...

8 مهر 1399

ظریف: در حال ارسال بیمارستان صحرایی و دارو به لبنان هستیم

وزیر خارجه کشورمان گفت: ایران در حال ارسال بیمارستان صحرایی و دارو به لبنان برای کمک به امدادرسانی در برابر فاجعه انفجار است.

4 مهر 1399

هواپیماهای انگلیسی بازهم به آسمان پاکستان بازگشتند

شرکت بریتش ایرویز که پس از جنجال مدارک جعلی خلبانان پاکستانی از حرکت به مقصد شهرهای مختلف کشور پاکستان امتناع نموده بود، سرویس دهی خود را از مجددا شروع کرد.

31 شهریور 1399

آیا بالاخره مسکن ملی افتتاح می گردد؟

به گزارش خبرنگاران، حدود شش ماه است که وزیر و مدیران وزارت راه وشهرسازی وعده افتتاح و تحویل اولین پروژه های مسکن ملی را می دهند اما هنوز این وعده به خاتمه نرسیده است.

29 شهریور 1399

طرح اتهام علیه 18 معترض بازداشت شده در تظاهرات پورتلند آمریکا

دادستان ها در آمریکا علیه 18 نفر از تظاهرات کنندگان بازداشت شده در شهر پورتلند طرح اتهام نموده اند.

27 شهریور 1399

خبرنگاران رسانه های هند: اولین محموله صادراتی از چابهار به هند و جنوب شرق آسیا ارسال شد

دهلی نو-خبرنگاران- رسانه های هند روز دوشنبه گزارش دادند: با وجود رکود در تجارت جهانی به دلیل شرایط ویروس کرونا، اولین محموله صادراتی از بندر چابهار ایران به هند و جنوب شرق آسیا ارسال شده است.

26 شهریور 1399

گفت وگوی ویدئویی معاون وزیر خارجه تاجیکستان و سفیر چین

معاون اول وزارت خارجه تاجیکستان و سفیر چین در دوشنبه در گفت وگوی ویدئویی موضوعات مورد علاقه دو طرف را مورد بحث و آنالیز قرار دادند.

25 شهریور 1399

عربستان و امارات به مداخلاتشان در تونس انتها دهند

به گزارش خبرنگاران به نقل از القدس العربی، جوهر بن مبارک مشاور سابق نخست وزیر تونس با انتشار یک پست در فیسبوک به مداخلات عربستان و امارات در این کشور واکنش نشان داد.

24 شهریور 1399

خادم: هیچ شرکت خصوصی توانایی مالکیت سرخابی های پایتخت را ندارد

معاون حقوقی سابق وزارت ورزش و جوانان گفت: در کشور ما هیچ شرکت خصوصی توانایی خرید سهام 2 باشگاه استقلال و پرسپولیس را ندارد.

23 شهریور 1399

تهدید اروپا علیه نقض کنندگان تحریم تسلیحاتی لیبی

کشورهای آلمان، فرانسه و ایتالیا در بیانیه ای کشورهای نقض کننده تحریم تسلیحاتی لیبی را به اعمال تحریم های سخت تهدید کردند.

22 شهریور 1399

3 پیشنهاد چین برای عادی شدن روابط با آمریکا

وزیر خارجه چین روز پنجشنبه سه پیشنهاد مربوط به عادی شدن روابط پکن و واشنگتن ارائه کرد.

17 شهریور 1399

خبرنگاران کاهش تراز دریاچه ارومیه در فصل گرما طبیعی است

ارومیه- خبرنگاران- رییس دفتر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان غربی با اشاره به آغاز فصل گرما و تبخیر بالای آب در حوضه آبریز این دریاچه، گفت: کاهش تراز دریاچه ارومیه در فصل گرما طبیعی است و این کاهش تراز با آغاز فصل بارش، جبران می شود.

17 شهریور 1399

خبرنگاران خراسان شمالی پیرتر شد

بجنورد- خبرنگاران- معاون جوانان اداره کل ورزش و جوانان خراسان شمالی از کاهش بیش از 11 هزار نفری جمعیت جوانان این استان از سرشماری سال 95 تا امروز اطلاع داد.

16 شهریور 1399

51 نفر از کارکنان موسسه هنر شیکاگو اخراج شدند

با شیوع کروان موسسه هنر شیکاگو از 14 مارس (24 اسفند 98) تعطیل شد؛ حالا این موسسه در واکنش به کاهش درآمدها و چشم انداز نه چندان امیدوارکننده از استقبال بازدیدکنندگان پس از بازگشایی، 8 درصد از کارکنان تمام وقت خود را اخراج کرد.

12 شهریور 1399
تعداد: (285)