سورپرایز بزرگ گل محمدی برابر النصر ، تغییرات پرسپولیس برای مهار رونالدو

به گزارش اخذ ویزا، پرسپولیس برای ملاقات با النصر احتمالا تغییراتی را در ترکیب تیم خود اعمال خواهد نمود.

سورپرایز بزرگ گل محمدی برابر النصر ، تغییرات پرسپولیس برای مهار رونالدو

به گزارش خبرنگاران، تیم پرسپولیس در حالی به مصاف النصر می رود که این شاید پرستاره ترین حریف پرسپولیس باشد که به خصوص در بخش هجومی با نفرات شناخته شده، تهدید جدی علیه عملکرد دفاعی سرخپوشان محسوب می گردد. با این حال یحیی در تمرینات چند هفته گذشته پرسپولیس کوشش نموده تا بازیکنانش را برای این ملاقات حساس آماده کند و تغییراتی را هم اعمال نموده است.

تصمیم نهایی: بازی با دو هافبک دفاعی

یحیی در سه بازی اخیر تیمش را با دو هافبک دفاعی به زمین فرستاده است. ملاقات با فولاد و دو بازی محبت آمیز، او از این ترکیب استفاده کرد تا تعیین گردد روی استفاده از دو هافبک دفاعی به جمع بندی رسیده است. در بازی سپیدرود البته میلاد سرلک حضور نداشت اما او برابر ملوان وارد زمین شد.

نمایش خوب ریگی در بازی محبت آمیز با ملوان و بعلاوه عملکرد درخشان این بازیکن در برابر فولاد، باعث شده تا موردتوجه یحیی قرار بگیرد و اگر اتفاق خاصی رخ ندهد، این بازیکن در برابر النصر نیز به میدان خواهد رفت و زوج او به همراه سرلک برابر النصر به کار گرفته خواهند شد.

این در حالی است که پرسپولیس در سال تازه و پس از شکست برابر سپاهان، همیشه با یک هافبک دفاعی وارد زمین می شد و سروش رفیعی کنار میلاد سرلک بازی می کرد اما حالا به نظر کادرفنی سرخپوشان میخواهد یک بازیکن سرسخت را به مهره های دفاعی نزدیک نمایند تا دیوار مستحکم تری برابر خط حمله پرستاره النصر تشکیل بدهند.

شاید یک سورپرایز در خط حمله

نکته جالب اینکه یحیی در بازی با سپیدرود از سیستم 4-2-3-1 استفاده کرد که در این ترکیب سروش رفیعی هم حضور داشت. اما برابر ملوان سروش از ترکیب خارج شد و این محمد عمری بود که در خط حمله پشت سر شهاب زاهدی نهاده شد. نکته دیگر اینکه در بازی دوم با وجود بازگشت ملی پوشان و حضور پورعلی در ترکیب اصلی، نفراتی چون مهدی ترابی و وحید از روی نیمکت بازی را شروع کردند.

شاید ابهام مهم این باشد که باید دید از بین وحید امیری، سروش رفیعی و محمد عمری چه کسی در ترکیب خواهد بود. اگر وحید امیری بازی کند، احتمالا ترابی به پست پشت مهاجم یا مهاجم سایه خواهد رفت و اگر سروش بازی کند، او در پست هافبک بازیساز و هجومی حضور خواهد داشت اما حضور محمد عمری سورپرایز بزرگی است البته احتمال این انتخاب چندان هم زیاد نیست.

خط دروازه: بیرانوند یا رفیعی؟

در بازی با سپیدرود، یحیی به دروازه بان های خود یک نیمه فرصت داد تا مهرشاد اسدی و امیررضا رفیعی هر کدام یک نیمه به میدان بروند، اما در بازی با ملوان تعیین شد که رفیعی انتخاب نهایی یحیی برای آلترناتیو بیرانوند است.

اما با توجه به کوشش بیرانوند برای بازگشت، به هر حال این سوالی است که شاید تا انتها آخرین تمرین پاسخ تعیین خود را پیدا نکند و باید دید خاتمه یحیی به بیرانوند اعتماد خواهد نمود یا امیررضا رفیعی را در دروازه قرار می دهد.

اعتماد دوباره به زوج ملی پوش

با بازگشت مرتضی پورعلی گنجی از تیم ملی، او در بازی با ملوان به ترکیب پرسپولیس بازگشت تا در ترکیب سرخپوشان قرا بگیرد و زوج خود را با حسین کنعانی تشکیل بدهد.

به این ترتیب احتمالا پرسپولیس در خط دفاعی تغییر خاصی نخواهد داشت و دانیال و علی نعمتی هم مدافعان کناری تیم یحیی خواهند بود. بازیکنانی که به حمله اضافه می شوند و یک هافبک دفاعی جای آنها را پر می نماید.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 25 شهریور 1402 بروزرسانی: 25 شهریور 1402 گردآورنده: visaro.ir شناسه مطلب: 2479

به "سورپرایز بزرگ گل محمدی برابر النصر ، تغییرات پرسپولیس برای مهار رونالدو" امتیاز دهید

4 کاربر به "سورپرایز بزرگ گل محمدی برابر النصر ، تغییرات پرسپولیس برای مهار رونالدو" امتیاز داده اند | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سورپرایز بزرگ گل محمدی برابر النصر ، تغییرات پرسپولیس برای مهار رونالدو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید