استقرار دوباره واحد های سیار تست کنار جاده ای در سطح شهر تهران

به گزارش اخذ ویزا، سرپرست ستاد معاینه فنی خودرو های تهران از شروع به کار واحد های سیار تست کنار جاده ای به همراه پلیس راهور در سطح شهر تهران با شروع فصل سرما و افزایش آلودگی هوا خبر داد.

استقرار دوباره واحد های سیار تست کنار جاده ای در سطح شهر تهران

به گزارش گروه اجتماعی اخذ ویزا، روابط عمومی ستاد معاینه فنی خودرو های تهران، حسین مقدم در شرح این خبر گفت: در چند ماه اخیر اکیپ های تست کنار جاده ای در چندین مبادی ورودی و خروجی شهر تهران مستقر بوده و وضعیت آلایندگی خودرو ها را پایش نموده اند. بر اساس آخرین آمار از 683 دستگاه خودرو ارزیابی شده 88 درصد دارای معاینه فنی و 12 درصد فاقد معاینه فنی بوده اند.

همچنین پس از آزمون مجدد، 27 درصد خودرو ها در آزمون آلایندگی مردود شده اند. شایان ذکر است در این طرح، معاینه فنی 138 دستگاه خودرو ابطال و جهت 86 دستگاه خودرو به علت نداشتن معاینه فنی و یا دودزا بودن توسط پلیس جریمه صادر شده است. در صد بالای مردودی خودرو های سنگین برون شهری در آزمون آلایندگی نشان می دهد وضعیت تولید آلایندگی این خودرو ها قابل تأمل است و بدون تردید اجرای این طرح در ورودی شهر تهران می تواند با رصد و شناسایی خودرو های سنگین آلاینده و الزام قانونی این خودرو ها به اخذ معاینه فنی در کاهش آلودگی هوا موثر باشد.

مقدم در ادامه اضافه کرد: با شروع فصل سرما پایش مضاعف آلایندگی خودرو های سنگین که در سطح شهر تردد می کنند از اهمیت ویژه ای برخوردار است که این ستاد با مشارکت پلیس همچون گذشته نسبت به راه اندازی مجدد دو اکیپ واحد سیار تست کنار جاده ای خودرو های سنگین از 16 آبان ماه اقدام نموده است. امیدوارم با اجرای این طرح ها امسال نیز همانند سال قبل شاهد کاهش آلودگی هوا در شهر تهران باشیم.

وی در خصوص آمار مراجعات به مراکز گفت: از ابتدای سال تا 15 آبان ماه در حدود یک میلیون دستگاه خودرو به مراکز معاینه فنی شهر تهران مراجعه نموده که میزان مراجعات در مقایسه با سال گذشته تغییرات چندانی نداشته است.

در حال حاضر میزان مراجعات به مراکز، عادی است و شهروندان می توانند در کمتر از یک ساعت نسبت به اخذ معاینه فنی خودروی خود اقدام کنند. ضمناًً در صورت ضیق وقت می توانند با استفاده از سامانه نوبت دهی آنلاین با مشخص وقت قبلی به مرکز موردنظر مراجعه کنند.

سرپرست ستاد معاینه فنی در خصوص غیرفعال شدن مراکز معاینه فنی در روز جمعه 17 آبان ماه شرح داد: کلیه مراکز معاینه فنی شهر تهران به سامانه ملی معاینه فنی وزارت کشور (سیمفا) متصل بوده که در صورت غیرفعال شدن این سامانه، مراکز امکان ارائه خدمات به شهروندان را نخواهند داشت، تعطیلی مراکز در روز جمعه، با اعلام قبلی، به علت به روزرسانی سامانه سیمفا اتفاق افتاده و به صورت سراسری در کل کشور مراکز معاینه فنی خودرو قطع بوده اند.

بدیهی است در جمعه های آینده کارکرد مراکز به روال عادی برگشته و شهروندان می توانند با اطلاع از ساعت کاری مراکز از طریق سایت ستاد معاینه فنی خودرو های تهران به یکی از مراکز مراجعه کنند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 9 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: visaro.ir شناسه مطلب: 580

به "استقرار دوباره واحد های سیار تست کنار جاده ای در سطح شهر تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استقرار دوباره واحد های سیار تست کنار جاده ای در سطح شهر تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید