پس از این هیچ انتقال آبی از کارون صورت نخواهد گرفت

به گزارش اخذ ویزا، احمد سیاحی پیش از ظهر امروز چهارشنبه در همایش آنالیز مسائل شهرسازی خوزستان با اشاره به موضوع انتقال آب کارون عنوان نمود: بر اساس برنامه ریزی های اجرا شده و مصوبات شورای آب، از این پس هیچ گونه انتقال آبی از سرشاخه های کارون انجام نخواهد گرفت. انتقال آب شرب نیز در شرایط خاص امکان پذیر است.

پس از این هیچ انتقال آبی از کارون صورت نخواهد گرفت

وی اضافه کرد: در صورتی چنین برنامه هایی زودتر انجام می گرفت در این زمان رودخانه کارون متحمل خسارت فراوان نمی شد.

سیاحی توضیح داد: در این زمان، مطالعات ویژه موسسه آب دانشگاه تهران در مورد سد گتوند انجام گرفته است ولی هنوز راه چاره نهایی در این خصوص ارائه نشده است. در اسفند ماه امسال یک پنل تخصصی به منظور حل مشکل شوری آب این سد با حضور متخصصان از کشورهای ایتالیا و کانادا برگزار خواهد شد.

معاون عمرانی استانداری خوزستان گفت: الزامات استان در مورد راه چاره نهایی سد گتوند این است که اجازه ندهیم شوری آب به مناطق پائین دست برود و هر راه چاره ارائه شده نیز باید مجوزهای لازم زیست محیطی را در اختیار داشته باشد.

وی مطرح کرد: به منظور ارتقای کیفیت آب رودخانه کارون، هشت هزار و 700 میلیارد تومان اعتبار در راستای انتقال آب زه کش ها به پائین دست این رودخانه و چهار هزار و 300 میلیارد تومان نیز برای حل مشکل فاضلاب شهری و روستایی با موضوع شهرهای ساحلی تخصیص یافته است.

سیاحی با بیان اینکه برای حل مسئله ریزگردها هنوز هم دغدغه داریم، گفت: هفته گذشته پدیده گرد و غبار با غلطت 21 برابر حد مجاز در شهر اهواز رخ داد. متاسفانه در این زمینه تنها 10 درصد اعتبارات تخصیص یافته محقق شد.

معاون عمرانی استانداری خوزستان اضافه کرد: بر اساس برنامه ریزی های اجرا شده طرح مالچ پاشی در مناطقی که منبع داخلی این پدیده محسوب می گردد در حال اجرا دریافت است.

وی گفت: وضعیت آسفالت خوزستان بسیار نگران کننده است. در بعضی مناطق بر روی مانع ترافیکی پلاستیکی و نخاله های ساختمانی آسفالت انجام می گیرد، این مسئله جای تاسف دارد.

سیاحی همچنین با اشاره انتخابات پیش رو مطرح کرد: هیچ کدام از شهرداران حق استفاده از اموال و املاک دولتی را به منظور حمایت از یک کاندید خاص را ندارند.

معاون عمرانی استانداری خوزستان با بیان اینکه معین حریم شهرها یکی از مسائل اساسی در استان محسوب می گردد، گفت: این مسئله تنها به دلیل مسائل ایجاد شده در بحث ارزش اضافه کرده برای مسئولان حائز اهمیت است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 25 آبان 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: visaro.ir شناسه مطلب: 483

به "پس از این هیچ انتقال آبی از کارون صورت نخواهد گرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پس از این هیچ انتقال آبی از کارون صورت نخواهد گرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید