خبرنگاران جابجایی بیش از پنج میلیون مرسوله توسط پست آذربایجان شرقی

به گزارش اخذ ویزا، تبریز - خبرنگاران - مدیرکل پست آذربایجان شرقی با اشاره به کسب رتبه اول کشوری در توزیع پیروز، گفت: در 6 ماهه امسال پنج میلیون و 200 هزار مرسوله توسط پست استان جابجا شده است.

خبرنگاران جابجایی بیش از پنج میلیون مرسوله توسط پست آذربایجان شرقی

محمد پوربزرگ روز چهارشنبه به مناسبت روز جهانی پست در گفت و گو با خبرنگاران مرکز تبریز با اشاره به کسب رتبه برتر در شاخص کیفیت از جمله توزیع به موقع، اظهار کرد: سال گذشته در بین هشت استان بزرگ، رتبه اول شاخص درآمد را کسب کردیم،

وی رسالت اصلی پست را توزیع به موقع و باکیفیت مروسوله ها مطرح نمود و گفت: به منظور توزیع به موقع و حداکثری، با تشکیل تیم های نظارتی و آموزش افراد، می خواهیم انتظار به حق مردم را برآورده کنیم.

مدیرکل پست آذربایجان شرقی همچنین از کسب رتبه اول توزیع پیروز با 96.5 درصد در 6 ماهه سال جاری خبر داد و اضافه کرد: با استفاده از فناوری روز، نامه رسان ها مجهز به سیستم رهیاب شده اند و مرسوله ها از زمان توزیع نامه تا تحویل در درب منازل قابل رهگیری است.

پوربزرگ با اشاره به شیوع کرونا و تاثیر آن بر کسادی کسب و کارها، گفت: با توجه به شیوع کرونا و افزایش خریدهای اینترنتی، حتی یک روز هم تعطیلی نداشتیم، بلکه در ایام تعطیل هم تمام مرسولات توزیع شده است.

وی با تاکید بر ضرورت تغییر نگرش از سنتی به نوین و گسترش تجارت الکترونیک گفت: مردم از خدمات درگاه ای بازار (فروشگاه اینترنتی) به صورت رایگان استفاده کنند.

مدیرکل پست آذربایجان شرقی توسعه الکترونیک را جزو اهداف پست مطرح نمود و گفت: به همین منظور طرح ستاپ (سکوی تجارت الکترونیک پست) ایجاد شده است که استارتاپ ها می توانند با استفاده از این طرح گستره بازارشان را تا روستاها ببرند.

وی عدم دسترسی به بازارهای بزرگ و توزیع نامناسب را یکی از مسائل تولید در روستاها و نیز توسط محصولات تولیدی زنان سرپرست خانوار دانست و اضافه کرد: شرکت پست آماده فروش و توزیع کالا و محصولات به سراسر کشور و نیز دریافت پول کالا به صورت آنلاین است.

مدیرکل شرکت پست آذربایجان شرقی با اشاره به ایجاد 806 دفتر آی سی تی و 90 کنندگی پستی در روستاهای استان، خدمات دهی به روستاییان را جزو برنامه های سال جاری برشمرد و گفت: آماده عقد قرارداد با روستاییان به منظور انجام خدمات نیابتی هستیم و به نیابت از روستاییان می توانیم محصولات بومی و استراتژیک آنها را در سراسر کشور به فروش برسانیم .

پوربزرگ از ایجاد هاب پنجم پستی شمال غرب به مرکزیت تبریز خبر دا د و گفت: پیش از این تهران تنها قطب پستی کشور بود و مراسلات ابتدا به آنجا ارسال و از آنجا به سراسر کشور توریع می شد، اما در راستای تمرکززدایی، تبریز قطب پستی شمال غرب برای استان های آذربایجان شرقی، غربی و اردبیل مشخص شد.

وی تسریع در ارسال مرسوله،بهبود کیفیت و دقت و امنیت را از جمله مزایای این طرح اعلام کرد و گفت: با اجرای این طرح مرسولات ما به استان های اصفهان، همدان، خراسان رضوی، خراسان شمالی و جنوبی و اردبیل به طور مستقیم از تبریز انجام می شود و همچنین از مزایای این طرح اشتغالزایی برای 150 نفر،می باشد.

پوربزرگ با بیان اینکه تحریم ها هیچ تاثیری بر مبادلات پستی ما نداشته است، گفت: ما با 192 کشور مبادله پستی هوایی داریم.

وی با بیان اینکه ایران مبتکر پست است و قدمت آن به سه هزار سال می رسد، بر گسترش استفاده از فرهنگ پست توسط مردم تاکید کرد و گفت: در کشورهای پیشرفته حتی غذای گرم را نیز با پست ارسال می کنند اما در کشور ما پست هنوز جایگاه واقعی خود را پیدا نکرده است.

منبع: ایرنا
انتشار: 13 آذر 1399 بروزرسانی: 13 آذر 1399 گردآورنده: visaro.ir شناسه مطلب: 1298

به "خبرنگاران جابجایی بیش از پنج میلیون مرسوله توسط پست آذربایجان شرقی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران جابجایی بیش از پنج میلیون مرسوله توسط پست آذربایجان شرقی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید