منصوریان: از عملکردم راضی نیستم، تراکتور قطعاً در کورس قهرمانی خواهد بود

به گزارش اخذ ویزا، گروه استان ها - سرمربی تیم فوتبال تراکتور گفت: از عملکرد خودم رضایت ندارم، چرا که بچه ها جان فشانی کردند و زحمت کشیدند.

منصوریان: از عملکردم راضی نیستم، تراکتور قطعاً در کورس قهرمانی خواهد بود

به گزارش خبرنگاران از تبریز، علیرضا منصوریان، سرمربی تیم فوتبال تراکتور در نشست خبری پس از ملاقات با سپاهان که با شکست یک بر صفر تیمش همراه بود، گفت: به تیم سپاهان تبریک می گویم که به خواسته و 3 امتیاز مورد نظرش رسید.

وی اضافه نمود: ما بازی را خیلی خوب شروع کردیم و مدنظرمان بود که از کار تاکتیکی کرنر و ضربات کاشته خیلی سریع به گل برسیم. در موقعیت گل هم قرار گرفتیم اما نتوانستیم توپ های مان را به گل تبدیل کنیم.

سرمربی تراکتور ادامه داد: بعد از 15 دقیقه اول باز هم موقعیت های خوبی روی ضربات ایستگاهی و کاشته به دست آوردیم که به نتیجه دلخواه نرسیدیم.

منصوریان با اشاره به عملکرد تیمش در نیمه نخست اعلام نمود: در مجموع در نیمه نخست بعد از آن ضربه سپاهان، این تیم نسبت به ما فزونی داشت و به نظرم در فرایند کنترل تیم ما خیلی تأثیرگذار بوده و بهتر از ما کار کردند اما در شروع نیمه دوم با توجه به اینکه بخشی از تیمی که امروز بازی می کرد، سال گذشته سابقه بازی با سیستم 4 دفاع و یک هافبک دفاعی را با من در ذوب آهن داشتند، سیستم مان را عوض نموده و مدیریت بازی را بر عهده گرفتیم. بازی را خیلی خوب کنترل می کردیم و بچه های مان خیلی خوب بازی کردند.

وی اضافه نمود: تک موقعیت هایی در نیمه دوم روی ارسال سعید مهری و میلاد فخرالدینی داشتیم. طبیعی بود که سپاهان برای حفظ گل زده عقب بنشیند و از گل خود دفاع کند. اواخر بازی هم یک توپ نمی دانم به دست بازیکن حریف خورد یا نه؟! اما فکر می کنم در دقیقه 90 یا 91 از زاویه ای که دیدم توپ به دست بازیکن حریف برخورد کرد و بچه هایمان هم اعتراض کردند.

سرمربی تیم فوتبال تراکتور با اشاره به مشکل تیمش در امر گلزنی گفت: در مجموع ما در اوایل و اواخر بازی همچنان در اتمام موقعیت دچار مشکل هستیم و مسیری جز زحمت، زحمت، زحمت و کوشش و کوشش نداریم تا بتوانیم این مشکل را برطرف کنیم.

منصوریان ادامه داد: در مجموع نسبت به دو بازی گذشته آن قدر که بچه های ما خیلی خوب کار کردند رضایت کمتری دارم. در وهله اول از عمکرد خودم رضایت ندارم چرا که بچه ها جان فشانی می نمایند و زحمت می کشند. از مجموعه خودمان انتظار بیشتری داشتم اول هم از خودم. حریف در نیمه دوم و عقب زمین خودش خیلی خوب کار کرد.

وی در مورد حضور مربیان بومی در کادر فنی تراکتور اعلام نمود: ما زیاد در این مباحث نیستیم که مربی بومی یا غیربومی باشد. همه ایران سرای کسی است که به خاک وطنش علاقه مند است و به آن احترام می گذارد. مربی که سال گذشته در کنار آقای الهامی حضور داشت و فکر می کنم با توجه به سابقه اش از فوتبال تبریز شناخت دارد و بهترین نفری است که ما می توانستیم در کادر فنی مان داشته باشیم. آقای علی مرادی با همه مربی ها کار نموده و تجربیات و فلسفه تیم ها را به ما گفته است. بحث خودخواهی نداریم و اعتقاد دارم که هر آدمی بتواند در تبریز به گروه فنی ما یاری کند، قدمش روی چشم ما است.

سرمربی تیم فوتبال تراکتور اضافه نمود: به آقای آذرنیا که عظیم تر ما است، مخصوص گفته ایم که اگر می بینند در بعضی حوزه ها کمبود داریم، به ما تذکر بدهند. اگر هم صلاح می دانند کسی به کادر فنی اضافه گردد، بگویند. روی این مسئله حساسیت و دغدغه ای نداریم که همه اعضای کادر فنی از تهران، اصفهان، مشهد یا تبریز باشند. دغدغه اول و آخر ما حفظ شان و اعتبار طرفدار و باشگاه مان است.

منصوریان در مورد تغییر تاکتیک تیمش گفت: ما در نیمه دوم این بازی با 4 دفاع و یک هافبک دفاعی بازی کردیم اما لایه های دفاعی تیم حریف خیلی بسته بود. قبل از بازی هم گفته بودم که از نظر فیزیکی در این بازی به فرم ایده آل می رسیم. فرم ایده آل از نظر من این است که بتوانیم از تک موقعیت هایمان به خوبی استفاده کنیم.

وی ادامه داد: خیلی از مسابقات سال جاری دیگر مثل قبل نیست که پرشورها بتوانند 2 گل را به 3 گل یا 3 گل را به 4 گل تبدیل نمایند. چون فشار جمعیتی وجود ندارد. بیشتر تیم ها با یک گل، یک ضربه کاشته و پنالتی به نتیجه ایده آل می رسند. ما باید خیلی سریع به گل برسیم چون همان طور که گفتم، سال جاری مثل سال های پیش نیست و بیشتر بازی ها تک گل هستند. وقتی تیمی به گل می رسد، به سختی می توانید آن را از لاک دفاعی خارج کنید.

سرمربی تیم فوتبال تراکتور با اشاره به تأثیر کرونا در فضای فوتبال و مسابقات گفت: در مجموع، در دوران کرونا فضای فوتبال ما به این نحو است که انگار بازی محبت آمیز سطح بالا برگزار می کنیم چرا که بدون طرفدار و تماشاگر هستیم. انگار یک بازی مدرن محبت آمیز انجام می دهیم، بنابراین باید خیلی مواظب باشیم چون وقتی گل می خوریم، حریفان به خاطر نبود فشار طرفدار، می تواند به راحتی از فشارهای روحی و روانی فرار کند.

منصوریان اضافه نمود: بازی ما با سپاهان، یک بازی بسیار فشرده و نزدیک است چرا که دو تیم هم سطح و مدعی هستند. ما متأسفانه در هفته گذشته دو بازیکن را به دلیل کرونا و دو بازیکن را به دلیل مصدومیت در زمین چمن مصنوعی از دست دادیم. ما در خط دفاعی تیکدری و خانزاده را از دست دادیم. نفرات جایگزین هم بسیار خوب بودند اما زمان می خواهد تا به ریتم و آهنگ نفرات قبلی برسند. سعید مهری هم دیشب و بعد از منفی شدن تست به اردوی تیم اضافه شد.

وی با اشاره به تأثیر بازی سپاهان در برنامه های هجومی تراکتور گفت: خیلی از زمان ها می بینید در یک بازی که می تواند برای شما ایده آل باشد، با نحوه بازی حریف، سیستم شما به هم بریزد. امروز سپاهان شکل حمله ما را به هم زد. در خیلی از بازی ها نمی توانید به ایده آل خودتان برسید اما با توجه به اینکه بازیکنان مباحث تاکتیکی را به خوبی انجام می دادند و سپاهان هم جانانه از گل زده اش دفاع می کرد، توپ و میدان خیلی از زمان های بازی در دست ما بود.

سرمربی تیم فوتبال تراکتور در پاسخ به اینکه تیمش در امر گلزنی مشکل دارد، اعلام نمود: نمی توانیم بگوییم که مشکل ما نبود یک مهاجم شش دانگ است، بلکه تمام کردن موقعیت مهم است. خیلی از زمان ها حتماً نباید مهاجم گل بزند، بلکه هافبک ها کار را تمام می نمایند. ما دچار مشکل کمبود مهاجم شش دانگ نیستیم بلکه دچار مشکل در اتمام موقعیت هستیم.

منصوریان اضافه نمود: در خیلی از فرصت هایی که ما به دست می آوریم، مهاجمان برای هافبک ها موقعیت سازی می نمایند. اما فرقی ندارد، اگر خط هافبک یا مهاجم توپ را به گل تبدیل نکند، در هر حال مشکل گلزنی به اسم مهاجمان نوشته می گردد اما نمی توانیم تمام مسائل را از مهاجمان ببینیم.

وی ادامه داد: در تیم ما عباس زاده رفته رفته به فرم بدنی ایده آل و آمادگی لازم می رسد. اسدی هم امروز برای نخستین بار به زمین رفت چرا که در تمرینات فوق العاده بود و هم یک شوک برای حمزاوی بود تا بداند رقیب دارد. ما می توانیم به شرط آماده بودن عباس زاده از زوج او و حمزاوی در خط حمله استفاده کنیم. اما باز هم نمی توانیم بگوییم که حتماً باید مهاجمان ما باید گل بزنند.

سرمربی تیم فوتبال تراکتور اعلام نمود: فوتبال امروز جهان شناور است، برای همین هم هافبک ها بیشترین گل را می زنند. با این حال در تمام نمایندگی دچار مشکل هستیم و منکر این موضوع نیستم. در بیشتر تیم هایی که حضور داشتم، فوتبال یک ضرب، دو ضرب بازی نموده و فوتبال مالکانه بسیار علاقه دارم.

منصوریان با اشاره به نتایج نامناسب تیم هایش در هفته های اول گفت: در دوران مربیگری ام نکته ای وجود دارد. هفتمین سال است که لیگ را شروع می کنیم و در هر 7 سال در 3-4 هفته اول دچار مشکل می شویم. چه با استقلال، چه با نفت و ذوب آهن که در اوایل تا به فرم ایده آل برسیم موقعیت سوزی داریم و وقتی فرم و ریتم لازم را به دست می آوریم، به بردهای متوالی دست پیدا نموده و به اوج می رسیم. سال جاری هم خیلی کوشش کردم با اساتید و مشاوران عظیمی که یاریم می نمایند و باعث شدند امروز به عنوان مربی روبه روی شما بنشینم، پیش از فصل جلسات مختلفی برگزار کردیم تا این مشکل را برطرف کنیم. این عیبی است که متأسفانه چند سال است که با من همراه بوده است.

وی با اشاره به انتظارات طرفداران تیمش اظهار کرد: امروز شرمسار طرفداران تراکتور شدیم. اگر فضای کرونا نباشد، واقعاً در بخشی بیشتر از بازیکنان به یار دوازدهم نیاز داریم. استادیوم به این عظیمی خالیِ خالی است و انگار بازی محبت آمیز سنگین انجام می دهیم. قبل از اینکه سرمربی ذوب آهن شوم، این تیم در استادیوم یادگار امام (ره) 4 گل از تراکتور خورد در حالی که در نیمه اول یک بر صفر پیش بود. فقط و فقط فشار جمعیت تیم ذوب آهن را به عقب برد چرا که تماشاگران در نیمه دوم مدام تراکتور را تشویق می کردند. ما این فشار را نداریم. از خدا می خواهم واکسن این ویروس هر چه سریع تر به کشورمان برسد و طرفداران را روی سکوها ببینیم.

سرمربی تیم فوتبال تراکتور ادامه داد: بعد از گل خوردن برای چند دقیقه تیممان به هم ریخت. توقعی برای خودمان قائل هستیم که این امروز انجام نشد و شرمسار طرفداران خوبمان شدیم. وقتی تیمم شکست می خورد، شبهای خیلی بدی را می گذرانم و هم در تمرین روی این مسئله خیلی فکر می کنم. امیدوارم در هفته آینده از این خط سیر چند هفته اول عبور کنیم و هم اولین 3 امتیاز را برای تیم مان به دست بیاوریم.

منصوریان در مورد اینکه تیمش در کورس قهرمانی خواهد بود یا خیر اعلام نمود: قطعاً در کورس قهرمانی هستیم. هفته های اول بهترین موقعیت برای جمع کردن امتیاز است اما زمانی که در تیم هایم استارت زدیم شرایط بدی در هفته های اول داشتیم با این حال خودمان را به سرمنزل مقصود می رسانیم چون دستمان خیلی پر است.

وی ادامه داد: نکته ای که تیم ما دارد و بیشتر از کار تاکتیکی به این مسئله امیدوارم هستم و علاقه دارم، این است که تیم مان مثل یک خانواده است و جدا از اینکه کار تمرینی انجام می دهیم، مثل یک خانواده پشت سر هم هستیم. به خصوص کاپیتان ها و عظیم ترهای تیم شکل رختکن و تمرینات را خیلی خوب درست نموده اند. قطعاً به طرفداران می گوییم که به راحتی در کورس قهرمانی خواهیم بود و نگران هیچ چیز نباشند.

سرمربی تیم فوتبال تراکتور در سرانجام گفت: قطعا از خودم راضی نیستم اما از بازیکنان راضی هستم چون من راهنمایی این کشتی را بر عهده دارم و از باخت راضی نیستم. درست است که طرفداران در استادیوم نیستند اما هر کس که می تواند به زبان ترکی صحبت کند، می تواند از ما طلبکار باشد. امروز جوانان خوبمان را به من و اشتباه سرمربی شان ببخشند. قول می دهیم با توان وجود از پرچم تیم مان دفاع کنیم.

116، ف

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 9 دی 1399 بروزرسانی: 9 دی 1399 گردآورنده: visaro.ir شناسه مطلب: 1353

به "منصوریان: از عملکردم راضی نیستم، تراکتور قطعاً در کورس قهرمانی خواهد بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "منصوریان: از عملکردم راضی نیستم، تراکتور قطعاً در کورس قهرمانی خواهد بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید