تور بلغارستان ارزان: روایت کاوه از یاری های پیشکسوت کشتی که در بلغارستان درگذشت

به گزارش اخذ ویزا، سرمربی پیشین تیم ملی با اشاره به درگذشت پیشکسوت کشتی تاکید نمود که او همواره در کنار تیم های ملی ایران در تورنمنت های بلغارستان بود.

تور بلغارستان ارزان: روایت کاوه از یاری های پیشکسوت کشتی که در بلغارستان درگذشت

با ما سفر کنید و با تور بلغارستان ارزان از معماری شگفت انگیز اروپایی دیدن کنید و شهر زیبای صوفیه را ببینید.

محسن کاوه در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرنگاران با اشاره به درگذشت یکی از قهرمانان گذشته کشتی مازندران که در بلغارستان خدمات زیادی را در این سال ها به کشتی ایران ارائه کرد، گفت: متاسفانه شنیدیم که قاسم ملک پور در بلغارستان به رحمت خدا رفته است. او در دهه 60 به این کشور رفت و در این مدت، هرگاه تیمی از کشتی ایران برای حضور در مسابقات بین المللی راهی بلغارستان می شد، همواره در کنار تیم های کشورمان بود و هر چه داشت دریغ نمی کرد. به کشتی گیران اعزامی جایزه می داد، مهمان شان می کرد و هر کاری از دستش برمی آمد، انجام می داد.

وی ادامه داد: یادم هست وقتی تیم ایران برای شرکت در جهانی 2001 صوفیه رفت، همه در هتل او بودند، دل بزرگی داشت. آخرین کاری هم که من در خاطرم هست، 6 سال پیش برای شرکت در مسابقات المپیک ناشنوایان به بلغارستان رفته بودیم، میزبان برای کشتی گیران سالن تمرین در نظر نگرفته بود و هر چه گفتیم، مشکل حل نمی شد. زمانی که مرحوم ملک پور متوجه این موضوع شد، خودش برای تیم ماشین گرفت و تیم را به سالن تمرین بود، در آن چند روز کنار تیم بود و همه کاری انجام داد.

مدیر تیم های ملی کشتی آزاد بعلاوه در خصوص برگزاری اردوی بسترسازی نونهالان و حضور تعدادی از پیشکسوتان کشتی در این اردو تاکید نمود: حرکت خوبی بود و بچه ها در خانه کشتی تمرین می نمایند. مجید ترکان، علیرضا رضایی، مراد محمدی، تقی اکبرنژاد و... در این اردو حاضر شده اند و وقتی این نفرات در تمرینات حاضر شده و در خصوص تکنیک های کشتی گیری خودشان صحبت می نمایند، این باعث ایجاد انگیزه بیشتر در بین بچه ها می گردد. چیزی که من دیدم، برگزاری این اردوها برای کشتی خوب است، روی چند نفری از آنها می گردد سرمایه گذاری کنیم که قهرمانان آینده ما خواهند بود.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 4 آبان 1400 بروزرسانی: 4 آبان 1400 گردآورنده: visaro.ir شناسه مطلب: 2024

به "تور بلغارستان ارزان: روایت کاوه از یاری های پیشکسوت کشتی که در بلغارستان درگذشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور بلغارستان ارزان: روایت کاوه از یاری های پیشکسوت کشتی که در بلغارستان درگذشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید