سونامی اخراج به آمازون رسید، خداحافظی با 10 هزار کارمند!

به گزارش اخذ ویزا، گجت نیوز نوشت: پس از توییتر و متا حالا نوبت به Amazon رسیده است تا با بخشی از نیروی کار خود خداحافظی کند. آمازون قصد اخراج 10 هزار نفر از کارمندانش را دارد.

سونامی اخراج به آمازون رسید، خداحافظی با 10 هزار کارمند!

مدتی قبل، خبر تصمیم قطعی ایلان ماسک برای اخراج نیمی از کارمندان توییتر سر و صدا به پا کرد و مشاهده کردیم که در پی آن، مارک زاکربرگ هم برای اخراج 11 هزار نفر از کارکنان متا یا همان فیسبوک سابق قدم برداشت. حالا شرکت بزرگ دیگری به این جمع پیوسته است. بنا به گفته منابع مطلع، آمازون برای اخراج حدود 10 هزار نفر از کارمندان خود در بخش شرکتی و فناوری از همین هفته برنامه دارد که اخراجی بی سابقه در تاریخ آن تلقی می گردد.

منابعی که به علت نداشتن اجازه برای اظهار نظر به صورت عمومی خواسته اند ناشناس باقی بمانند، مدعی شده اند که آمازون روی تعدیل نیرو در بخش دستگاه ها شامل دستیار صوتی الکسا به علاوه بخش خرده فروشی و منابع انسانی تمرکز خواهد داشت. به ادعای یکی از منابع، 10 هزار نفر از کارکنان نه به شکل یکجا، بلکه به صورت تیم به تیم بعد از نهایی سازی برنامه های هر کدامشان از آمازون کنار گذاشته می شوند.

در هر صورت، اگر مجموع اخراجی ها در محدوده 10 هزار نفری قرار بگیرد، حدود 3 درصد از کارمندان شرکتی آمازون و کمتر از 1 درصد از مجموع 1.5 میلیون نفری نیروی کار جهانی آن، این شرکت را ترک خواهند کرد. اخراج گسترده کارمندان آمازون در جریان فصل خریدهای عید حکایت از این دارد که شرکت های بزرگ به علت آشفته بازار کنونی مجبور به کاهش نیروی بخش هایی شده اند که با کارکنان کمتر هم می توانند تا حدودی سطح عملکرد خود را حفظ نمایند.

آمازون درحالی قصد اخراج 10 هزار نفر از کارمندان خود را دارد که تا چند وقت قبل حتی برای نگهداری آن ها کوشش می کرد. این شرکت اوایل امسال میلادی از افزایش حداکثر حقوق کارمندان بخش شرکتی و فناوری خود از 160 هزار دلار به 350 هزار دلار اطلاع داد و به این نکته اشارد که طی سال گذشته بازار نیروی کار رقابتی تنگاتنگ را به خود دیده است.

5858

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 24 آبان 1401 بروزرسانی: 24 آبان 1401 گردآورنده: visaro.ir شناسه مطلب: 2352

به "سونامی اخراج به آمازون رسید، خداحافظی با 10 هزار کارمند!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سونامی اخراج به آمازون رسید، خداحافظی با 10 هزار کارمند!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید