روسیه در کوشش برای استقرار ایستگاه تحقیقاتی در کره ماه

به گزارش اخذ ویزا، تهران (پانا) - رئیس سازمان فضایی فدرال روسیه (روسکوسموس) از برنامه این کشور برای ارسال ایستگاه تحقیقاتی به کره ماه در سالهای آینده اطلاع داد.

روسیه در کوشش برای استقرار ایستگاه تحقیقاتی در کره ماه

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه ارزان از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش ایرنا، دمیتری راگوزین رئیس شرکت فضایی دولتی روس کاسموس روسیه، در فیلمی که در کانال یوتیوب وی منتشر شد، خطاب به خدمه ایستگاه فضایی بین المللی با بیان اینکه اجرای این برنامه از سال 2021 شروع می گردد، اظهار کرد: ما برای ارسال ایستگاه تحقیقاتی لونا-25 به کره ماه برنامه ریزی نموده ایم.

وی گفت که در آستانه سال نوی میلادی، شرکت روس کاسموس برنامه واحدی را برای تحقیقات فضایی در کره ماه تدوین کرد.

رئیس روس کاسموس گفت: حتی مدیریت ویژه کره ماه تاسیس شده است که من ریاست آن را برعهده گرفته ام. من قصد دارم همه جزییات مربوط به اجرای این برنامه برای ماموریت های به کره ماه را کنترل کنم.

به گفته وی، پس از اعزام ایستگاه تحقیقاتی لونا-25 به کره ماه، ایستگاه تحقیقاتی لونا-26 به مدار کره زمین پرتاب خواهد شد و پرتاب این ایستگاه برای سال 2024 برنامه ریزی شده است. در سال 2025 هم ایستگاه تحقیقاتی لونا-27 در کزه ماه مستقر خواهد شد.

به گفته این مقام روس، فضانوردان روسیه با فضاپیمای ویژه ای در سال 2028 کره ماه را دور خواهند زد.

رسانه های روسی پیشتر اعلام نموده بودند، روسیه در راستای توسعه برنامه های فضایی خود برای سفر به کرات دیگر، فضاپیمای ویژه سفر به کره ماه می سازد.

گنادی رایکونوف مدیر عامل شرکت دولتی انستیتو ماشین سازی روسیه در این رابطه به خبرگزاری روسی اینترفکس گفت: طراحی فضاپیمای سرنشین دار ویژه سفر به کره ماه شروع شده است.

به گفته این مقام صنایع فضایی روسیه، باید فضاپیماهایی برای سفر و استقرار در کره ماه و انتقال محمولات به آن و نیز دستگاههای ویژه حمل این فضاپیماها در مدار زمین و نیز خدمات ویژه تعمیر و نگهداری آنها ایجاد گردد.

وی اضافه کرد: با توجه به برنامه کشورهای مختلف برای مطالعه و حضور در پهنه فضا، احتیاج به زیرساخت ها و تاسیسات فضایی جدید و پیشرفته وجود دارد.

مقام های روس اعلام نموده اند قصد دارند برنامه اکتشافی فضا و از جمله فرود بر روی ماه و انجام تحقیقات بر منظومه شمسی را به اجرا درآورند.

این برنامه برای 18 سال آینده تدوین شده و شامل پرواز سفینه های سرنشین دار به ماه و فرود گروه کارشناسان روسی بر روی کره نقره ای است و ایجاد ایستگاه تحقیقاتی در کره مریخ از دیگر برنامه های فضایی این کشور می باشد.

این در حالی است که کارشناسان معتقدند برنامه ریزی برای فرود انسان در ماه به این سادگی ها امکان پذیر نیست و فارغ از مسایل و مسائل فنی با چالش های اساسی در زمینه تامین منابع اقتصادی مورد احتیاج برای اجرای طرح های اکتشافی روبرو می باشد.

الکساندر ژلژنیاکوف عضو آموزشگاه علوم فضایی روسیه در این باره گفت: پروژه سفر به ماه بسیار گران قیمت است، به طوری که تنها ساخت تجهیران فنی و فراهم کردن مقدمات پرواز انسان به این سیاره در یک دهه آینده به 50 میلیارد روبل (معادل حدود 700 میلیون دلار) بودجه سالیانه احتیاج دارد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 19 بهمن 1399 بروزرسانی: 19 بهمن 1399 گردآورنده: visaro.ir شناسه مطلب: 1512

به "روسیه در کوشش برای استقرار ایستگاه تحقیقاتی در کره ماه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روسیه در کوشش برای استقرار ایستگاه تحقیقاتی در کره ماه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید