استقلال را کوچک کردند نیمکتش را عظیم، دلم برای مرفاوی می سوزد

به گزارش اخذ ویزا، رضا رجبی در تبادل نظر با خبرنگاران گفت: انسان در هر زمان به آموزش احتیاج دارد و فوتبال و مربیگری هم از این قائده مستثنی نیست. من به همراه تعداد زیادی مربی ایرانی دیگر بر اساس قوانین کمیته آموزش در کلاس های حرفه ای مربیگری شرکت کردیم و مدرک آن را هم گرفتیم. گرچه الان تعدادی از ما بیکار هستند و در مقابل چند مربی که این مدرک را ندارند سرمربیگری می نمایند، اما متاسفانه می بینیم آقای سرمربی که نتوانسته این دوره را بگذراند به طور کلی این مدرک را زیر سئوال می برد.

استقلال را کوچک کردند نیمکتش را عظیم، دلم برای مرفاوی می سوزد

وی اضافه نمود: خیلی ها آمدند و خواستند این دوره را بگذرانند اما نتوانستند و رفتند. حالا همان ها به جای آنکه بگویند در آینده برنامه داریم که به این کلاس ها برویم می گویند 10 سال است مربیگری کردیم وقت نکردیم سر کلاس برویم. در حالی که در همه این سال ها غیر قانونی مربیگری کردند و راحت بگویم به جای طی کردن دوره های مربیگری دنبال پول در آوردن از مربیگری بودند.

ملی پوش سابق فوتبال گفت: حالا که کمیته آموزش فدراسیون فوتبال پای کار آمده و می خواهد یک بار برای همواره قانونش را جا بیندازد، باید از آن حمایت کرد. اما برخی از مربیان بی مدرک جلوی کمیته آموزش جبهه گرفته و حتی کلاس ها را هم زیر سئوال می برند.

پیشکسوت آبی پوشان در مورد نیمکت پر جمعیت استقلال بیان داشت: قبل از هر چیز این شرح را بدهم که اگر انتقادی می کنم در راستای حمایت و سازندگی است و به هیچ وجه قصد تخریب ندارم. درباره نیمکتی که راس آن محمود فکری قرار گرفته باید بگویم که این نیمکت الکی شلوغ است و این نیمکت شلوغ در جریان مسابقات خود به خود فراوری حاشیه می نماید.

مربی پیشین آبی پوشان گفت: در کادر فنی که صمد و سیروس هستند فلسفه اضافه شدن فردی به اسم امید نمازی چیست؟ غیر از این است که حضور نمازی یک بار اقتصادی هم روی دوش تیم می گذارد. اصلاً وقتی ما در کادر فنی یکی مثل صمد مرفاوی را داریم که خودش سرمربی همین تیم بوده و کوهی از تجربه است، افزودن یک فرد دیگر چه معنایی دارد؟ فکری باید خودش را جای مرفاوی بگذارد و ببیند اگر در شرایط او بود و یک سرمربی فرد دیگری را اضافه می کرد چه حسی پیدا می کرد. واقعاً دلم برای صمد مرفاوی می سوزد.

وی افزود: استقلال را کوچک کردند و به جای آن نیمکت آن را گسترش دادند. کار به جایی رسیده که حالا یکی مثل امید نمازی برای ما استوری تمسخر آمیز می گذارد. این از سیاستگذاری اشتباه در این تیم نشات می گیرد.

رجبی در ادامه بیان داشت: وقتی من می گویم برای خودمان دشمن فرض درست می کنیم اشاره ام به این مسائل است. ما خودمان اشتباهاتی داریم که بیشتر از تبعیضی که وزارت ورزش قائل می گردد به پیکر تیم مان لطمه می زند.

مدافع پیشین آبی پوشان بیان داشت: من قبول دارم که در بدنه دولت، صدا و سیما، وزارت ورزش و اسپانسرینگ طرفداران پرسپولیس بیشتر هستند و تمایل به سمت آنها نسبت به استقلال سنگینی می نماید. اما این چیز تازه ای نیست. همواره همینطور بوده و همواره با همین شرایط استقلال قهرمان می شده و رجحان اش را نسبت به دیگر تیم ها حفظ می نموده. در دهه 60 هم همین تبعیض ها وجود داشت اما ما بدون بهانه جویی کارمان را می کردیم و قهرمان هم می شدیم.

وی تاکید نمود: مجموعه استقلال هم باید فکرش را از این مسائل خارج نموده و روی امور فنی تمرکز کند تا زمینه موفقیت و قهرمانی آنها فراهم گردد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 11 آذر 1399 بروزرسانی: 11 آذر 1399 گردآورنده: visaro.ir شناسه مطلب: 1295

به "استقلال را کوچک کردند نیمکتش را عظیم، دلم برای مرفاوی می سوزد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استقلال را کوچک کردند نیمکتش را عظیم، دلم برای مرفاوی می سوزد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید