چین و ژاپن هم وابستگی شان به دلار را کم می نمایند

به گزارش اخذ ویزا، وزارت خزانه داری آمریکا گفت: چین و ژاپن نیز مانند روسیه در حال فروختن اوراق قرضه آمریکایی در اختیار خود هستند.

چین و ژاپن هم وابستگی شان به دلار را کم می نمایند

به گزارش اخذ ویزا به نقل از راشا تودی، وزارت خزانه داری آمریکا در گزارشی اعلام نمود: میزان اوراق قرضه در اختیار چین در ماه اوت برای سومین ماه متوالی کاهش یافته و از 1.171 تریلیون دلار در ماه ژوئیه به 1.165 تریلیون دلار در ماه اوت کاهش یافته است. مساله ای که احتمالا بی ارتباط با تشدید جنگ تجاری بین واشنگتن و پکن نیست.

حجم اوراق در اختیار ژاپن نیز به 1.029 تریلیون دلار رسیده است که کمترین سطح از ژوئیه 2011 محسوب می گردد. نقد کردن اوراق قرضه وزارت خزانه داری آمریکا که یکی از پرمبادله ترین اوراق مالی دنیا است در ماه های اخیر شدت بیشتری یافته است. روسیه نیز سال جاری 84.9 درصد از اوراق قرضه در اختیار خود را به فروش رسانده است.

ترکیه و هند نیز آغاز به واگذاری اوراق قرضه خود نموده اند؛ به گونه ای که ترکیه از جمع 30 کشور بزرگ دارنده اوراق قرضه آمریکایی خارج شده است و حجم اوراق در اختیار هند از 157 میلیارد دلار در ماه مارس به 140 میلیارد دلار در ماه اوت کاهش یافته است.

طبق اعلام صندوق بین المللی پول، حجم دلار از ذخایر ارزی بانک های مرکزی دنیا به 62.5 درصد کاهش یافته و این در حالی است که سهم یورو و یوان رو به افزایش است.

تور چین را با ما تجربه کنید

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 1 اسفند 1397 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: visaro.ir شناسه مطلب: 76

به "چین و ژاپن هم وابستگی شان به دلار را کم می نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چین و ژاپن هم وابستگی شان به دلار را کم می نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید