مهمترین نکات خرید آهن آلات به صرفه در بازار ایران

به گزارش اخذ ویزا، نکات خرید آهن آلات موضوعی است که تمام صنعتگران، جوشکاران و تمام افرادی که به نحوی با این ابزارآلات در ارتباط هستند باید به آن توجه داشته باشند.

مهمترین نکات خرید آهن آلات به صرفه در بازار ایران

این افراد برای اینکه بتوانند کار خود را ادامه دهند و برترین بهره وری را از کار و صنعت خود داشته باشند، باید نکات مهمی که به نفع آنهاست را مورد آنالیز قرار دهند. علاوه بر این، در ساخت بنا، مجتمع های تجاری بزرگ و کوچک و تمام ساختمان هایی که با آهن در ارتباط هستند از این ابزار پرکاربرد نهایت استفاده را می نمایند.

حتی اگر افراد بخواهند یک کار محدودتر و با حجم کم نیز انجام دهند که محکم و مقاوم باشد باید نکات خرید آهن آلات را مورد توجه قرار دهند. به عنوان مثال، اگر یک فرد بخواهد برای نظم دهی به اتاق کار خود از قفسه بندی های مختلف استفاده کند احتیاج به این ابزار ها ضرورت پیدا می نماید.

علاوه بر آهن احتیاج به میلگرد، ورق آلومینیوم، سیم، ناودانی، لوله، ورق های فولادی و تمام ابزار آلاتی است که به نوعی به عنوان آهن آلات شناخته می شوند نیز، لازم و دارای اهمیت است. این مقاله بعنوان راهنمای خرید آهن آلات، اطلاعات مهمی به مخاطبان عزیز ارائه دهد.

نکاتی که باید در خرید آهن آلات به آن توجه کرد

یکی از نکات خرید آهن آلات که باید به آن توجه کنید، مقدار و ابعاد آن است. هر کدام از مقدار های متفاوت آهن آلات کاربرد های تعیینی دارند. به بیان ساده تر، تیرآهن، میلگرد و چند نمونه دیگر هستند که هر یک، کاربرد مجزایی دارند. پس باید تمام این ها را بشناسید.

تنها در این صورت است که یک خرید کاربردی خواهید داشت. بسیاری از این آهن آلات علاوه بر صنعت ساختمان در موارد دیگر هم کاربرد دارند. به عنوان مثال، شمش به تنهایی در ساختمان سازی کاربرد ندارد و یک ماده اولیه است که با فراوری های مختلف روی آن به تیر اهن، نبشی و مواردی مانند این ها تبدیل می گردد.

نکات خرید آهن آلات در ارتباط با کاربرد آن ها از لحاظ شکل ظاهری نیز مورد توجه است. به عنوان مثال، آهن آلات دارای پوشش شامل لوله های گالوانیزه، ورق آلومینیوم و ورق رنگی هستند که به منظور دوام آهن در مقابل خوردگی مورد توجه قرار می گیرند.

مسلما، این نوع آهن آلات نسبت به نوع بدون پوشش آن، قیمت بیشتری به خود اختصاص می دهد. تا اینجا متوجه شدیم که مهمترین نکات خرید آهن توجه به تعیینات و جزئیات محصول است. تنها در این صورت است که مقایسه ای مطلوب انجام می دهیم و با توجه به کارایی و قیمت آن ها یک مورد مناسب را خریداری می کنیم.

نکات خرید آهن آلات ضروری مانند میلگرد

بعنوان راهنمای خرید آهن آلات، همان طور که مطالعه کردید، میلگرد نیز یکی از آهن آلات پرکاربرد در صنعت ساختمان است که به عنوان یک سازه ضروری و مهم به شمار می رود. پس دقت بالا در هنگام خرید آن و دانستن ویژگی های مختلف میلگرد، اهمیت بالایی دارد.

وزن و کیفیت میلگرد مهمترین مواردی هستند که باید مورد آنالیز قرار گیرند. شناخته شده ترین نوع میلگرد ها a2 و a3 هستند. از میلگرد a2 در ساختمان هایی که بحث استحکام مطرح نیست و ارتفاع ساختمان نیز، کم است نهایت استفاده را می برند. تنوع بالایی که در میلگرد های a2 وجود دارد باعث شده است تا محبوبیت بالایی داشته باشند.

البته انتخاب این موارد نیز بر عهده مهندس ساختمان است که تشخیص می دهد آیا این مورد برای بنای شما مناسب است یا خیر؟ مقدار و سایز میلگرد ها حداقل 6 و حداکثر 60 میلی متر است. همان طور که در ابتدای پاراگراف مطالعه کردید، توجه وزن میلگرد یکی از مهمترین نکات خرید آهن آلات است که باید طبق جدول وزنی مورد توجه قرار گیرد.

زنگ نزده بودن میلگرد و مشاهده برند کارخانه فراوری نماینده آن میلگرد نیز، مهمترین نکاتی است که باید در هنگام خرید به آن توجه داشته باشید. برای اینکه بتوانید مطعمن ترین مراکز را برای خرید انواع میلگرد های خود اعم از میلگرد آج دار، میلگرد آلومینیوم، میلگرد استیل، بستر و چهارپهلو را خریداری نمایید بهتر است با کارشناسان موجود در مجموعه آهن رسان در ارتباط باشید. تامین نمایندگان محصولات موجود در این مجموعه از کارخانجات معتبری مانند ذوب آهن اصفهان، نیشابور، میانه، ابهر، راد همدان و ظفر بناب هستند.

راهنمای انتخاب آهن آلات مهم، چون تیرآهن

تیرآهن هم کاربرد و اهمیتی مانند انواع دیگر آهن آلات دارد و باید نکات خرید آهن آلات مورد توجه قرار گیرد. این محصول همان طور که از نامش پیداست نقش تیر و ستون را در ساختمان به عهده دارد.

کیفیت بالای آن با توجه به تحمل باری که باید داشته باشد مهم است. تیر های شناخته شده IPB، IPE و INP هستند که هر کدام کاربرد متفاوتی از دیگری دارند. نوع IPE به منظور ساخت ستون و خرپا مورد استفاده قرار می گیرد. نوع IPB نیز در ساخت ستون بیشترین استفاده را دارد و تیرآهن INP به منظور ساخت سد، برج و پل استفاده می گردد.

کارخانه ذوب آهن اصفهان، کرمانشاه، تبریز و چند کارخانه مهم و شناخته شده دیگر نیز هستند که در حال فعالیت در این حوزه می باشند. اگر تیر آهن، با استاندارد های در نظر گرفته شده برای آن سازگاری داشته باشد، مسلما قیمت بالایی نسبت به تیر های دیگر دارد.

کارخانه ذوب آهن اصفهان یکی از کارخانه معتبر و دارای اصالت در این زمینه است که با استاندارد های تعیین شده برای انواع آهن آلات تطابق و هماهنگی دارد. این نوع آهن آلات در مقدار های حداقل 12 و حداکثر 30 فراوری می شوند. شاخه های 12 متری برای آن ها مورد توجه قرار می گیرد.

وزن تیر آهن نیز مانند میلگرد، به وسیله جدول مرتبط به آن به دست می آید. پس یکی از نکات خرید آهن آلات توجه به وزن و جدول وزنی است. وزن یک تیر اهن ارتباط مستقیمی با مقدار آن دارد. این محصول به طور شاخه ای به فروش می رسد.

اگر قصد دارید اطلاعاتی در این زمینه به دست آورید، بهتر است با کارشناسان مجموعه ahanresan.ir در ارتباط باشید. انواع تیر های با کیفیت که از کارخانه های معتبر مانند ذوب اصفهان خریداری شده اند در این مجموعه وجود دارند.

علاوه بر این، مشاوران شرکت آهن رسان نیز آماده پاسخگوئی به تمام سوالات و ابهامات شما در مورد خرید آهن آلات مختلف هستند. تنها یک تماس کافی است تا بتوانید به خیل عظیمی از اطلاعات و آگاهی در این زمینه دست یابید.

توجه به قیمت

اگر شما به تعیینات محصول آگاهی داشته باشید خرید مطلوب و رضایت بخشی خواهید داشت. در این موضوع نیز، اگر به نکات خرید آهن آلات با دقت توجه کنید، احتیاجهای تان در این خصوص رفع خواهد شد.

یک نکته مهم در این ارتباط، قیمت آهن آلات است که با توجه به نوسانات مختلف در بازار، متوجه تغییراتی می گردد. البته کارخانه های بزرگ مانند ذوب آهن اصفهان نیز، دخالت مستقیم در کاهش و افزایش قیمت انواع آهن آلات دارند. علاوه بر این، قیمت بعضی محصولات آهنی مرتبط با قیمت ماده اولیه آن است.

برترین کار این است که کارخانجات و عرضه نمایندگان آهن آلات را بشناسید و به وسیله تماس با نمایندگان فروش فعال در این زمینه قیمت های حقیقی و معتبر را به دست آورید. برای اطلاع از این امر می توانید از مجموعه های معتبر قیمت لحظه ای آهن آلات را دریافت کنید.

یکی از مجموعه های فعال در این زمینه، شرکت آهن رسان است که به عنوان یک مجموعه تامین سریع مقاطع آهنی و فولادی شناخته شده است. سابقه 30 ساله این شرکت گواه بر تجربه بالا و وجود کیفیت برتر محصولات است که توانسته تا این زمان پابرجا باشد.

منبع: فرارو
انتشار: 7 مهر 1401 بروزرسانی: 7 مهر 1401 گردآورنده: visaro.ir شناسه مطلب: 2333

به "مهمترین نکات خرید آهن آلات به صرفه در بازار ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مهمترین نکات خرید آهن آلات به صرفه در بازار ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید