پنجره جابجایی فوتبال اروپا بسته شد، امباپه در پاریس ماند؛ گریزمان به اتلتیکومادرید بازگشت

به گزارش اخذ ویزا، پنجره تابستانی جابجایی فوتبال اروپا در حالی با جابجایی چندین بازیکن از جمله بازگشت گریزمان به اتلتیکومادرید بسته شد که کار انتقال امباپه به رئال مادرید به پایان نرسید.

پنجره جابجایی فوتبال اروپا بسته شد، امباپه در پاریس ماند؛ گریزمان به اتلتیکومادرید بازگشت

با ما همراه باشید و با تور فرانسه از کشور عشاق دیدن کنید و در شهرهای پاریس، مارسی بگردیم و برج ایفل ، موزه لوور و دیگر جذابیت های این شهر زیبا را ببینیم

به گزارش خبرنگاران، بازار جابجایی فوتبال اروپا، بامداد امروز (چهارشنبه) بسته شد و همانند سال های گذشته جابجایی زیادی در روز آخر به ثبت رسید. در این بین علاقه مندان فوتبال چشم انتظار بودند تا ببیند که آیا بمب ساعات آخر پنجره یعنی انتقال کیلیان امباپه از پاری سن ژرمن به رئال مادرید خواهد ترکید یا نه اما در نهایت و با وجود اینکه رئال مادرید پیشنهادش را برای بار سوم افزایش داد، این اتفاق رخ نداد و مهاجم جوان فرانسوی در پاریس ماند.

در ادامه مهمترین اتفاقات ساعات سرانجامی روز آخر بازار جابجایی فوتبال اروپا در تابستان سال 2021 را می خوانید:

دنیل جیمز در لیدز

باشگاه منچستریونایتد اعلام نمود که هافبک تهاجمی ولزی خود دنیل جیمز را به تیم لیدزیونایتد فروخته است. رقم قرارداد این بازیکن 23 ساله که دو سال پیش به شیاطین سرخ پیوست، 25 میلیون پوند و مدت آن 5 ساله است. لیدز دو سال پیش هم قصد خرید جیمز از سوانزی را داشت که در رقابت با من یونایتد مغلوب گردید.

چلسی مدافعش را به ونتزیا داد

باشگاه چلسی مدافع ولزی خود ایتان امپادو را به صورت قرضی به تیم ونتزیای ایتالیا فرستاد. چلسی قبل از این جابجایی قرارداد بازیکن 20 ساله اش را برای سه سال دیگر تمدید کرد. او پیش از این هم به صورت قرضی برای تیم های شفیلدیونایتد و لایپزیگ بازی نموده بود.

هافبک فولام راهی ناپولی شد

آندره فرانک زامبو آنگیسا، هافبک کامرونی تیم فوتبال فولام به صورت قرضی و برای یک فصل راهی ناپولی شد. قرارداد این بازیکن 25 ساله دارای بند خرید اختیاری به مبلغ 15 میلیون یورو است. فولام سال 2018 آنگیسا را در ازای 25 میلیون یورو از تیم مارسی خریده بود. ناپولی آنگیسا را برای پر کردن جای هافبک مصدومش دیه گو دمه جذب نموده است.

میلان بازیکن کروتونه را قرض گرفت

جونیو مسیاس هافبک هجومی تیم فوتبال کروتونه قرارداد قرضی اش با تیم فوتبال میلان را امضا کرد. این بازیکن برزیلی 30 ساله، در ازای 2.6 میلیون یورو برای یک فصل راهی سن سیرو می شود اما میلانی ها می توانند با پرداخت 5.4 میلیون یوروی دیگر او را به صورت قطعی از کروتونه بخرند. مسیاس در میلان پیراهن شماره 30 را به تن خواهد نمود.

دفاع راست بارسلونا به تاتنهام پیوست

باشگاه بارسلونا امرسون رویال دفاع راست برزیلی خودش را در ازای 25 میلیون یورو به تاتنهام فروخت. قرارداد این بازیکن که بارسلونا او را در ازای 9 میلیون یورو در ماه ژوئن امسال از بتیس خرید، 5 ساله است. امرسون رویال چند روز قبل پیشنهاد تاتنهامی ها را رد نموده بود اما باشگاه بارسلونا در نهایت توانست این بازیکن را برای رفتن به لیگ برتر انگلیس متقاعد کند، ضمن اینکه او برای حضور در ترکیب اصلی کاتالان ها رقبای سرسختی مانند سرجینو دست، مینگسا و سرخی روبرتو داشت.

هافبک جوان بارسلونا از لایپزیگ سر در آورد

باشگاه بارسلونا پس از ناکامی در جلب نظر ایلایکس موریبا جهت عقد قرارداد تازه، این بازیکن 18 ساله را در ازای 16 میلیون یورو به تیم لایپزیگ فروخت. علاوه بر این رقم، بارسلونا 10 درصد از رقم انتقال بعدی این بازیکن گینه ای هم بهره مند خواهد شد. او با لایپزیگ قراردادی 4 ساله بسته است که امکان تمدید آن برای سال پنجم وجود دارد.

لیورپول مدافع میانی 20 ساله اش را به سوانزی قرض داد

باشگاه لیورپول ریس ویلیامز مدافع میانی انگلیسی خود را به صورت قرضی و برای یک فصل به تیم سوانزی فرستاد تا در این تیم فرصت بازی و کسب تجربه داشته باشد. در همین حال قرمزپوشان مرسی ساید قراردادشان را با این بازیکن 20 ساله را برای 5 سال تمدید کردند. او که سال 2019 از تیم آموزشگاه باشگاه لیورپول به تیم اصلی باشگاه راه پیدا کرد، در فصل 20-2019 هم به یکی دیگر از تیم های دسته پنجم فوتبال انگلیس قرض داده شده بود.

میلان هافبک طراح بوردو را خرید و به خودش قرض داد

باشگاه میلان یاسین آدلی هافبک بازیساز 21 ساله تیم فوتبال بوردو را با قراردادی 5 ساله به ارزش 10 میلیون یورو با احتساب پاداش ها به خدمت گرفت اما به این بازیکن اجازه داد که تا سرانجام فصل در تیم فعلی اش بماند و پس از آن به روسونری ملحق شود. آدلی که محصول آموزشگاه باشگاه پاری سن ژرمن است، سال 2019 با قراردادی 5.5 میلیون یورویی به بوردو پیوست.

پاری سن ژرمن دفاع چپ اسپورتینگ لیسبون را خرید

باشگاه پاری سن ژرمن روزهای پرمشغله اش در بازار جابجایی که با ثبت خریدهای بزرگی مانند لیونل مسی، سرخیو راموس و اشرف حکیمی همراه بود را با خرید نونو مندز، دفاع چپ 19 ساله تیم فوتبال اسپورتینگ لیسبون به سرانجام رساند. طبق گزارش اسکای اسپورت؛ انتقال مندز به پاری سن ژرمن به صورت قرضی و قرارداد او همراه با بند خرید با رقمی بین 40 تا 50 میلیون یورو است که البته این بند اختیاری است.

هکتور بیرین به بتیس پیوست

باشگاه رئال بتیس از عقد قرارداد با هکتور بیرین دفاع راست اسپانیایی تیم فوتبال آرسنال اطلاع داد. او برای یک فصل و به صورت قرضی توپچی ها را ترک می نماید تا به کشورش برشود. بتیس علاوه بر بیرین، ویلیان ژوزه مهاجم تیم رئال سوسیه داد را با قراردادی قرضی دارای بند خرید اجباری 8 میلیون یورویی به خدمت گرفت.

بال کروات ولفسبورگ به تورینو پیوست

باشگاه ولفسبورگ از انتقال بال کروات خود یوسیپ برکالو به تیم تورینوی ایتالیا اطلاع داد. این بازیکن 23 ساله برای یک فصل به صورت قرضی به تیم تورینو می رود. این قرارداد فاقد بند خرید قطعی است و بازیکن سابق دیناموزاگرب که سال 2016 به ولفسبورگ پیوست، در سرانجام فصل به جمع گرگ ها بازخواهد گشت.

والنسیا از ختافه مهاجم قرض گرفت

تیم فوتبال والنسیا در واپسین لحظات بازار جابجایی با باشگاه ختافه برای جذب مهاجم این تیم، هوگو دورو به توافق رسید. قرارداد انتقال دورو به مستایا یک ساله است اما والنسیا در صورت تمایل می تواند قرارداد او را قطعی کند. دوروی 21 ساله محصول آموزشگاه باشگاه ختافه است.

آرسنال دفاع راست ژاپنی بولونیا را خرید

باشگاه آرسنال در دقایق سرانجامی بازار جابجایی تاکه هیرو تومیاسو را از تیم بولونیای ایتالیا به خدمت گرفت. این بازیکن 22 ساله که گفته می شود رقم قراردادش 23 میلیون یورو است، برای پر کردن جای هکتور بیرین که راهی رئال بتیس شد به توپچی ها ملحق شده است.

اوریه از تاتنهام جدا شد

باشگاه تاتنهام از فسخ قرارداد دفاع راست ساحل عاجی خود سرژ اوریه طبق توافق دوجانبه و جدایی این بازیکن 28 ساله از سفیدپوشان لندن اطلاع داد. او که سال 2017 از پاری سن ژرمن به تاتنهام پیوست، حالا بازیکن آزاد است و می تواند به هر تیمی که خودش بخواهد ملحق شود. او در 110 بازی اش برای تاتنهام در تمام رقابت ها 8 گل به ثمر رساند.

رایووایکانو به جای ماریانو، گواردیولا را جذب کرد

باشگاه رایووایکانوی اسپانیا پس از ناکامی در جذب ماریانو دیاس مهاجم رئال مادرید، سراغ سرخی گواردیولا از تیم وایادولید رفت و او را برای یک فصل از این تیم قرض گرفت. قرارداد انتقال گواردیولا به رایووایکانو فاقد بند خرید قطعی است. پیشتر ماریانو دیاس مهاجم تیم فوتبال رئال مادرید با رد پیشنهاد حضور قرضی در تیم رایو وایکانو ترجیح داد نیمکت نشین کهکشانی ها بماند. در حالی که پدر بازیکن 28 ساله و مدیربرنامه های او موافق این جابجایی بودند، خود او در آخرین لحظات بازار جابجایی تابستانی به پیشنهاد رایووایکانو نه گفت.

رُم دروازه بانش را به شفیلد یونایتد قرض داد

باشگاه رم از انتقال قرضی دروازه بان ذخیره اش روبین اولسن به تیم شفیلدیونایتد اطلاع داد. تیم دسته اولی انگلیس این گزینه را دارد که در صورت تمایل در سرانجام فصل قرارداد اولسن را قطعی کند کند. سنگربان 31 ساله تیم ملی سوئد سال 2018 با قراردادی 9 میلیون یورویی از تیم کپنهاگن به جالوروسی پیوست اما خیلی زود به علت عملکرد ضعیف در این تیم نیمکت نشین شد.

فالکائو هم به رایووایکانو پیوست

باشگاه رایووایکانوی اسپانیا دومین مهاجمش را هم در آخرین ساعات بازار جابجایی فوتبال اروپا خرید. این بازیکن رادامل فالکائو مهاجم کلمبیایی تیم گالاتاسرای است که قراردادش را با این تیم ترکیه ای فسخ کرد.

سائول نیگس به چلسی پیوست

با وجود به سرانجام رسیدن مهلت جابجایی، سائول نیگس رسماً و به اسم بازیکن قرضی با بند خرید اختیاری به چلسی پیوست. سازمان لیگ اسپانیا اعلام نمود که مدارک مربوط به جابجایی سائول به چلسی در مهلت قانونی به دست این سازمان رسیده است و بنابراین این جابجایی قانونی است. در همین حال فابریتزیو رومانو خبرنگار شبکه اسکای اسپورت ایتالیا هم اعلام نمود که انتقال سائول به چلسی قطعی شده است و در پی آن هم باشگاه لندنی این خبر را تأیید کرد. انتقال سائول به اتلتیکومادرید شرط بازگشت گریزمان از بارسلونا به اتلتیکومادرید بود که اکنون محقق شده است. بارسا با برگرداندن گریزمان به اتلتیکومادرید به درخواست سرمربی هلندی اش رونالد کومان به سراغ لوک دیونگ مهاجم هلندی تیم سویا رفت.

پاری سن ژرمن، سارابیا را به اسپورتینگ لیسبون قرض داد

باشگاه پاری سن ژرمن در آخرین دقیقه بازار جابجایی تابستانی با انتقال قرضی پابلو سارابیا به تیم اسپورتینگ لیسبون موافقت کرد. این قرارداد یک ساله و فاقد بند خرید است. این هافبک هجومی اسپانیایی و 29 ساله که به اسم بال راست هم بازی می نماید، سال 2019 از سویا به PSG پیوست.

گریزمان به اتلتیکومادرید بازگشت

سازمان لیگ اسپانیا (لالیگا) با درج اطلاعات مربوط به آنتوان گریزمان در سایت رسمی خود او را بازیکن اتلتیکومادرید معرفی کرد. به گزارش نشریه آ اس؛ این سازمان که پیش از این از دریافت مدارک لازم برای انتقال مهاجم فرانسوی بارسلونا به تیم سابقش به صورت قرضی یک ساله دارای بند خرید قطعی 40 میلیون یورویی اطلاع داده بود؛ در نهایت به صورت رسمی بازگشت گریزمان به اتلتیکومادرید را تأیید کرد.

در این بین باشگاه اتلتیکومادرید با انتشار یک پیغام به گریزمان خوشامد گفت. به این ترتیب گریزمان حداقل برای یک فصل به تیمی برمی شود که سال 2019 از آن جدا شد تا به بارسلونا ملحق شود.

دی یونگ بارسایی شد

با تائید فابریتزیو رومانو، خبرنگار اسکای؛ در پی بازگشت گریزمان به اتلتیکومادرید، بارسلونا به درخواست سرمربی هلندی اش رونالد کومان هموطن او لوک دیونگ، مهاجم تیم سویا را به خدمت گرفت. قرارداد دی یونگ یک ساله و به صورت قرضی است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 11 شهریور 1400 بروزرسانی: 11 شهریور 1400 گردآورنده: visaro.ir شناسه مطلب: 1967

به "پنجره جابجایی فوتبال اروپا بسته شد، امباپه در پاریس ماند؛ گریزمان به اتلتیکومادرید بازگشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پنجره جابجایی فوتبال اروپا بسته شد، امباپه در پاریس ماند؛ گریزمان به اتلتیکومادرید بازگشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید